בתוכנית "היום בעוד שנה" (הערב ב-21:00, בקשת 12), אנחנו רואים איך שינוי של שנה קורה ברגע אחד. במקרה של עינב תמיר - מדובר ביותר משינוי אחד: קצוץ, קארה, קוצים, גלאח בצד, עם פוני, בלי פוני ועם צבעים למכביר: כתום, אדום, שחור, סגול, פס סגול, גוונים, בלונדיני פלטינה – דומה שהבחורה הזאת ניסתה כבר את הכול.

תמיר, 44, נשואה ואמא לשתיים (4 ו-15) מפתח תקווה, מייסדת ViBE - מרחב נשי לפיתוח אישי המציע מגוון הרצאות וסדנאות לנשים בתחום הפיתוח האישי. כשמדברים על שינוי, אצל עינב מדובר בחלק טבעי מהחיים, ובעוד שרוב האנשים חוששים משינויים, אצל תמיר הם תמיד באים טוב, כשהביטוי החיצוני הוא הכי בולט לעין. 


"כבר כילדה נהניתי לשחק עם השיער: קלעתי צמות, קוקיות, קוקו מתוח בג'ל לאחור וגולת הכותרת: הקליפס ותספורת השושנה של שנות השמונים. בגיל 22 הגעתי להסתפר בתל אביב, התיישבתי על הכסא ואמרתי: 'תעשה מה שאתה רוצה'. כשאת אומרת משהו כזה למעצב שיער, עם מספריים ביד, קחי בחשבון שתצאי קצוצה. וכך היה. ולא רק פעם אחת. מבחינתי שיער צומח, אפשר לצבוע מחדש. הכל בר שינוי, גם שינוי חזרה".

אבל גיוון ושינוי לא באו לידי לביטוי רק בפריזורה. גם בחייה המקצועיים, עברה תמיר הסבה כאשר עזבה את עבודתה כשכירה לאחר 9 שנים בארגון גדול ויצאה לעצמאות. "תמיד היה לי חלום להקים מרכז לנשים ללימודי תקשורת בינאישית והבנתי שאני צריכה עוד כלים ועוד ניסיון כדי להביא משהו ייחודי וחדשני". במקביל לסיום התואר השני שלה בייעוץ ארגוני וההבנה שכדי להציע משהו ייחודי, עליה להיפתח לעוד תחומים, תמיר לוקחת את הרצון בחדשנות וצבעוניות שהן חלק טבוע בה ומחליטה לפתח את אהבתה לאופנה ולומדת סטיילינג.

עינב תמיר (צילום: צילום ביתי)
מתנסה מגיל אפס. עינב תמיר בילדותה | צילום: צילום ביתי
"השילוב בין הנראות החיצונית ועיצוב התדמית לבין תקשורת בינאישית היה מתבקש וכך, במשך כמה שנים, שילבתי תכנים משני התחומים, גם בארגונים וגם אצל הקהל הפרטי הנשי שיצרתי לי". בהמשך אף פנתה ללימודי nlp ודמיון מודרך וגם את עולם התוכן הזה שילבה בעשייה מול לקוחותיה. כאן הייתה הארה משמעותית עבור עינב.

"פיתחתי מודל ייחודי: מודל ViBE כשהכוונה היא לייצר בית. מרחב נשי לפיתוח אישי שמציע מגוון סדנאות והרצאות איכותיות לנשים בתחום הפיתוח הנשי. בין הסדנאות: פיתוח יכולות כעוגן בחיים, איך לדבר לעצמנו ועל עצמנו כדי להתפתח, צבעים כמשפרי מצב רוח ורגשות, החיבור בין דימוי גוף לדימוי עצמי חיובי, הכנסת אורחים לרגשות ועוד.
עינב תמיר (צילום: צילום ביתי)
"הגיוון והשינויים בחיי, נובעים בעיקר מתוך סקרנות" | צילום: צילום ביתי


מאיפה לדעתך נובע הצורך הזה להתחדש ולשנות כל הזמן?
"הגיוון והשינויים בחיי, נובעים בעיקר מתוך סקרנות, תשוקה ללמוד ולצבור ידע וניסיון בתחומים שמעניינים אותי. מתוך ורסטיליות, גמישות וחיוביות. אני רואה בהם דרך להתחדשות, חדשנות, למידה, התפתחות טבעית, סיפוק, הגשמה והנאה. דרך לעשות את מה שטוב לי ולהביע את עצמי ואת הכישורים שלי. דרך להעניק לעולם ממה שאני יודעת לעשות טוב. הם מרגשים אותי, משאירים אותי מעודכנת ואני חושבת שהם חלק בלתי נפרד מהאבולוציה האישית והמקצועית שלי. כמו שכל תחום מתפתח, גם לנו בני האדם, הזכות להשתנות ולהתפתח וחשוב לי שכל אשה תדע שהיא ראויה להתפתחות הזו". 
עינב תמיר (צילום: צילום ביתי)
"אמרתי לספר תעשה מה שאתה רוצה" | צילום: צילום ביתי


ומה עם יציבות?

"יש שני עוגנים חזקים שבזכותם אני יכולה לשנות ולגוון עם הזמן. הראשון והחשוב ביותר לדעתי, הוא העוגן הפנימי. אני מכירה את עוצמותיי ויודעת מה אני רוצה ולאן אני מכוונת, מה טוב לי ומה לא. אני מקשיבה לעצמי, שואלת את עצמי שאלות, לוקחת אחריות ומלאה בפתיחות ללמידה ולחדשנות. היו כמובן ימים שהעוגן הזה קצת הלך לאיבוד, אבל הוא תמיד שם ותמיד חזר. העוגן השני מתייחס לעוגנים חיצוניים חשובים והם כמובן בעלי, הילדות שלי, אמא שלי וארבע חברות טובות. אני מלמדת לפתח את שני סוגי העוגנים, בסדנאות ובהנחיה האישית ללקוחותיי. כי בלעדיהם, אי אפשר באמת לעשות שינוי".

עינב תמיר (צילום: צילום ביתי)
כל אחד צריך עוגנים חזקים ויציבים כדי לשנות | צילום: צילום ביתי

איך הסביבה מגיבה לשינויים שלך?
"בעלי תמיד שם לאורך כל הדרך. גם אמא שלי המקסימה. הילדה הגדולה שלי מבינה שזו אמא, על כל גווניה וצבעיה, תרתי משמע, והיא הכי מפרגנת. הקטנה חווה אותי בחייה המון כך שהכל טוב מבחינתה. ממנה למדתי המון על קלות ועל נוכחות ללא מאמץ. היא כמובן מכירה את משה מעצב השיער הקבוע שלי וניגשת להגיד 'היי' בכל ביקור במרכז. ויש גם כאלה שלא הצליחו לעקוב אחריי, ממה שוב עשיתי בשיער ועד לאיזה כיוון קרייריסטי הלכתי. הצלחתי לבלבל אותם. למרות, שהשינויים שלי הם שינויים שנכונים לכל דרך טבעית שבה עובר אדם ומתפתח כעצמאי, שכיר או בכלל".

איך השינויים בחייך משפיעים עלייך?
"בעיקר גרמו לי להרגיש בטוחה בעצמי ובדרך. חוסר הוודאות של שינוי הוא זמני, התוצאה היא זו שמעניינת והיא זו שמובילה קדימה וכשאת מסתכלת על נקודת הזמן בה את נמצאת ואת יודעת שאת עושה משהו שבא לך טוב, את גם נהנית מהדרך ומהעשייה ובטח שמתפתחת וצועדת קדימה. הגשמתי הרבה מעבר למה שתכננתי ואני הרבה יותר רגועה ונינוחה היום, בטוחה במקום שבו אני נמצאת. אפשר לראות את זה גם מבחינת השיער: אני כבר לא שורצת במספרה 24/7, כן חשוב לי להיות מטופחת. אני אוהבת אופנה, מתלבשת יפה ומסתפרת וצובעת כמו כל אשה וממשיכה לשנות מדי פעם בכיף ובקלות בלי להתעסק בזה יותר מדי". 

עינב תמיר (צילום: צילום ביתי)
השינויים בחיי, בקריירה, אפשרו לי להרגיש בטוחה בעצמי ובדרך שלי | צילום: צילום ביתי


אז יכול להיות שהרצון לשנות את הלוק כל הזמן הגיע ממקום של צמא לעשייה אמיתית?
"זה יהיה נכון יותר לומר שהיה צמא לעשייה מדויקת יותר, כי עשייה אמיתית תמיד הייתה. כל מה שעשיתי היה אמיתי ומכל הלב והוביל אותי למקום המדויק לי. אני כן יכולה לומר, שבעבר היה קיים בי חשש כלשהוא משקט והוא בא לידי ביטוי חיצוני בשינויי הלוק שיצרו עבורי סוג של 'רעש' וברגע ששחררתי את החשש משקט, נשארו הדברים החשובים שהם השאיפה לחדשנות, גיוון, למידה והתפתחות. מה שמעניין הוא לא הסיבה שבגללה נוצרות התנהגויות, אלא לדעת לשחרר התנהגויות שפחות נכונות לי ולהשאיר את ההתנהגויות שבאות לי בקלות ומביאות לי טוב לחיים".
עינב תמיר (צילום: צילום ביתי)
, נשארו הדברים החשובים שהם השאיפה לחדשנות, גיוון, למידה והתפתחות | צילום: צילום ביתי


איפה נראה אותך היום בעוד שנה?
"אני רואה את הפעילות של מרחב ViBE מתרחבת ומגיעה להרבה מאד נשים שרוצות בה. אני ממשיכה לפתח ולהנחות סדנאות מרתקות לנשים והכי חשוב: עושה זאת בקלות, שמחה והנאה. ולגבי השיער? כרגע אני מאריכה. בינתיים לפחות".

רוצה ליצור קשר עם עינב תמיר? מוזמנת: 054-7979986|Eynav.tamir@gmail.com

"היום בעוד שנה": שינוי של שנה ברגע אחד, הערב (רביעי), ב-21:00, קשת, ערוץ 12