רגע לפני שהתכנית "יצאת צדיק" חוזרת לחיינו ענת הכט פישר, מומחית לשפת גוף מגיעה לאולפן יום חדש כדי להסביר איך אפשר לדעת שבעל המקצוע משקר, כך שגם אם אין לכם מושג מה זה פיוז וכמה עולה להחליף אותו - תוכלו לדאוג שלא יעבדו עליכם: 

הכלל הראשון - הסתכלו על הבן אדם מהצד

קודם כל, מסבירה ענת הכט פישר, צריך לדעת איך האדם שמולנו מזיז את הגוף שלו כשהוא לא משקר, לחוץ או מרגיש מאויים. כדאי לנהל שיחת חולין קצרה עם בעל המקצוע כדי שכשנשאל את השאלות הקשות - נוכל לדעת אם משהו בשפת הגוף שלו השתנה. אם כן - זאת כבר סיבה לדאגה.

למה נוגעים באף כשמשקרים?

מסתבר שלא מדובר במיתוס: כשאנחנו משקרים המוח שלנו מתנהג בצורה שונה מכרגיל, ומפריש הורמונים הגורמים לתחושת עקצוץ אמיתיתי לחלוטין בצידי האף ומעל השפה העליונה. כך שאם בעל המקצוע שלכם מתחיל להתגרד ולשפשף את הפנים כשאתם שואלים אותו מה התקלה - זה בהחלט סימן מדאיג.

קשר עין - בדיוק כמו אצל ילדים

קשה יותר לשקר כשמסתכלים בעיניים, גם זה נתון שכבר הוכח. בדיוק כמו שילדים משפילים את מבטם לרצפה כשהם משקרים או יודעים שהם עשו משהו אסור- גם מבוגרים יעדיפו להזיז את המבט למקום אחר שכהם נמצאים במצב דומה. אז אם הטכנאי החליט להסתכל מקרוב על הטלוויזיה דווקא כשמגיע שלב השאלות - אתם יכולים להתחיל לפקפק בדבריו.

יצאת צדיק חוזרת בעונה חדשה. יום שני ב-21:00

>> חושבים שעבדו עליכם? ספרו לנו, ו"יצאת צדיק" תבדוק בשבילכם

>> רוצים להיות חברים של "יצאת צדיק" בפייסבוק? הצטרפו עכשיו