מצדה - שודר לראשונה ב-26.12.1995

הבמאי ארי פולמן מנסה לפענח את תעלומת הטביעה של אוניית הסוחר הישראלית "מצדה" במשולש ברמודה ב-1981, אסון בו נספו 24 מאנשי הצוות ובהם רב החובל. 

יוסי, ילד שלי מוצלח - שודר לראשונה ב-29.10.1996

דורון צברי פוגש את יוסי בניון, ילד הפלא מדימונה, אחרי שהוא מתקבל בגיל 16 לאקדמיית הכדורגל של מועדון "אייאקס אמסטרדם", אבל לא מוכן להיפרד מחברתו מירית.

אור מן ההפקר - שודר לראשונה ב-3.1.2005

ערב הנסיגה הישראלית מרצועת עזה פוגשים איתי אנגל וגלעד טוקטלי את צלם העיתונות הפלסטיני אחמד ג'דאללה וחזר עם תמונת מצב שיהיה לכם קשה להוציא מהראש.

כך נראה קרב אמיתי - שודר לראשונה ב-12.8.2006

מלחמת לבנון השנייה. איתי אנגל מתלווה ללוחמי גדוד 931 של הנח"ל שנקלעים לקרב פנים אל פנים עם החיזבאללה בדרום לבנון. צילומים נדירים מתוך הלחימה, החל מן היציאה למשימה, דרך הקרב עצמו ועד החזרה הביתה.

מותו המסתורי של יוני אלזם - שודר לראשונה ב-2.5.2007

גלעד טוקטלי על אסיר העולם יוני אלזם, שמת מהרעלת ציאניד לילה לפני שעמד להעיד נגד חבריו. אלזם היה רוצח, מחסל שפעל בשירות ארגון הפשע החזק במדינה, אך גם קורבן. 

מחפשים שורשים - שודר לראשונה ב-16.3.2008

רוני קובן הצטרף למסע בו מותר לאכול רק את מה שמוצאים בדרך: עלים, זרעים, נבטים שורשים פרחים ופירות.

בלי מסכות - שודר לראשונה ב-24.1.2010

אתם מכירים אותו, אוהבים אותו, ויודעים שיש לו בן מוכשר ואישה דרמטית, אבל עד שלא תראו את מוני, סנדרה ומיכאל מושונוב יחד בכתבה של רוני קובן, לא תבינו עד כמה המשפחה הזאת מוכשרת ומצחיקה.

לגלות את סוביבור - שודר לראשונה ב-27.1.2010

הארכיאולוג הישראלי, יורם חימי, יצא לפולין עם בן שני ותצלום אוויר ישן כדי לחפור מחדש את מחנה ההשמדה סוביבור, שהושמד על ידי הנאצים אחרי המרד המפורסם. 

יומן השבי של רון ארד - שודר לראשונה ב-10.11.2011

משפחתו של הנווט השבוי חושפת בפני בן שני את היומנים שכתב בלבנון, בהם ניתן לראות כיצד מתחלף הגעגוע למשפחתו בתחושת פחד. 

המסע בעקבות הדורסים של לי זיתוני - שודר לראשונה ב-16.01.2012

ארבעה חודשים לאחר התאונה בה נדרסה למוות לי זיתוני בן-זוגה רועי פלד, יוצא עם ניר שחק למסע סודי בפאריז, במהלכו מגלה פלד כי החשודים בדריסה מסוכנים הרבה יותר מכפי שדמיין, ומגיע לעימות חזיתי מולם.

הלוביסטים: מי באמת מעביר חוקים בכנסת? - שודר לראשונה ב-7.2.2012

מתחת לאף צמחה כאן תעשייה של מקצוענים שגילו שלח"כים יש כמה חולשות ששוות מיליונים. תחקירנית עובדה הצליחה להשתחל לקורס פרחי לוביסטים והסודות החלו לזלוג החוצה. כתבתם של עמרי אסנהיים ואפרת לכטר. 

חייו ומותו של המרגל שבתאי קלמנוביץ' - שודר לראשונה ב-21.2.2012

עמרי אסנהיים ונעמה פרי משרטטים את דמותו של בוגד, מרגל שהותיר אחריו שובל של אנשים זועמים בכל מקום, ושובל לא פחות גדול של אנשים שעדיין מוקסמים ממנו. לפעמים מעריציו וקורבנותיו של קלמנוביץ' הם אותם אנשים ממש.

אסון הסלוקי - שודר לראשונה ב-24.4.2012

עמרי אסנהיים ששירת ביחידת 669 חוזר למראות הקשים, ללוחמים שניצלו ולהורים השכולים.

מאחורי הקלעים של חיסול בן לאדן - שודר לראשונה ב-30.04.2012

מפקיסטן ועד הבית הלבן: גלעד טוקטלי ואילנה דיין משחזרים דקה אחר דקה את המבצע שסגר את החשבון עם מנהיג הטרור שהיתל במערב במשך עשור.

פרשת צאלים ב'. הסיפור המלא - שודר לראשונה ב-12.11.2012

המבצע הסודי לחיסולו של סדאם חוסיין ותאונת האימונים בה נהרגו חמישה לוחמים. עמרי אסנהיים חוזר למעורבים בפרשה המטלטלת, חושף את הפרוטוקולים הסודיים, ניסיונות הטיוח וההתחמקות מאחריות.

שתי אמהות - שודר לראשונה ב-7.1.2013

במשך חצי שנה ליווה רוני קובן את רם הקטן, תינוק סודני שאומץ לחיקה של שרון בלוך - שיותר מכל רצתה להפוך לו לאמא. אלא שאז, מהצד השני של העולם, הגיעה אישה אחרת שרצתה את אותו הדבר בדיוק. 

ארנון מילצ'ן - שודר לראשונה ב-25.11.2013

כך גויסו בכירי הוליווד למען המודיעין הישראלי - בפרק שפתח את העונה ה-20 של "עובדה" סיפר ארנון מילצ'ן לאילנה דיין ולבמאי גלעד טוקטלי כיצד גויס לשירות המודיעין הישראלי: מי גייס אותו, איך יצר קשרים, על הרגע בו כמעט נתפס וגם על החרטה היחידה שלו עד כה. 

מסע הניצחון של מתי מילוא - שודר לראשונה ב-9.12.2013

ללא מיליגרם של פחד, להגדרתו, דקלם מתי מילוא את "הצהרת מוות מרצון" וניצח במלחמה של שנים: הוא זה שהחליט איך ומתי הוא יסיים את חייו אחרי שלרפואה כבר לא היה מה להציע לו. אילנה דיין וגלעד טוקטלי תיעדו אותו נפרד מהאנשים שקרובים לו ונוסע לשוויץ, המקום היחיד שמאפשר לו למות כמו שהוא רצה.

רפואה שחורה - שודר לראשונה ב-16.12.2013

שרית מגן וניר שחק חושפים שלושה מנתחים בכירים בבית החולים איכילוב שתועדו לעיני מצלמות "עובדה" כשהם דורשים אלפי דולרים "מתחת לשולחן" בעבור טיפול בחולים זרים.

תגובת בית החולים איכילוב: "הרופאים, נשוא הכתבה - הם רופאים מובילים, בעלי שם עולמי, מוערכים ומסורים, המקדישים את חייהם ללא מגבלת שעות, ימים, או לילות - לציבור החולים, למחלקות אותן הם מנהלים. בנושא הכתבה, עמדת המרכז הרפואי היא ברורה - חייבת להיות הפרדה מוחלטת בין פרקטיקה פרטית לבין שירותים הניתנים (לרבות לתיירי מרפא) בתוך ביה"ח וחל איסור לקבל מחולים תשלום עבור שירותים (כולל ניתוחים) הניתנים בביה"ח. עמדה זו הובהרה בצורה ברורה גם לסוכני תיירות המרפא. נוהלי הטיפול בתיירות המרפא מצויים כיום בבחינה של ועדה מיוחדת שהוקמה על ידי שרת הבריאות. מרגע שהובאו בפני ההנהלה העובדות, חזרנו והבהרנו המותר והאסור בנושא ונקטנו בצעדים שמטרתם מניעת התנהגות בלתי הולמת בממשק של צוותי ביה"ח עם שירות תיירות המרפא".

לילה בחוף תוניס: חיסול אבו ג'יהאד - שודר לראשונה ב-27.5.2013

25 שנה לאחר חיסולו של אבו-ג'יהאד, ראש הזרוע הצבאית של פתח וסגנו של ערפאת, אילנה דיין והבמאי גלעד טוקטלי חושפים לראשונה את הסיפור המלא של מבצע החיסול ופוגשים את האנשים שהיו שם באותו לילה, משני צדי המתרס: לוחמי סיירת מטכ"ל ושייטת 13 מצד אחד, אשתו של אבו-ג'יהאד ועוזריו הקרובים מן הצד השני.

שיטת פישר - שודר לראשונה ב-17.11.2014

נסלי ברדה פוגשת את נפגעי עו"ד רונאל פישר ומגלה כיצד הצליח לטוות קשרים ביחידת העילית של משטרת ישראל, לרכוש את אמון לקוחותיו ולחלץ מהם ערימות מזומנים.

 

עו"ד רונאל פישר בחר שלא להגיב לשאלות שהפננו אליו. בשמו נמסרה הכחשה גורפת להאשמות נגדו. פרקליטיו מוסרים כי פישר מנוע מלהתייחס לטענות "מחשש לטענה מהותית לשיבוש הליכי חקירה".

עו"ד רות דוד מוסרת בתגובה: כי בטענות שהועלו אין כל ממש. "אין לי מידע או קשר לדברים שקרו או לא קרו בין שוקי משעול לאחרים. שוקי משעול הורשע בדין, וההיגיון הפשוט הוא כי לו אכן הייתה מוצעת לו דרך למלט את עצמו, הוא היה חוטף אותה".

דוברות המשטרה מסרה בתגובה: עו"ד פישר מעולם לא פעל בשיתוף להב 433. ההכרות שלו עם תנ"צ ברכה מסתכמת בייצוג חד פעמי בבג"צ, והניסיון לקשר בין השניים לתיקי חקירה מוטעה.

בחזית מול דעא"ש - שודר לראשונה ב-22.12.2014

תיעוד מיוחד מהמקום המסוכן בעולם. איתי אנגל הצטרף ללוחמי הגרילה הכורדית, ראה אותם נלחמים מטווח אפס בדאע"ש וזכה לדבר פנים אל פנים גם עם לוחמי דאע"ש הפנאטיים. 

"עובדה" חוזרת בעונה חדשה, חמישי, 5.11, 21:00