צחי אשכנזי (צילום: עודד קרני )
מה שיהיה יהיה. צחי אשכנזי | צילום: עודד קרני

את השבוע החולף בבית האח הגדול, צחי אשכנזי בילה בתוך חליפת פינוקיו דחוסה, שנתפרה במיוחד למידותיו, תרתי משמע. מי שמסעיר את הבית אחת לכמה ימים, לפעמים על רקע סילוף האמת או סתם אכילה של חצי תפוז מהמקרר הלא נכון, מצא את עצמו מתוודה השבוע שכן, הוא באמת ניסה לנשק את לינור "בשביל המצלמות". לינור בטח תשמח לדעת שאשכנזי מלכתחילה לא נכנס לבית האח עם כוונות למצוא שם כלה אבל שבאותה המידה, הוא לא בדיוק פסל את האפשרות. "אני זורם ומה שיהיה, יהיה", אמר לנו אשכנזי בראיון, רגע לפני הכניסה לבית לפני כחודשיים. "לא פוסל אהבה שם, אבל לא נראה לי שזה יקרה. לא באתי לחפש שם אהבה. אם יקרה משהו אז הכל בידי השם. אני בא במטרה ליהנות ולא לחפש אישה. שיהיה רייטינג, שיהיה כיף, שתהיה עונה חזקה. זה מה שחשוב לי".

אם צחי של היום יקרא את הריאיון שהעניק לנו צחי של לפני הכניסה לבית האח, סביר מאוד להניח שהוא היה עומד מאחורי הדברים שאמר אז, אפילו אם נשמע לא פעם שהוא סותר את עצמו. אשכנזי, שהצהיר מהרגע הראשון שאין לו שום כוונה להפוך ל"קותי החדש" או ל"ג'קי החדש", בכל זאת מתויג היום על תקן המזרחי-קולני-מצחיק-טוב-לב של הבית. החיקויים שלו משעשעים, הבדיחות שלו ילדותיות אך מצחיקות, ובסך הכל הוא מצליח לשמר ברוב הזמן מידה של קלילות שחסרה מאוד בבית המושתת על טהרת החיכוכים האידיאולוגיים והדרמות הרומנטיות, אלה שאפילו פירמידות האור של מיקי לא מצליחות להרגיע. אשכנזי גם חשף אותנו גם לכמה צדדים פחות נעימים באישיות שלו, כמו למשל הנטייה לקלל בדציבלים מטרידים ולהשתלח בכל מי שמעז להאשים אותו באקט לא מוסרי כלשהו, אבל האפיזודות האלה נסלחות לו מהר מאוד. לפחות על ידי הקהל בבית, ועושה רושם שיש סיכוי אמיתי להגיע לגמר.

"אין לי התפרצויות"

בתוך עונה עמוסה בדמויות שנויות במחלקות, דעתניות להחריד וכאלה שגם לא מהססות להתנגח זו בזו, צחי מצליח ברוב הזמן לרחף מעל המים ולא לטבוע בתוכם. את הדיונים הפוליטיים הסוערים הוא משאיר לאחרים. כן, הוא יכול לריב, אבל בסופו של דבר, הוא גם יהיה זה שיגיש באהבה את האוכל של אמא שלו לאלדד, אותו אחד ששעות ספורות קודם לכן כינה אותו "גנב". בקיצור, מזכיר מאוד כמה מכוכבי העונות הקודמות.

גם אשכנזי ידע שהתיוג שלו הוא בלתי נמנע. "בטוח ימהרו לתייג אותי כמזרחי של העונה. אבל אני מי שאני. לא קותי ולא אף אחד אחר. אני צחי אשכנזי. אני לא דומה לאף אחד ולא בא לשחק משחק של אף אחד. במקום כזה אתה חייב להיות מי שאתה, אחרת תעוף מהר מאוד הביתה. נכון, הכי קל לראות בחור מזרחי ועממי וישר לשים אותו במשבצת, אבל ממש לא בא לי על זה. אני אוכיח לכולם שאני אחר".

צחי אשכנזי (צילום: יריב פיין וגיא כושי)
בכניסה לבית. די עם הסטיגמות | צילום: יריב פיין וגיא כושי

למי הכי התחברת בעונות הקודמות?
"ממש התחברתי לקותי, הבן אדם תותח על, חזק מאוד. התחברתי אליו ולג'קי, אבל זה בטוח לא אמור שום דבר על מי שאני".

אז אתה מבין, קצת קשה להתעלם מהדמיון שלך אליהם.
"קשקוש. די עם הסטיגמות האלו בחיאת ראבק".

בין אם הוא נחשב למזרחי המחמד החדש או לא, הרי שקרוב לחודשיים לתוך העונה השישית, אשכנזי נמצא בדיוק במקום שבו אמור היה להיות לפני גונג הפתיחה בתור אחד הפייבורטים המובילים לזכייה. ונראה שגם המריבות הקולניות שלו עם אלדד לא באמת יצליחו לשנות את זה. בטח כשאשכנזי תופס את עצמו כטיפוס נינוח למדי. "אין לי התפרצויות, לא חוטף קריזות ותמיד מסתדר עם כולם", אמר לפני הכניסה לבית. "יש לי חברים מכל הסוגים וכל המינים. מעורכי דין ועוד סבלים, ואפילו יש לי חבר רופא. אני בן אדם שאנשים אוהבים ותמיד מסתדר עם כולם".

"לא רוצה איזו פוסטמה רדודה"

הוא בן 34, גרוש טרי ואב לילד בן ארבע. נולד בלוד, וכיום, לאחר גירושיו, חזר להתגורר בבית הוריו בלוד, בחדר קטן. הוא סיים 12 שנות לימוד ושירת כלוחם בגבעתי. כיום עובד כסבל ברשות שדות התעופה, תפקיד שהוא מכנה "נטל". לאח הגדול הגיע לאחר שעקב באדיקות אחרי כל העונות הקודמות, והיה אופטימי מהרגע הראשון: "אני לא יודע כמה אשרוד שם, אבל אני נורא אוהב את האתגר. אני מחכה לצאת מהבית כזוכה הגדול, זה הדבר הכי שאני מחכה לו".

איך הגעת לתוכנית?
"אני מעריץ שרוף של האח הגדול. חבר שלי בעבודה, אסי, ישב איתי ואמר לי 'אתה חייב ללכת, תפור עליך', וברוך השם אני פה. חלמתי להגיע הנה ואני פה. התאים לי ובאתי".

למה נראה לך שבחרו דווקא בך?
"בדוק בגלל ההומור שלי. יש לי הומור משונה, ייחודי כזה. באמת, אני לא אומר את זה בשחצנות, אבל אנשים עפים על ההומור שלי. חכו ותראו. אני בטוח שהולך להיות מצחיק לגמרי בתוך הבית".

לינור וצחי בחצר (תמונת AVI: mako)
עם לינור. נכנס לבית שבוע אחרי הגירושים הרשמיים | תמונת AVI: mako

אמר וקיים. הפנינים של צחי הפכו מהר מאוד לחלק בלתי נפרד מהבית, אבל הוא גם יודע להפגין צד רגיש כשצריך, במיוחד כשזה נוגע לבנו, נועם. מספיק לראות אותו מדבר אליו בבית, במלמולים שנשמעים כמו תפילה, כדי להבין עד כמה. במשימת "הכוכב הגדול" הוא בחר לשיר את "ילד של אבא" של מוקי, ועשה זאת כשהוא משתנק מבכי ."הדבר שהכי מלחיץ אותי בכניסה לבית זה הגעגועים לילד", הוא אמר אז. "לא יודע איך אני אעמוד בזה. זה החיים שלי, הילד הזה, והוא כל העולם שלי. אני אבא מעורב ודמות מאוד חשובה בחיים שלו. זה מה שהולך להיות לי הכי קשה".

איך גרושתך הגיבה ששמעה שאתה נכנס לבית?
"אני באמת לא רוצה לדבר על האקסית שלי בשום דרך. הייתי נשוי שלוש שנים, והיא אחלה בחורה ואמא של הילד שלי, אבל חוץ מזה לא מעוניין לדבר עליה. מה שחשוב לי זה הילד שלי, ואני יודע שהוא בידיים נאמנות אצל אמא שלו ואצל ההורים שלי. הוא הדבר היחידי שחשוב לי בעולם הזה, אני עושה הכל בשבילו ותמיד אעשה".

אתה גרוש טרי, הייתה לך מישהי מאז הפרידה? באת לפה בשביל למצוא?
"הייתי פרוד שנה, אני שבוע גרוש וזה מאוד טרי. בזמן שהייתי בהליכים לא הייתה לי אף אחת מסיבות דת. אני חושב שזה מוריד מהערך של הבן אדם שהוא עוד לא גרוש באופן רשמי ומנהל קשר עם אחרות. יש לי ילד וזה לא לעניין שיש לי חברה בזמן שאני עוד לא גרוש".

מה אתה מחפש בבחורה?
"אני אוהב בחורה שתהיה נשית ואמיתית. לא איזו פוסטמה רדודה. שלא תדאג רק לאיך שהיא נראית ושתהיה בן אדם אמיתי וכנה ותדע גם לטפח את הפנימיות שלה. חשוב שתאהב אותך כמו מי שאתה ותיקח אותך כעסקת חבלה".

ומראה חיצוני?
"מראה חיצוני זה עניין משתנה אצלי, אין לי העדפה ברורה. יש המון יפות והמון חתיכות. אני לא בא לחפש כלה אבל הכל יכול לקרות. לא יודע מה יהיה במקום כזה. יכולה לבוא מישהי ססגונית עם ריח טוב שתגניב אותי ואז אולי זה יתפתח לנשיקה, אי אפשר לדעת. מה שבטוח זה, שאין סיכוי שאני אעשה שם משהו מעבר לכך. בכל זאת, אני אבא לילד קטן".

לצחי יש כנראה יכולות מיקיאגיות לנבא את העתיד, כי אין דרך אחרת לתאר את המשיכה שהייתה לו ללינור, מי שהוכתרה לא אחת בתואר "הדיירת הכי סקסית בבית". בבוקר שאחרי הוא האשים את האלכוהול שגרם לו לפלרטט איתה ולבקש נשיקה, אבל הצופים מהצד לא יכולים שלא להתרשם שהיה שם משהו מעבר.

"סמים יש בכל מקום"

אשכנזי אולי אוהב לשלב בדיחות על עיר מגוריו לוד, אבל אבוי למי שילעג לה. "אני הכי גאה שאני מלוד. אני סוג של שגריר של העיר. תכתוב שזאת העיר הכי טובה שיש. זאת עיר שיש בה אנשים זהב כולם עוזרים וכולם אוהבים את כולם. סתם שמועות שזאת עיר לא טובה. באג'נדה שלי לשנות את הסטיגמה על העיר. מי שמדבר על לוד בצורה לא נכונה אז הוא מתבלבל, זה ממש לא נכון. יש שם יוצאי סיירות, טייסים והמון מהכל. אין לי ואף פעם לא היו לי רגשי נחיתות. לא עוזב את העיר הזאת בשביל שום דבר. יש לנו ראש עיר פצצה ואנשים טובים ובחורות מדהימות. סמים יש בכל מקום ולא רק בלוד".

למה אתה עדיין גר אצל ההורים?
"שיהיה ברור שזאת לא ברירת מחדל. אני נהנה מכל רגע ועוזר להם כלכלית. אני מאוד קשור להורים שלי ואנחנו עוזרים אחד לשני. החובות שלהם זה החובות שלי. ההורים שלי מספר אחד וגם אם אזכה במיליון אשאר לגור עם ההורים".

צחי בדרך להרים את המסך (תמונת AVI: mako)
שר לנועם. יעשה הכל בשבילו | תמונת AVI: mako

לפני חודשיים אשכנזי ראה את עצמו במקום טוב בגמר, אם לא במקום הראשון. המטרה שלו ברורה לגמרי, ולא מדובר בהכרח בכסף: "אני רוצה להשיג את הפרס הכספי, אבל הכי חשוב לי שידעו מי זה צחי אשכנזי. יודעים מי זה, אבל הגיע הזמן שכל המדינה תדע מי זה צחי אשכנזי. אני בא במטרה לזכות אבל לא יודע להגיד על עצמי אם אזכה. אני לא שחצן אבל הייתי רוצה להגיע לסוף ושיהיה רייטינג לעונה הזאת ברמות מטורפות שהאח הגדול יהיה מה זה מוצלח העונה. אני אומר לעצמי שאם בחרו בי מתוך אלפים שרצו להיכנס לתוכנית, אז אני אתן את כל כולי".

מה תעשה אחרי שתיגמר התכנית? תרצה להישאר בתעשייה?
"הלוואי ואזכה קודם כל. אני מאחל לי בהצלחה. דבר ראשון אני פותח באסטה בשאנז אליזה, סתם. אני אדאג לבן שלי ולהורים שלי. אסגור קצת חובות גם. הייתי בקבוצת תיאטרון בכפר הירוק, ואם יציעו לי משהו, לא אשלול. אני מאוד רוצה להישאר בתעשייה, מרגיש שיש לי מה לתת". 

>> לכל כתבות המגזין