זאת לא הפעם הראשונה שרעות בן יקר נותנת צ'אנס לאהבה אמיתית, גם אם זה אומר לעבור בשבילה למדינה אחרת. במערכת היחסים הקודמת שלה היעד היה אוסטרליה, ועכשיו תוכנית הריאליטי "כמה רחוק" (שבת ב-21:15, ערוץ 12) לקחה אותה עד לריו דה ז'נרו בברזיל. "הייתי סקפטית אבל מצד שני אני אדם מאוד ספונטני ומאמינה באהבה, אז כן באתי בראש פתוח ולא פסלתי שום דבר מההתחלה", היא משחזרת את הרוח שליוותה את ההחלטה להשתתף בתוכנית.

החוויה בריו אמנם רק התחילה עבורה, אבל כשרואים את בן יקר על מסך הטלוויזיה אפשר לזהות שהתחרות שהרווקות האחרות מציבות גורמת לה להרגיש קצת לא בנוח. בעוד שיש כאלה שדואגות להישמע ולהיראות, נדמה שדווקא היא נדחקת הצידה ושומרת על פרופיל נמוך.

לייק לעמוד הפייסבוק של "כמה רחוק" כבר עשיתם?

"אני מאוד אוהבת אנשים אבל לא אמשוך תשומת לב בכוח", היא ממהרת להבהיר שלא מדובר בטקטיקה מחושבת, "בסיטואציה שאני נמצאת בה עם הבנות זה הרגיש לי קצת יותר מדי. גם העובדה שאנחנו אחרי הדייט הראשון וזה שפגשתי בפעם הראשונה את הבנות. אתה שם לב למי אתה מתחבר יותר ולמי פחות, אבל אין לך ברירה אלא להיות איתן באותו חלל. התגובה הטבעית שלי הייתה פשוט לקחת צעד אחורה אני לא מאנשים שיתבלטו על חשבון אחרים מי שרוצה להכיר אותי צריך לעשות את הצעד הראשוני".

רעות בן יקר (צילום: רעות בן יקר)
"לא באתי עם שום טקטיקה, היה לי חשוב להביא את עצמי" | צילום: רעות בן יקר

בן יקר אולי לא התכוונה שהשקט שלה יהיה זה שימשוך את תשומת ליבו של ציון פדלון, אבל דווקא בגלל זה היא הוזמנה לדייט אישי שגם נגמר בנשיקה לוהטת. בזמן שאנחנו הופתענו לראות שפתיים נצמדות בשלב כל כך מוקדם, היא בעיקר חשה מבולבלת: "כשציון קרא לי לבוא הצידה ניחשתי שזה בגלל העובדה שאני יותר שקטה ובצד, ניחשתי שהוא ירצה לברר מה קורה. כשזה הגיע לנשיקה מה שעבר לי בראש באותו הרגע היה בין 'מה אני עושה?' לבין ללכת עם המשיכה".

זה הרתיע אותך?
"זה קרה מהר מידי, ביום יום הסיטואציה הזאת כנראה לא הייתה מתרחשת. באתי במחשבה שזה יקרה קצת אחרת. שייקח זמן, שניפתח נדבר ונכיר ואיכשהו זה קרה מאפס למאה. באותו הלילה היה לי קשה להירדם, הרגשתי שאני לא כל כך מוצאת את עצמי שם. לא הרגשתי שציון מכיר אותי עדיין והיה לי מוזר. חשבתי שאם זה קרה איתי אז בטח זה יקרה גם עם שאר הבנות, בקצב כזה או אחר".

והידיעה שהוא יוצא לדייטים עם שאר הבנות השפיעה עלייך?
"כן, זה משהו שיושב כל הזמן במחשבה. זה השיח בין הבנות, כל היום מתעסקים סביב זה. לא סיפרתי לבנות על הנשיקה בינינו, כי עדיין לא ייחסתי לזה חשיבות. בסופו של דבר זאת הפעם הראשונה שהיה לנו זמן אישי ביחד וצריך לחכות ולראות".

רעות בן יקר (צילום: רעות בן יקר)
הגלשן נשאר בישראל, היא טסה לריו לחפש אהבה | צילום: רעות בן יקר
רעות בן יקר (צילום: רעות בן יקר)
איך ציון לא לקח אותה עדיין לדייט בין הגלים? | צילום: רעות בן יקר

זה לא פשוט להתרכז בפרפרים בבטן כששלוש בנות אחרות נמצאות עם יד על הדופק, ובוחנות איפה הן נמצאות על המפה הרומנטית של הרווק. גם בן יקר מבינה שכאן היא בטח לא תזכה לפרגון על ההתקדמות בקשר, וזה לגמרי בסדר מבחינתה. היא מסבירה שכשכולן נמצאות שם לאותה מטרה, קיימת החשדנות שמאחורי כל חיוך אולי מסתתר משהו אחר, ולכולן ברור שלשמוח בשביל מישהי אחרת זאת כנראה צביעות.

"אני דואגת להישאר בפרופורציות, פחות לעבוד עם הרגש"

למרות החששות שאולי היחסים ביניהם מתקדמים בקצב מהיר מדי, בן יקר הקפידה לשמור לעצמה את ההתפתחויות ולא לשתף את שאר הבנות בנשיקה. זאת אולי נשמעת כמו משימה פשוטה למדי ואפילו הגיונית בהתחשב בנסיבות. אבל כשאחרי הדייט חוזרים לישון עם בחורה שמעוניינת גם היא באותו הבחור, גם רעות מבינה שזה כבר הרבה יותר מורכב: "באופן כללי אני לא בנאדם שמשתף בכל דבר אינטימי בחיים שלי, על אחת כמה וכמה עם הבנות שנמצאות איתי בסיטואציה הזאת".

למקרה שפספסתם, כשהן לא יוצאות לדייט עם ציון פדלון ארבע הבנות חולקות דירה משותפת, ובן יקר אף ישנה באותה המיטה עם המשתתפת מרין טרמץ. כבר מהפרק הראשון אפשר היה לזהות שהשתיים כנראה לא יהפכו להיות חברות בקרוב.

"בשדה התעופה גל ודיאנה באו לי ממש בטוב, יכולתי לראות בהן חברות גם בסיטואציה אחרת, מרין היא מסוג האנשים שלא יצא לי להיתקל בהם בחיי, מאוד מוחצנת ואוהבת להשמיע את דעתה גם אם יש או אין מה להגיד. קשה לי אם אנשים שרואים בעיקר את עצמם". למרות הרתיעה, בן יקר בחרה שלא להיכנס לסכסוכים מיותרים: "ידעתי שאני צריכה לחיות איתה באותו חדר ובאותה מיטה, אז קודם כל רציתי לראות את הסיטואציה מהצד והיה לי ברור שאם זה יבוא נגדי אני לגמרי אקום ואדבר. אני לא פראיירית, אבל אני לא אגיע לסיטואציה הזאת אם אני לא חייבת".

רעות בן יקר (צילום: רעות בן יקר)
"כל השנים נמשכתי לבחורים דומיננטיים שאוהבים את עצמם" | צילום: רעות בן יקר

איך זה באמת לחזור מדייט לוהט עם ציון ובסוף לישון עם מרין?
"זאת סיטואציה מאוד קשה. מצד אחד את רוצה להתחבר עם שאר הבנות אבל מצד שני כולנו נמצאות כאן בשביל אותו בחור. הרגשתי שאני מתה לספר לחברות שלי מהבית על הנשיקה עם ציון, אבל פחות לבנות שהיו איתי שם".

החברות שחיכו בארץ לשמוע התפתחויות על הרומן החדש, כנראה הופתעו לראות שציון פדלון שונה לגמרי מכל אקס שהיה לה אי פעם. "ציון רחוק מאוד מהטייפ החיצוני שלי אבל כל השנים נמשכתי לבחורים דומיננטיים שאוהבים את עצמם. אני חושבת שכבר בשיחה הגענו לעומק שלא מובן מאליו וזה סיקרן אותי, אבל אני דואגת להישאר בפרופורציות ופחות לעבוד עם הרגש".

ואם היית מתקשרת לחברות בארץ אחרי הדייט?
"הייתי אומרת להן 'שמעו לא יודעת לאיזה בית משוגעים הגעתי, ארבע בנות עם סכינים שצריכות להכין דג'. הייתי מספרת שהסיטואציה לא הייתה כל כך נוחה לי. לא הרגשתי שהבאתי את עצמי או שמצאתי את המקום שלי, אבל שציון שם לב שהייתי בצד וזה מראה על צד רגיש".

>> גרה בחו"ל ומחפשת אהבה ישראלית? הירשמי עכשיו לעונה השנייה של "כמה רחוק"

"כמה רחוק": הפרק הבא ישודר בשבת ב-21:15 בקשת, ערוץ 12