את קריירת הטניס המצליחה הניחה השנה שחר פאר בצד, לא אחרי שהציבה את הרף הגבוה ביותר שידע טניס הנשים בישראל, ודורגה במקום ה-11 בעולם. היום, היא עדיין מתרגלת לזמן הפנוי אחרי הפרישה, מעבירה הרצאות על חייה כטניסאית וחוזרת בסוף כל יום לדירה המשותפת עם בן זוגה ד"ר אילון רם מ"המתמחים" (ראשון, אחרי "יצאת צדיק"). הוא אמנם לעתים קרובות לא נמצא שם כדי לחכות לה, אבל דווקא עם הקושי הזה פאר מרגישה הזדהות. "אני יודעת מה זה לשים את הקריירה במקום הראשון", היא מספרת בריאיון ל-mako, "זה גם מה שאני עשיתי במשך כל החיים שלי".

אלא שבפרק השני של סדרת הדרמה היינו עדים לוויכוח בין בני הזוג, ששם דווקא את בעיית הזמן במרכז מערכת היחסים. "אני רוצה את הקרבה של אילון, אז אני יכולה להתאכזב שהוא שולח לי רק סמיילי", מסבירה פאר מדוע ציפתה מבן זוגה להשקיע יותר בתקשורת ביניהם. "זה גם היה ממש בהתחלה, אחרי שלושה חודשים, אז נכון שהפז"ם שם, אבל עדיין לא גרנו ביחד. היו הרבה תורניות שהוא חזר מאוחר ועייף, אז כל משהו קטן שיכולתי להיאחז בו היה לי נורא חשוב".

ומה קורה היום, יש לו יותר זמן לדבר איתך בעבודה?

"לא, אבל אני נכנסתי לתוך זה, אני מבינה אותו לגמרי. הוא עדיין יכול לחזור בערב ואני אגיד לו: 'מה לא ראית את ההודעה שלי?', ששלחתי לו בבוקר, כן? אבל זה בסדר. תמיד צריכה להיות איזושהי דינמיקה במערכת היחסים, היום אנחנו כבר גרים ביחד, חיים ביחד, אז זה עולם אחר. לא תמיד אני צריכה את האישורים האלה כבר, כי אנחנו אמנם לא מלא שנים ביחד, אבל מבלים באמת המון המון זמן אחד עם השני".

"מי שואל אחרי שבועיים אם זה הולך לכיוון חתונה?"

אמנם את מבחן הזמן עברו פאר ורם בהצלחה יתרה, אבל עם עליית העונה החדשה של "המתמחים" לאוויר, נכנס גורם נוסף למשוואת הזוגיות. "אף פעם לא ערבבתי מערכות יחסים עם תקשורת – לאורך כל הקריירה שלי לא חשפתי את זה בכלל", מודה פאר ומסבירה מדוע בקשר הנוכחי נקטה בגישה שונה: "זה היה חשוב לאילון, אז מי אני שאגיד לא? מן הסתם חשבנו על זה לפני ביחד".

אבל גם כשלוקחים החלטות כזוג, לפעמים עלולות לצוץ הפתעות לא צפויות לאורך הדרך. כך קרה שבפרק הראשון לעונה, הודה רם שהוא לא רואה באופק חתונה עם פאר. "לא נפגעתי כשאילון אמר את זה", היא נזכרת ברגע שבו צפתה לראשונה בפרומו לסדרה: "אף אחד לא יודע, גם אני רק בדיעבד ידעתי, שזה היה שבועיים אחרי שהתחלנו לצאת, שזה ממש לא במקום. את מי אתה שואל אחרי שבועיים אם זה הולך לחתונה? מה כמה פעמים נפגשנו? חמש שש פעמים? בואי נגיד שבאחוזים זה לא קורה – אני לא רואה את עצמי מתחתנת אחרי שבועיים".

אילון ושחר (צילום: המתמחים2, שידורי קשת)
"אני לא רואה את עצמי מתחתנת אחרי שבועיים" | צילום: המתמחים2, שידורי קשת

ואיך אילון הגיב?

"אילון לא רצה שאני ארגיש לא נעים, זה היה נראה לא טוב. אבל אמרתי לו: 'אילון, יש לי כל כך הרבה ניסיון, שיחשבו מה שרוצים – אנחנו יודעים מה יש בינינו וזה מה שחשוב. זה לא מעניין מה יגידו, תמיד אתה רוצה לצאת טוב מול כולם, אם זה בכתבה, בריאיון או בטלוויזיה, בכל דבר. אבל מה שחשוב זה מה שיש בינינו, ולא מה שרואים מבחוץ'".

"אפילו הוציאו את אילון קצת מצחיק בסדרה"

גם את חדר הניתוחים והעבודה הסיזיפית של המתמחה הצעיר, פאר רואה לראשונה מבחוץ, דרך עדשת המצלמה. היא אולי שמעה על הקושי של בן זוגה בבית אחרי תורנויות ארוכות, אבל עכשיו היא נכנסת איתו בכל פרק אל חדר הניתוחים. "ראיתי את פרק הבכורה כבר שלוש פעמים", היא מודה בחיוך, "ואמרתי לאילון: 'וואו, הוציאו אותך בסדרה אפילו קצת מצחיק'. אני לא אומרת שהוא לא מצחיק במציאות, אבל יצאה ממנו שם שנינות חמודה שכיף היה לראות".

עוד ב"המתמחים":

את מרגישה הערכה גדולה יותר כלפיו אחרי שצפית בפרק?

"ההערכה שלי אליו הייתה מההתחלה לגמרי, כמובן שעניין אותי לראות מה הדינמיקה שלו עם החולים, כי אני מכירה את אילון ויודעת כמה שהוא בן אדם מדהים, אבל זה מעבר לזה. נכון שלא ראיתי לפני את מה שהוא עושה בחדר הניתוחים, אז עכשיו אני יותר מבינה את היום יום, אבל אני כן חושבת שאולי מכל מי שקרוב אליו, שהוא לא מתמחה איתו במחלקה, אני יודעת מה הוא עובר. אני מבינה שיש תורניות ויש את השעות, וגם כשהוא בבית, את זה לא מראים בסדרה, הוא עושה מחקרים ונמצא הרבה על המחשב, וצריך להבין שזה חלק מהעבודה".

אז היית נותנת לו לנתח אותך?

"ברור, איזו שאלה. כל דבר קטן שיש לי אני שואלת אותו 'אילון, מה יש לי?', אני סומכת עליו בעיניים עצומות. כל עוד שאני לא צריכה ניתוח לב, הוא אומר לי שזה שטויות".

אילון ושחר (צילום: המתמחים2, שידורי קשת)
"אני סומכת על אילון בעיניים עצומות" | צילום: המתמחים2, שידורי קשת

ומה עם טיפ אחרון לזוגיות מוצלחת עם רופא?

"אני חושבת שזה להבין ולדעת שמבחינתי הקריירה שלו היא מספר אחת, וזה הזמן שלו בתור מתמחה להעיף את הקריירה למעלה. אז לדעת ללמוד להיות האישה התומכת מהצד, לתת לו הרגשה של בית, ממש להיות שם בשבילו גם בימים הקשים. להבין שהוא יכול לחזור ממשמרת שמישהו איבד את החיים שלו, לא בהכרח אפילו שבן אדם מת בגללו, אבל להבין שהם עוברים דברים קשים אז באמת שתמיכה אינסופית צריכה להיות שם".

"המתמחים": ראשון מיד אחרי "יצאת צדיק", ערוץ 2, קשת