אביב אלוש, אורי לייזרוביץ', נדב אבוקסיס, רביב כנר או אולי בכל זאת טל רמון: בורסת השמות סביב זהות המפורסם שבתחפושת השנאוצר משגעת אותנו ואת חברי הפאנל מתחילת העונה ובינתיים אין חשוד מרכזי ומובהק אחד.

סטטיק ובן אל הימרו כבר כמה פעמים שהשחקן ליאור אשכנזי הוא השנאוצר. ב"חדשות הבוקר" עשו טובה לכולנו ושאלו אותו ישירות על העניין - עד כמה מטרידים אותו בשאלה האם הוא הכלב המפורסם במדינה? "המון, בלי סוף. אני כל הזמן מקבל ריקושטים מכל מקום", גילה. ואיך משיב השחקן לאותם פונים? "שומר על עמימות", לדבריו.

כמו תמיד ב"הזמר במסכה" (פרק חדש עם חשיפה חדשה במוצאי שבת, אחרי החדשות, ערוץ 12), בכל פעם שיש לנו הזדמנות להפיג קצת את העמימות הזאת - אנחנו מיד מפשילים שרוולים וניגשים למשימה. האם יש מצב שבימים שאשכנזי לא מחקה את שר הביטחון בני גנץ ב"ארץ נהדרת", הוא שר ורוקד על הבמה? לשיפוטכם.

הרמז השישי: השנאוצר (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
זמר ענק, תעלומה גדולה. השנאוצר | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12

 1. כשפגשנו את השנאוצר לראשונה, הוא נכנס לחדר התדריכים של "טייסת שנאוצרי הברק". בסדרת הדרמה "בטיפול" גילם אשכנזי טייס קרב בשם ידין ירושלמי, מה שגם מסביר את כנפי הטיס שהיו תלויים על הקיר.
 2. השנאוצר סיפר על עצמו: "אני השנאוצר, או כמו שהחברים בטייסת קוראים לי - שנאוצי". אשכנזי נולד עם השם "לואי" שרק מאוחר יותר הפך לליאור.
 3. השנאוצר העיד כי, "להיות תחת הסוואה זה דבר יום-יומי בשבילי". ובכן, כשאתה חלק מנבחרת "ארץ נהדרת" ומחקה פוליטיקאים לפרנסתך, ברור שאתה רגיל להסוואה.
 4. ברמז, אחת הטייסות בחדר התדריכים אכלה בננה. הסיבה? אשכנזי שיחק בסרט הקולנוע "בננות" שביים איתן פוקס.
  בני גנץ, יצחק רבין, משה דיין, בנימין נתניהו, אביב כוכבי גולדה מאיר (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
  קשור לכולם. בני גנץ, יצחק רבין, משה דיין, בנימין נתניהו, אביב כוכבי וגולדה מאיר | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12
 5. על הקיר בחדר התדריכים היו תלויות תמונותיהם של בני גנץ, יצחק רבין, משה דיין, בנימין נתניהו, אביב כוכבי וגולדה מאיר. תאמינו או לא, מצאנו קשר בין אשכנזי לכל אחד מהאישים האלה. גנץ - באמת צריך להסביר? אשכנזי מחקה אותו בתוכנית "ארץ נהדרת". את ראש הממשלה המנוח רבין גילם אשכנזי בסרט "שבעה ימים באנטבה". באשר לדיין, אשכנזי שיחק בתפקיד הראשי בסרט שכתב בנו, אסי דיין - "רק כלבים רצים חופשי". בשנה הבאה אשכנזי ישחק בסרט המבוסס על חייה של ראשת הממשלה לשעבר גולדה. לגבי ראש הממשלה לשעבר נתניהו, אשכנזי לקח חלק פעיל במחאת בלפור, נאם בפני המפגינים ואף הוציא שיר מחאה נגד נתניהו המבוסס על נאומיו מימי הקורונה. ומה באשר לרמטכ"ל כוכבי? ובכן, אשכנזי שירת בחטיבת הצנחנים - בדיוק במקום שבו החל כוכבי את הקריירה הצבאית המפוארת שלו.
 6. אחרי הבננה, הטייסת בחדר התדריכים אכלה מילקי עם כפית - אשכנזי השתתף בתוכנית מערכונים בשם "כפיות".
 7. על הקיר הוקרנה תמונה של רותם סלע עם הכיתוב "היריב". כבר מספר שנים שרותם היא הפרזנטורית של חברת המזגנים טורנדו, בעוד שאשכנזי הוביל בעבר את הקמפיינים של חברת המזגנים המתחרה, אלקטרה.
 8. ברמז הוצגו שני ספרים, "ואל אישה תשוקתך" מאת נעמי רגן ו"כל אחד והמשפחה שלו" מאת יהודה אטלס ויעל משאלי. בסדרה "משפחה טובה" גילם אשכנזי את אב המשפחה, נח באומן - כשלאשתו בסדרה קראו נעמי. בסדרה "עקרון ההחלפה" גילם אשכנזי הומלס בשם, תאמינו או לא - יהודה אטלס.
  "ואל אישה תשוקתך" ו"כל אחד והמשפחה שלו" (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
  גילם דמות בשם יהודה אטלס ב"עקרון ההחלפה" | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12
 9. על הקיר הוקרנה תמונה של שר החוץ יאיר לפיד, שבקריירה הקודמת שלו כתב את הסדרה "חדר מלחמה" בה כיכב אשכנזי.
 10. אם תהיתם מה פשר ההודעה "עם זיהוי החשודים - חייגו 100" שהופיעה ברמז הראשון, זה בגלל שאשכנזי משחק בסדרת הנוער "בת השוטר".
 11. בזירת הדו-קרב הייתה תלויה מודעת פרסומת למופע של גיא זוארץ, "געגוע לבית אבא". כבר כמה שנים שזוארץ רץ עם המופע הזה שבו הוא שר פיוטים ושירים בלאדינו, השפה שעליה גדל בבית - בדיוק כמו אשכנזי שלנו שהלאדינו הייתה שפת הוריו.
 12. בזירה השנאוצר הניח על ראשו כיפה. במהלך הקריירה הענפה שלו אשכנזי גילם לא פעם דמויות דתיות, כמו לדוגמה בסרט "הקפות".
  השנאוצר עם כיפה (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
  מתחזק? השנאוצר עם כיפה על הראש | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12
 13. למאבטח בזירה נשא את תג השם "אלי כהן", המרגל הישראלי המפורסם מכולם. בסרט המצליח "ללכת על המים" אשכנזי גילם סוכן מוסד.
 14. בספיישל שירי האהבה השנאוצר בחר לשיר את "An Eisai Ena Asteri" של הזמר ניקוס ורטיס וציין, "הרבה נוטים להתבלבל בין טורקיה ליוון". אשכנזי הוא בן להורים ממוצא טורקי, כך שבחירת השיר הזאת לא מוזרה בכלל.
 15. באמצעות מכונת השיקוף, ה"רמזומטר" אם תרצו, גילינו שבתוך תיק היד של השנאוצר היה סידור סליחות. את הסליחות קוראים כמובן ביום הכיפורים, מה שמרמז אולי על הסדרה "שעת הנעילה" בה כיכב אשכנזי שמתרחשת בימי מלחמת יום הכיפורים.
 16. אחרי שגילינו שאשכנזי מגיע מבית טורקי, זה מסביר למה בפרק הקודם השנאוצר בחר לבשל לחברי הפאנל ולישראל אהרוני את מנת הסו בורק, מעין לזניה טורקית. זה מתכון שרץ במשפחה, אשכנזי?