שי לי וגילי | יאנה יוסף ומשה אשכנזי

שי לי היא אמא יחידנית לשני ילדים, בסביבות גיל ה-30, עם עבודה לא שגרתית: רוצחת שכירה של ארגוני פשע ובוגרת יחידה קרבית. כמו כל אמא היא עייפה, מודאגת ומלאה ברגשות אשם על הזמן המצומצם שהיא מקדישה לילדים. שותפה לצוות, גילי, הוא בחור צעיר מהסוג שאף אמא לא רוצה שהבת שלה תכיר - ההגדרה המושלמת לבליין התל אביבי שחוגג, יוצא, שותה ומשחק בנשים. אבל שכל זה לא יטעה אתכם, מדובר במקצוען עם תעודות: יוצא יחידה מובחרת. שי לי וגילי הם צמד הפושעים עם הנשמה הכי טהורה שיש, והם משתפים פעולה כשלשניהם יש מוטו משותף: הם רוצחים אנשים רעים בלבד, ומבחינתם הם עוזרים לדלל את העולם מהרוע שקיים בו. כמה אצילות נפש, נשמות טובות כבר אמרנו? 

משה אשכנזי ויאנה יוסף (צילום: פשע לא מאורגן, קשת12)
נשמות טובות | צילום: פשע לא מאורגן, קשת12

עדי מסיקה | הילה סורג'ון 

היא עורכת דין חזקה, מצליחה דעתנית וחכמה. היא אומרת מה שהיא רוצה, מתי שהיא רוצה ולא דופקת חשבון לאף אחד. אומנם היא עובדת בשביל החוק, אבל אבא שלה הוא ההפך הגמור מכל מה שהחוק מייצג - פושע מפורסם שמנהל חיים שונים לגמרי משלה. עדי היא רווקה תל אביבית בת ארבעים, צינית, ממורמרת ועוקצנית בדיוק במידה שאנחנו אוהבים. היא עדיין מחפשת את האחד, והיא תחפש אותו בכל מקום שהוא יכול להיות בו - ומה שבטוח זאת לא תהיה משימה קלה למצוא את החתן המיועד. 

עדי מסיקה - פשע לא מאורגן (צילום: פשע לא מאורגן, קשת12)
מחפשת את האחד | צילום: פשע לא מאורגן, קשת12

יהודה ושלום | רן לוי וחיים זנאתי 

מה היה קורה אם היו מכניסים אתכם לכלא והייתם משתחררים כמה עשורים אחרי וכשכל העולם סביבכם השתנה לגמרי? את התשובה לשאלה הזאת יש ליהודה ושלום, צמד פושעים מבוגר, שחטפו הלם תרבות ביום בו השתחררו. אפשר להאמין שמדובר סה"כ בחוויה חיובית להיות שוב חופשי, אבל כשהעולם סביבך זר לך לחלוטין זה גם יכול להיות מאתגר להשתלב בו מחדש, בטח עם אופי כמו שלהם. יהודה הוא רוצח מנותק מהמציאות, עם דם חם, שעושה כל מה שבא לו מבלי לחשוב על ההשלכות. הוא חסר אחריות וחסר כל מודעות עצמית – מה שגורם לו לחשוב שהוא עדיין שולט בעניינים בעולם הפשע. שלום הוא הטיפוס השקול מבין השניים והוא מצליח להכיל את יהודה בצורה מושלמת. הוא מנסה לפעול לפי ההיגיון אבל החולשה שלו ליהודה מסבכת אותו כל פעם מחדש. 

פשע לא מאורגן (צילום: פשע לא מאורגן, קשת12)
לא מחוברים לעולם | צילום: פשע לא מאורגן, קשת12

קלימי | רן לוי 

מה שמעניין אותנו לדעת זה איך היו נראות החקירות בארץ אם כל החוקרים היו מתנהגים כמו קלימי. תכירו את החוקר האולטימטיבי: הוא יעשה הכל כדי להגיע לחקר האמת, גם אם זה אומר להמציא שיטות שלא כל כך מקובלות בחברה. קלימי כל כך מסור לתפקיד שהוא יעשה הכל כדי להוציא הודאה מהנחקרים, גם אם זה אומר להיפצע במהלך חקירה ולפגוע עצמו. אנחנו מעריצים אותו על הנחישות, המסירות וההקרבה למען החברה. תהיה חזק קלימי.

פשע לא מאורגן (צילום: פשע לא מאורגן, קשת12)
שיטות מקוריות | צילום: פשע לא מאורגן, קשת12

סמי "המקצוען" | חיים זנאתי
|

לסמי "המקצוען" יש חלום – הוא שודד קטן ודיי כושל שרוצה לתת את מכת חייו ולהשאיר חותם. יום אחד נופלות לידיו תוכניות הנדסיות למפעל תכשיטים גדול והוא מבין שזאת ההזדמנות שחיכה לה - הוא מגייס אליו את נבחרת הכוכבים שלו ויחד הם מתכננים את הסוד המושלם. כן, כן ממש כמו ב"בית הנייר", רק שהפעם אין פרופסור גאון מאחורי הצוות וכל החברים בו כושלים אחד אחרי השני. זה מתחיל מסמי המנהיג שלא מוכן לג'וב בסדר גודל כזה, ואליו מצטרפים הכנופיה: רודף השמלות מני (שלומי קוריאט) שמסתחרר מכל אישה שעוברת ברחוב, יעקב (מוריס כהן) חמום המוח, דני (הרצל טובי) איש המחשבים שמרבה לשתוק, שרון (נועה כדריה) הנהגת החכמה והמקצועית וזוהר (רן לוי) החוליה החלשה - טיפוס קטנוני ונודניק שלא שמע על המילה "טאקט". מחכים לראות איזה פשעים הולכים להסתבך להם ומה תביא איתה הדינמיקה המסקרנת של הכנופיה.

פשע לא מאורגן (צילום: פשע לא מאורגן, קשת12)
סמי והחבורה | צילום: פשע לא מאורגן, קשת12

אסטרזי | ישראל קטורזה

רואה חשבון מפוקפק ואפרורי שעובד במשפחת פשע ואחראי על הלבנת הכספים של הארגון. כמו כל אחד ששחוק בעבודה הפלילית שלו, גם אסטרזי הבין שנמאס לו להיות האיש הקטן מאחורי הקלעים, והוא החליט לגנוב מהכספת ולהיעלם עם השלל. אבל כנראה יש סיבה שהוא בסה"כ רואה חשבון ולא מבכירי ארגוני הפשע, כי שני חיילים וותיקים של המשפחה תפסו אותו עם כל הכסף ביד, אווץ'. המזל שלו שמדובר בשני חבר'ה עייפים ועצלנים – מורדי ושמעון, שעושים לו חיים קלים במיוחד, והוא? עושה להם חיים קשים עם הערמומיות והתחמנות שלו.  

ישראל קטורזה (צילום: מתוך "פשע לא מאורגן", קשת12)
הכי לא משעמם שיש | צילום: מתוך "פשע לא מאורגן", קשת12