דנית גרינברג נכנסה לבית האח הגדול כדי למצוא אהבה. או סטוץ. או אם לא, אז לפחות כדי לפרסם את העסק שלה. בלונדינית, קופצנית ובסך הכל בת 22, גרינברג מייצגת את הדור הצעיר של הבית, כזה שגדל על "האח הגדול" ומבין איך העסק עובד. אחרי הכל – כששפרה קורנפלד סרגה סוודרים לעצים היא הייתה בת שש עשרה וקצת, והיום – היא שם בעצמה, מינוס הצמר והמסרגות, אבל פלוס חמישה בגדי ים זעירים.

אבל בואו נחזור חודש וקצת אחורה. יום לפני הכניסה לבית האח הגדול, גרינברג בשיא ההתרגשות. "זאת פעם ראשונה שאני בעצם מחוץ לבית, אם לא מחשיבים את הטיול הגדול, שגם אותו עשיתי עם חברות טובות ככה שלא ממש הייתי צריכה להסתדר לבד", היא מספרת.

גרינברג היא נסיכה מפתח תקווה, סטודנטית לפרסום ושיווק שגרה עם ההורים ועם שני אחיה הצעירים, והיא מעידה על עצמה שהיא לא ממש חזקה בספונג'ה, כלים וכביסה. "יכול לצאת לי שם של מפונקת, אני חושבת שיהיה לי טיפה קשה עם זה אבל אני מאמינה שאסתדר. מתרגלים. בסך הכל – אני פייטרית. במשימות אני אתן הכל".

 אז מה כן מפחיד אותך?
"אני בעיקר מפחדת שאני לא אמצא מישהו להתחבר אליו. אני לא טיפוס שמתחבר בקלות, בלימודים יש לי חברה אחת, לא נכנס לי מישהו חדש לחיים בתור חבר אולי ארבע שנים. וגם באופן כללי - להיות 24 שעות מול מצלמות זה מפחיד. בסוף הרי שוכחים שהן שם, רק שלא אעשה דברים מביכים".

חודש אחרי, כשמסתכלים מבחוץ, לא ברור אם גרינברג כבר שכחה מהמצלמות או מודעת עדיין היטב לנוכחותן: מצד אחד, מעצבת בגדי הים הצעירה דואגת לדגמן את הקולקציה שלה ומספקת לצופי ערוץ 26 את האפשרות לבחון בתשומת לב כל אחד מחמשת הדגמים שהכניסה אל הבית, מצד שני היא מנהלת מערכת יחסים לא לגמרי ברורה עם הדייר אליאב אוזן, כזאת שסיפקה לצופי 26 קצת אקשן בבריכה, אבל לא פחות מזה, גם שיחת בנות כנה להפליא בה הודתה דנית בפני אנה בול, חברתה הטובה בבית, שהיא פשוט לא אוהבת להיות לבד.

דנית ואנה בחצר (תמונת AVI: mako)
עם אנה, החברות הכי טובות | תמונת AVI: mako

עוד לפני הכניסה לבית דנית הכריזה שהיא לא ממש מתכננת על טיסת סולו: "אני מקווה למצוא אהבה בבית ואני חושבת שקיים סיכוי טוב שזה יקרה. אני מחפשת מישהו מצחיק, חכם, גבוה, שיהיו לי נושאי שיחה איתו", פינטזה דנית עוד לפני שפגשה את הדיירים, אלא שממש כמו בחיים האמיתיים, אלה שלא מתועדים 24/7, קשה לדעת בתחילתו של קשר לאן הוא יוביל, ולא פעם מה שנדמה כמו סיכוי לאהבה מסתכם בסטוץ קליל. דנית, אגב, לא פוסלת את האופציה: "אין לי קווים אדומים בנושא. אני בעיקר בעד לזרום, מתחילים משהו, אם בסוף זה יהיה קצר זה בסדר, ואם זה ימשיך זה יהיה אחלה".

איך את אוהבת שמתחילים איתך? איך כובשים את ליבך?
"בדרך כלל קשר אצלי מתחיל בידידות שמתפתחת. קודם כל להיות חברים טובים. מישהו שיבוא בערב הראשון וישר יתחיל איתי - אם הוא ימצא חן בעיני לא אסרב, אבל בגלל שנחיה באותו בית תקופה עדיף קודם לראות שיש בסיס חברי".

מי מהדיירים שהיו בעבר באח הגדול הוא הסגנון שלך?
"אלירז".

פער גילאים זה משהו שמטריד אותך?
"שיהיה עד גיל 28". 

דברים שרואים משם לא רואים מכאן, כנראה, כי דנית התחברה עם אליאב בן ה-31, בעוד דווקא אחי נתן, היחיד מבין דיירי הבית שעומד במגבלת הגיל שהציבה לעצמה, בכלל בעניין של חברתה הטובה אנה. אליאב עצמו זכה להתעניינות גם מצדה של הדיירת לינור שפר, אבל בחר בדנית. בתור מישהי שקיוותה לנהל זוגיות בבית עוד לפני הכניסה גרינברג הריצה בראש סיטואציות אפשריות, ובאה מוכנה: "אני יכולה למצוא את עצמי במצב של יריבות עם מישהי, אם אני נדלקת על מישהו ויש עוד בחורה שמעוניינת אני כמובן לא אעשה שום דבר שיפגע בה אבל אני פשוט אגרום לבחור לשים לב אלי. אמשוך את תשומת ליבו. אבל זה רק אם היא לא חברה, אם זאת חברה יכול להיות שאני אזוז הצידה. בעצם, לא בטוח".

דנית ואליאב בוהים (תמונת AVI: mako)
""אולי תתפתח מזה זוגיות בעתיד, מי יודע" | תמונת AVI: mako

גרינברג החליטה להיכנס לבית האח הגדול אחרי שחברה רשמה אותה לאודישן, שהפך לעוד אודישן ומשם הסוף כבר ידוע. המטרה, אגב, היא לא להפוך לדוגמנית, שחקנית או מגישה, אלא להתפתח מקצועית: "השאיפה היא בעיקר לקדם את העסק, לפרסם את בגדי הים", היא מסבירה. ארבעה חודשים לפני הכניסה לבית גרינברג סיימה מערכת יחסים של שנה כך שגם מהבחינה הזאת שום דבר לא החזיק אותה בחוץ. ערב כניסתה לבית, הגבר המשמעותי בחייה הוא ללא ספק אבא שלה: "אני ממש ילדה של אבא. אני מדברת איתו יותר משלוש פעמים ביום, אני מדברת הרבה גם עם אמא שלי, אבל פחות. הם הולכים עכשיו להיות צמודים חזק לערוץ 26. אמנם הם לא היו הכי נלהבים מהרעיון שאכנס לאח הגדול, חששו מהחשיפה, אבל הם תומכים בי בכל מה שאני עושה".

ואיך אבא יגיב אם הוא יראה אותך מנהלת רומן, אפילו מתנשקת מול המצלמות?
"אין בעיה עם זה. ההורים שלי הכי פתוחים בעולם. דיברתי על זה דווקא עם אמא שלי, היא יזמה את השיחה".

ומה היא אמרה?
"היא אמרה לא להיכנס למיטה".

ומה אמא אומרת היום? אורלי גרינברג, אמא של דנית, צמודה לערוץ 26 מבוקר עד לילה. "היא נהדרת, כובשת, ילדה טובה", מתמוגגת גרינברג האם, שזוכה להצצה די נדירה עבור אמא לחיים של בתה. "לפני שהיא נכנסה  לא רצינו את זה, חששנו מכל ההשלכות. כשאדם שם עצמו על במה יש בזה את הטוב ואת הרע ולא רצינו שהיא תיפגע,  אבל ברגע  שהיא החליטה - אנחנו מאחוריה". 

ומה אתם חושבים על הזוגיות עם אליאב?
"אני חושבת שזה בסך הכל קשר ידידותי"

ידידותי? יש שם סוג של זוגיות
"אולי תתפתח מזה זוגיות בעתיד, מי יודע. כרגע זה נראה שהם אוהבים להיות ביחד, יש להם שפה משותפת והם מצחיקים זה את זו. יש שם חיבה עמוקה, זה בטוח. אם אליאב לא היה רוצה בזה – הוא לא היה שם. אנשים גדולים יודעים להגיד לא".

ודנית, מאוהבת?
"הילדה שלי תמיד הולכת עם  הלב. היא תמיד עומדת מאחורי כל מעשה שלה, ותמיד נקשרת מהר ונותנת את כולה, גם לחברות. יש חברות מאד יפה בינה ובין אנה".  

מה הפתיע אותך בהתנהגות של דנית בינתיים?
"כל הזמן אמרו לי שאני אופתע, אבל אני מכירה את הבת שלי ושמחתי לראות שכל ההתנהגות שלה – היא כמו שתיארתי. זאת דנית שאני מכירה".

 

דנית בחצר (תמונת AVI: mako)
"לי תהיה את הדרך שלי בבית" | תמונת AVI: mako

אחד היתרונות של מי שנכנסת לעונה השישית של התכנית המצליחה, עם הרבה פחות תמימות והרבה יותר תכניות לעתיד, הוא הפרספקטיבה: שורה לא קצרה של דיירות כבר כבשו את המסך בעונות הקודמות והצליחו להישאר בתודעה, מי יותר ומי פחות, אבל לפני הכניסה לבית דנית מסרבת לבחור מודל לחיקוי.  

יש דיירת מהעבר שאהבת במיוחד? שאת מעריכה את הדרך שלה בבית?
"האמת שחשבתי על זה, והגעתי למסקנה שלא. לי תהיה את הדרך שלי בבית. יש לי ביקורת על התנהלות של דיירות, למשל  ליהיא גרינר, כל הקטע עם עתי, הסקס במקלחת. אני לא אוהבת את זה".

אמרת שאין לך קווים אדומים
"אוקי, אז זה כן קו אדום".