"פשע לא מאורגן" אוהבת את הצד של הפושעים, מאוד. יש ליין על חבורת שודדים, אחד אחר על שני שותפים שהם רוצחים סדרתיים וכזה שבכלל מתמקד בשיקום בכלא. אבל יש ליין אחד שדווקא שם זרקור על הצד השני - חוקרי משטרה. הוא מסקרן לא פחות, מפתיע ומצחיק עד דמעות וגורם לנו לחשוב פעמיים על הדרך של המשטרה להגיע לחקר האמת. 

"דברתי עם חוקרים, ביניהם קצין שב"כ והבנתי כמה חשיבות יש בהכרת החולשות של הנחקרים", מספר רן לוי, יוצר הסדרה. כמו בכל ליין אחר, גם כאן הוא עשה עבודת מחקר לא קטנה כשבנה את ליין "המפצח". "רציתי לבנות חוקר חסר כל אגו וגבולות. הוא לא מעוניין לצאת החכם והמוצלח, והוא מוכן לעשות הכל כדי להוציא הודאה", הוא מסביר על קלימי, הדמות הראשית בליין, שגם הערב (אחרי צומת מילר, קשת 12) יפתיע בשיטה מבריקה לפיצוח הפשע. 

מה אנחנו חושבים על הדרך של קלימי: גם אנחנו שנויים במחלוקת כאן. יש שיטות שלגמרי תופסות אצלנו (כמו שיטת החוקר המשקיף), אבל יש כאלה שקצת עוברות את גבול הטעם הטוב. רק מקווים שבעולם האמיתי יש יותר השגחה וסינון על שיטות חקירה מקובלות ונורמטיביות. 

למה אנחנו אוהבים אותו: כי הוא לא מונע מאגו ומה שחשוב לו יותר מהכל זה להרשיע את מי שאשם ולהפוך את העולם למקום טוב יותר ונטול פושעים. 

למה הוא מעצבן אותנו: וואלה, הוא עדיין לא הצליח לעצבן אותנו, שזה מפתיע. 

ציטוט מנצח: "קיבלת פתאום קיבה רגישה יא בן של זונה?"

מה מחכה לו בהמשך: מאמינים שהוא יפצח כל פשע שיגיע אליו ויצליח לגרום לכל נאשם להודות בלי בעיה. מחכים לשיטות הגאוניות הבאות שהוא יחשוף בפנינו.

קלימי - בלב העלילה עומד קלימי, חוקר משטרה שיעשה הכל כדי להשיג הודאה מהנאשם, גם כשהדרכים שלו לא כך כך מקובלת או שפויות. הוא הולך עם כל חקירה הכי רחוק שאפשר ולא נותן לשום דבר לעצור אותו.

דודי - שותפו של קלימי שמדי פעם מגיח לחדר החקירות כשנמאס לו לצאת לדייטים או להתחזות לקצין בכיר כדי להרשים את הבנות. הוא משתף פעולה עם השיטות של קלימי, שבסך הכל משאירות אותו דיי מוגבל.

 

הכאפה - לשיטת הכאפה נחשפנו בפרק הראשון וזכינו לראות כמה רחוק ילך קלימי כדי להוציא הודאה מהנאשם. המערכון מתחיל כשהוא חוקר את הנאשם ומנסה לתת לו כאפה ברגע של עצבים, אך הוא מפספס את הלחי שלו ולא מצליח. הוא חוזר על זה כמה פעמים עד העבריין מבקש להשתחרר מהאזיקים כדי ללמד את קלימי איך להרביץ כמו שצריך. קלימי מביא את העבריין לכדי אובדן שליטה כשעצבים וכעס משתלטים עליו – וברגע האמת כשהוא בהתקף זעם הוא מצליח להוציא ממנו שחזור לרצח.

חוקר משקיף - דוד וקלימי רבים מול הנחקר על מי ינהל מביניהם את החקירה. דוד מנצח בוויכוח וקלימי יושב מאחוריו בתור "חוקר משקיף", תוך כדי שהוא מתעצבן מההחלטה שהתקבלה. הוא מעמיד פנים שבגלל הכעס על שותפו לחדר החקירות הוא רוצה לעזור לנאשם, והנאשם מצידו - בטוח שקלימי עבר לצד שלו. הוא מסמן לנאשם מה להגיד כדי לצאת מזה, עד שהוא מפיל אותו בפח וגורם לו להסביר את הסיבה האמיתית שהוא רצח את הקורבן.