זה כבר עובר כל גבול - לא משנה כמה אנחנו מנסים, החשיפות בעונה הזאת מפילות אותנו מהספה. אחרי ששחר פאר, רון שחר ופרופ' איתמר גרוטו נחשפו, הערב (שלישי, אחרי החדשות, קשת 12) עוד חשיפה חדשה ומפתיעה.

פאנל המומחים, הקהל באולפן והצופים בבית משתדלים לא לפספס שום פרט ומתמקדים בדריכות במה שהמפורסמים בתחפושות אומרים. כל המדינה בוחנת כל חפץ שנמצא ברמז, כי דובי שמופיע במערכה הראשונה מתגלה כטדי שגיא במערכה השלישית.

במהלך הביצועים אנחנו מסתכלים על שפת הגוף של המפורסמים: עד כמה הם מרגישים בנוח על הבמה, האם הם יודעים לשיר ומהן יכולות הריקוד שלהם. אבל אולי, כדי לגלות מי המפורסם שבתחפושת אנחנו צריכים להבין מה האישיות שמסתתרת שם. בגלל שקשה מאוד לזהות אופי של בן אדם כשהוא בתוך תחפושת של זיקית סטטית עם חיוך מונוטוני וסגלגל, מצאנו שיטה שתעזור לגלות מה האישיות של מי שנמצא מאחורי כל תחפושת.

בעידן החדש, פותחו כמה תיאוריות על הקשר שבין הצבע שבן אדם הכי אוהב ומתחבר אליו לבין תכונות האופי שלו. כיוון שהמפורסמים שלנו מתחבאים בתוך תחפושות כל כך צבעוניות ומגוונות, החלטנו להשתמש בשיטה הזאת כדי לגלות מי נמצא מאחוריהן.

סגול - הזיקית

הסגול הוא צבע שמתקבל מערבוב של כחול ואדום. הוא משלב בתוכו אלמנטים משני הצבעים: מהכחול הוא לוקח את הקרירות והדיסטנס ומהאדום את המיניות והדומיננטיות. האנשים הסגולים חיים תוך ניסיון נואש לאחד את שני הערכים האלה ולהביא אותם לידי ביטוי בחיים. לכן, האופציה שהעלה שחר חסון שבתוך תחפושת הזיקית מסתתר דודו פארוק לא נשמעת כל כך תלושה.

המוזיקאי אורי קומאי בנה לעצמו בהיותו תלמיד תיכון דמות פארודית של זמר ים תיכוני בשם פארוק. חייו של קומאי מתנהלים בשני מישורים מקבילים: הבחירה שלו לשמור מרחק לצד החשיפה ההמונית בתקשורת, האיפוק והשמרנות לצד האקסהיבציוניזם. האנשים הסגולים באים בשניים, כמו במבצע אחד פלוס אחד. הם מנהלים בינם לבין עצמם ויכוח ונמצאים במסיבת תחפושות אינסופית. לכן, יש מצב שבתוך הזיקית מסתתר דודו פארוק שבתוכו מסתתר אורי קומאי.

דודו פארוק והזיקית (צילום: הזמר במסכה, קשת 12)
נשף תחפושות. דודו פארוק והזיקית | צילום: הזמר במסכה, קשת 12

אדום - תות

האנשים האדומים ידועים ביכולות שלהם להגביר לאחרים את קצב הלב. הם רומנטיים, בעלי יצר מיני דומיננטי ואוהבי דרמות.

אחרי ששחר חסון הבריק והימר ששלומית מלכה מסתתרת מאחורי תחפושת התות, "שלחנו" שניים מהגברים השווים במדינה לבדיקת אק"ג כדי לקבל בסיס להשערה. התוצאות חריגות - קצב הלב של יהודה לוי ועומר דרור לא תקין בכלל. שלומית שברה להם את הלב, חלום שלנו לאחות להם את השברים.

שלומית מלכה והתות (צילום: הזמר במסכה, קשת 12)
שוברת לבבות קטנה. שלומית מלכה והתות | צילום: הזמר במסכה, קשת 12

כחול - גורילה

הצבע הכחול משדר רוגע ואצילות, הוא מתקשר לשמים ולאינסוף, שניה לפני שקו החוף מגיע. האנשים הכחולים הם מרגיעים, מרעננים, מרחיקי מחשבות שווא ופועלים כמשככי כאבים. יש אנשים שהם ציפרלקס מהטבע, ואם יש מישהו מתעשיית הבידור שאפשר לתת לו את המחמאה הזאת זה רן דנקר.

כשסטטיק ובן אל זרקו את השם שלו כאופציה למי שמסתתר מאחורי תחפושת הגורילה, כולנו התמלאנו בתקווה שהם צודקים. הכריזמה של דנקר ממגנטת ונעימה, היא מרפאה כאב ומשרה אופוריה לכל מי שבסביבו. החברים שלו, הקהל בהופעה, הצופים בסלון - לכולם הוא מצליח להרפות את השרירים. רן דנקר, הלוואי שזה אתה. זה אתה?

רן דנקר והגורילה (צילום: הזמר במסכה, קשת 12)
משרה עלינו רוגע. רן דנקר והגורילה | צילום: הזמר במסכה, קשת 12

ירוק - תמנון

הירוק הוא הצבע של האנשים האינטלקטואלים, הם משדרים טריות וראשוניות, הם חלוצים בתחומם וסוללים את הדרך לבאים אחריהם. בפרק הראשון של "הזמר במסכה" אופירה אסייג שלפה מהשרוול את האפשרות שהתמנון הוא איש התקשורת גל אוחובסקי. מיותר לחזור על החשיבות שלו בכל מה שקשור לסובלנות ופתיחות בחברה הישראלית ולקהילה הגאה. במאמר מוסגר רק נזכיר שדור שלם גדל על ביקורות השירה שלו כשהיה בעמדת השופט ב"כוכב נולד". חברי פאנל יקרים, זה הזמן שלכם לעשות צדק פואטי.

גל אוחובסקי והתמנון (צילום: הזמר במסכה, קשת 12)
סלל את הדרך לאחרים. גל אוחובסקי והתמנון | צילום: הזמר במסכה, קשת 12

צהוב - שיבולת

האנשים הצהובים נוטים להתעסק באמנות ויצירה על כל גווניה. הם נדיבים, בעלי חשיבה חיובית ואופטימית שאוהבים לשדר לסביבה הרגשה של קירבה וחום. אחת מסגולות הריפוי של הצהוב זו היכולת לגרום למצב רוח טוב ותחושת הנאה.

אחרי שפרסמנו את הסיבות שלדעתנו מוכיחות ששירי מימון היא השיבולת, עכשיו יש לנו הוכחה נוספת שצדקנו. שירי היא אמנית רב תחומית: היא עשתה תפקידים בקולנוע, בטלוויזיה ובתיאטרון. היא שרה במגוון סגננות: פופ, סול ואפילו שיתפה פעולה עם המוזיקאי הים תיכוני שמעון בוסקילה. וגם, כמו שכבר אמרנו, אחת מתכונות המרפא של הצהוב זה שהוא מרומם את הנפש. להסביר לכם למה זאת הוכחה שזאת שירי או שהייתם בהופעה שלה וזה ברור?

שירי מימון והשיבולת (צילום: הזמר במסכה, קשת 12)
אמנית רב תחומית. שירי מימון והשיבולת | צילום: הזמר במסכה, קשת 12