אם יש חבורה של פושעים שגרמה לנו להתאהב בה זו ללא ספק החבורה של סמי "המקצוען", ואל תתנו לשם לבלבל אתכם - כי חבורת השודדים הזאת תפשל גם כשמדובר בלגנוב בזוקה מקיוסק בשכונה. זה נראה שכל פרטי השוד שלהם מתוכננים עד לפרט הכי קטן, אבל משהו תמיד משתבש להם בדרך. ב"פשע לא מאורגן" (הערב אחרי צומת מילר, קשת 12) הם תופסים את המשבצת של חבורת הפושעים הכושלת, אבל עם אופי כובש בהחלט.

מערכוני "השוד" הם אחד מתשעה ליינים של מערכונים שאנחנו פוגשים (ועוד נפגוש) בסדרה, והחלטנו שהגיע הזמן לצלול עמוק לתוך החבורה ולהבין קצת יותר את המניעים שלה והנפשות הפועלות בה. אז איך הם בכלל התחילו לעבוד ביחד ומה הם מנסים להשיג? הנה התשובה: סמי "המקצוען" הוא שודד קטן ששנים חלם לתת את מכת חיו עד שתכניות הנדסיות למפעל התכשיטים הגדול במזרח התיכון נפלו לידיו. הוא גייס חבורה של לוזרים כמוהו ובמשך תקופה ארוכה תכנן את השוד המושלם.

שאלנו את רן לוי, יוצר הסדרה, מאיפה הגיעה ההשראה למערכון, והוא שיתף על הרעיון שהוביל אותו: "בכל מקצוע יש היררכיה. יש את אלה שבפסגה, את אלה שלמטה, ואת אלה שלמטה אבל רוצים להיות בפסגה - וככה גם בעולם הפשע. שודדי בנק מתוחכמים שנמצאים למעלה הם אלה שזוכים ליוקרה ואגדות נקשרות לשמם".

במקום להביא חבורה מבריקה שנמצאת בפסגה, הוא בחר לשים את הזרקור על אלו שמנסים בכל הכוח להצליח, אבל נכשלים. "החבורה שלנו בראשותו של סמי השאפתן רוצה בדיוק את זה - סמי רוצה להביא את המכה שתביא אותו לשם ואיתו את חבריו הוותיקים אבל המציאות מוכיחה שלפעמים אין לך את היכולות להיות למעלה", הסביר לוי.

המכה שהם מתכננים: לשדוד מאה מיליון יורו ביהלומים וזהב.

האם יש להם סיכוי להצליח? לא. 

למה אנחנו אוהבים אותם: למרות שהם חבורה של לוזרים, הם מאמינים בעצמם שהם מסוגלים להכל. וואלה, השראה גם בשבילנו.  

למה הם מעצבנים אותנו: כי נתנו להם את השוד המושלם על מגש של כסף (או זהב) - וגם אותו הם הצליחו להרוס לחלוטין. 

ציטוט מנצח: "אני לא מבין מה ה' חשב לעצמו"

מה מחכה להם בהמשך: "בכל פרק הם נתקלים במכשול אחר עד הסוף המתוק או המר" (רן לוי).

סמי: חושב שהוא מקצוען. רק על זה הוא מדבר אבל המציאות מראה שהג'וב הזה גדול עליו בכמה מספרים.

מני: חברו הקרוב של סמי, רודף שמלות, בוגד סדרתי באשתו המלחיצה. הוא בחור אינטליגנט אבל השכל נעלם לו כשהוא פוגש בחורה, כל בחורה.

יעקב: חמום מוח וקצר, לא אוהב בולשיט ולא בלבולי מוח.

דני: איש המחשבים שלא מדבר הרבה.

שרון: הנהגת של החבורה - בחורה צעירה ונמוכה מאוד. היא לא חלק מהצוות, מגויסת ע"י הבוסים בדקה האחרונה כדי לא לקשר אותה לתכנון, שכן תפקידה רק לקחת ולהביא. היא בחורה קטנה עם פה גדול, מקצועית וחסרת סבלנות לשטויות.

זוהר: הצלע החלשה. בחור חכם אבל נוירוטי, בעל פה גדול שלא מבין מה זה להגיד את הדבר הנכון במקום הנכון. טיפוס קטנוני ונודניק ומבחינתו תמיד זה הזמן להתווכח על הכול.