הייתה זאת אופירה אסייג שהטילה את הפצצה באולפן "הזמר במסכה" (פרק חדש עם חשיפה חדשה במוצאי שבת, אחרי החדשות, ערוץ 12). חברת הפאנל טענה שהזמרת שירי מימון היא המפורסמת בתחפושת השיבולת שמרגשת וסוחפת אותנו ביצוע אחרי ביצוע. בתחילת העונה יצאנו לבדוק את העניין והצלחנו לחבר יפה את חלקי הפאזל.

אלא שמאז התווספו לרשימת החשודות מפורסמות נוספות כשהמובילה שבהן היא אליאנה תדהר, אבל רבים עדיין נמצאים ב"מחנה שירי" ומאמינים שהיא השיבולת. ב"חדשות הבוקר" הזמרת נשאלה על כך בשידור והתייחסה לראשונה ל"האשמה החמורה", כמו שאומרים אצלנו.

"אני בתקופה כל כך מדהימה בחיים שלי, עושה כל כך הרבה דברים וכל כך עסוקה, שהדבר האחרון שהייתי רוצה זה להיכנס לתוך מסכה. אני כל כך רוצה להיות אני", טענה שירי, "אני לא השיבולת, אבל זה בסדר, שיחשבו. כשאני מקבלת סמסים אני כותבת, 'כן, זאת אני - אבל אל תספרו'. זאת ההתחמקות הכי טובה. עוד שנייה מישהי שם תוריד את המסכה ואז יגלו שזאת לא אני".

אחרי ההכחשה הזאת ובעקבות הרמזים החדשים על השיבולת, החלטנו לעשות בדק בית - האם טעינו וזאת בכלל לא היא, או שהשיבולת למדה מהשועלה והיא יותר ערמומית ממה שחשבנו? שירי, אנחנו לא מתכוונים לוותר כל כך בקלות.

 1. בתוך הכספת הסתירה השיבולת מיטה ורודה קטנה - ולנו מיד קפץ לראש האאוטפיט הוורוד המהמם ששירי לבשה בעבר, מנחשים איפה? כשהייתה פאנליסטית אורחת בעונה הקודמת של "הזמר במסכה". בגד הגוף המפוסל והא-סימטרי שלבשה גרף מחמאות רבות ואולי זו הייתה הדרך של השיבולת להזכיר לנו את הפעם כשהייתה בצד השני של שולחן המומחים.
 2. השיבולת בחרה לשיר על הבמה את "הלב שלי" של ישי ריבו וחשפה כי הבחירה בשיר הזה היא רמז בפני עצמו. "כשאני שרה זה תמיד מכל הלב, אז החלטתי לא לחרוג ממנהגי גם בשיר הרמז שלי", סיפרה השיבולת. שירי השתתפה בפסטיגל 2012, "SPY פסטיגל", והשיר שביצעה בתחרות באותה שנה נקרא "שרה מהלב". חשוד, חשוד.
  שירי מימון מגיעה ל"הזמר במסכה" (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
  מיטה ורודה, אאוטפיט ורוד - ועוד כזה שלבשה ב"הזמר במסכה" | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12
 3. ובאשר לישי ריבו עצמו: בשנת 2019 כיכבה שירי בסרט הקולנוע "מחילה". היא גם ביצעה את שיר הנושא של אותו סרט שנקרא "לשוב הביתה" - חידוש לשיר של ריבו שכתב את המילים והלחין אותו יחד עם מאור שושן.
 4. במסגרת פינת השאלה משולחן המומחים, שחר חסון שאל את השיבולת האם במהלך הקריירה שלה הוציאה סינגל שכתבה והלחינה. "התשובה היא כן, למרות שאת הקול שלי גילו דווקא בשירים שלא אני כתבתי", חשפה השיבולת. ובכן, שירי התגלתה בתוכנית "כוכב נולד" כשביצעה קאברים לזמרים מוכרים. בינגו.
  הרמז הרביעי: השיבולת (צילום: הזמר במסכה, קשת 12)
  תעלומה גדולה. השיבולת | צילום: הזמר במסכה, קשת 12