במסדרונות בית הספר אורית סיון מוכרת בתור המורה לכימיה, זאת שדואגת שכולם הגיעו לשיעור ומוכנים לעבור את בחינת הבגרות בהצלחה. כשהיא הגיעה לתוכנית "היום בעוד שנה" המשודרת בקשת 12, החשש העיקרי היה כיצד יגיבו התלמידים והוריהם כשישמעו שהמורה חולמת בכלל להיות דוגמנית. "אני יודעת שאני בחורה נאה ומאוד פחדתי שהתלמידים והמורים שעובדים איתי יקטלגו אותי כ'בלונדינית טיפשה'", אורית מנסה להסביר כיצד הפער בין העולמות דחק את החלום שלה הצידה, "ניסיתי להוכיח לכולם במשך שנים שלמרות שאני בלונדינית גבוהה ורזה, יש לי גם שכל ואני מורה מאוד טובה".

ולמרות החשש מהרמות הגבה שצפויות להגיע, מיד לאחר שידור התוכנית אורית הוצפה בהודעות תמיכה שהצליחו להפתיע אותה. "ההורים של התלמידים פירגנו לי על האומץ, מאוד הופתעתי שדוווקא הם מחמיאים לי וזה נורא כיף לשמוע", היא מספרת בהתרגשות ומודיעה שבתחילת שנת הלימודים תצעד לכיתה בראש מורם.

היו גם כאלה שפחות תמכו בצעד שעשית?
"היו אנשים, בעיקר מהמשפחה, שהתפלאו למה נזכרתי דווקא עכשיו בגילי. רוב ההתנגדות הייתה על הבחירה שלי לנסות ולהגשים את חלום הדוגמנות דווקא בטלוויזיה. ניסיתי להסביר להם שכנראה אני צריכה את ההכרה והגיבוי של אנשים מבחוץ, וגם אני צריכה עזרה. בתור אדם אנונימי, כנראה שאני צריכה את הגב הזה".

ולמה באמת לא ניסית להיות דוגמנית בגיל צעיר יותר?
"קודם לא הייתי מי שאני היום, עם הביטחון העצמי, הבגרות והתובנות. יכול להיות שנראיתי יותר טוב בצעירותי אבל הייתי נערה מאוד חסרת ביטחון, ביישנית ועם דימוי גוף מזעזע. הייתי התלמידה החננה הטובה".

תודה לצלם המוכשר ולאדם המקסים שהיה הראשון לצלם אותי בכזו עדינות והבנה @ran_all_over תודה מיוחדת לאחת והיחידה והמקסימה המאפרת @barnaama #היוםבעודשנה #model #womensfashion #איןגילליופי #שינויאידיאלהיופי

A post shared by Orit Sivan (@orit_sivan) on

כשהיא חמושה במוטיבציה גבוהה וחיוך כובש, אורית סיון חשבה שהדרך לקריירת דוגמנות בגיל 51 תהיה הרבה יותר פשוטה. אבל אז הגיעו השיחות עם סוכני הדוגמנות שגרמו לה להבין שהתעשייה לא בדיוק מחכה לה בזרועות פתוחות. "מקובעים פה למודל יופי מאוד אחיד, רוצים ל'גדל' את הדוגמניות שלהם מגיל מאוד צעיר ולהפוך אותן לדוגמניות על", היא נזכרת במספר הפעמים שנתקלה בסירוב מצד הסוכנים, "אני חושבת שנשים בוגרות שנראות טוב יכולות להציג מוצר או בגד לא פחות טוב, ואפילו טוב יותר מנערה שתציג מוצר שמיועד לגיל המבוגר יותר. בעולם זה כבר יותר ברור, בארץ זה הולך קצת יותר לאט".

היו כאלה שאמרו שלא משתלם להם להשקיע בך. נפגעת?
"הייתה לי שנה עם עליות וירידות, ובטח שהתגובות האלה פוגעות. מצד אחד את שומעת מהסביבה שלך שאת נראית טוב, אבל מצד שני מגיע בחור מעולם הדוגמנות שמבין בזה ופשוט שם עלייך איקס".

התאכזבת לגלות כמה זה קשה להיות דוגמנית בגילך?
"אני בחורה מאוד נאיבית וישרה, השכל אמר שבטח הדברים לא יקרו כמו שאני רוצה אבל הרגש היה עצום. הייתי תמימה וחשבתי שדברים יקרו יותר מהר, חשבתי כבר שאני אקבל שער ב'לאישה'. הדמיון עבד, אני והבת שלי כבר דמיינו שלטי חוצות".

איך את מסכמת את החוויה שעברה עלייך השנה?
"הצלחתי להוכיח בעיקר לעצמי שנשארתי אותו הדבר, אני לא רק מורה לכימיה מרובעת גם אין לי בעיה עם החיצוניות שלי ואני אנצל אותה, ואם אני יכולה להיות דוגמנית אז למה לא? אני חושבת שעם האדם הנכון אני כן יכולה להצליח".

"היום בעוד שנה", התוכנית האחרונה לעונה תשודר הערב ב-21:00 בקשת, ערוץ 12