טל על הורד, שפמפם של שועלה: היא אחת השחקניות הכי מפורסמות בישראל ולגמרי הצליחה לעבוד עלינו במשך עונה שלמה. הערב (שלישי) נפרדנו מהשועלה שהודחה מ"הזמר במסכה" אחרי שקיבלה את מספר הקולות הנמוך ביותר. עד לרגע האחרון אופירה דבקה בניחוש שלה שמדובר בשחקנית מיה דגן ומודים שלרגעים היא הצליחה לשכנע אותנו, אלא שברגע החשיפה גילינו שבתחפושת הסתתרה כוכבת ענקית אחרת, חני נחמיאס.

נחשף: זאת המפורסמת מתחת לתחפושת השועלה (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
חני נחמיאס היא השועלה ב"הזמר במסכה" | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12

גם אחרי התפקידים האגדיים במחזות הזמר "פיטר פן", "צלילי המוסיקה" ו"מאמא מיה!", התוכניות "החדר של חני" ו"בלי סודות" ועוד עשרות פרויקטים שבהם השתתפה בתיאטרון, בקולנוע ובטלוויזיה, חברי הפאנל בכל זאת לא הצליחו לזהות שנחמיאס היא השועלה, אפילו לא הבמאי צדי צרפתי - חוץ משחר חסון שרשם את הניחוש הנכון הראשון שלו העונה. איך הרמזים הובילו דווקא לנחמיאס? זה הרגע לגלות. הפיצוח המלא לפניכם.

 

הרמז הראשון

 1. כשפגשנו את השועלה בפעם הראשונה, היא צעדה בחדר היין כשהיא אוחזת בידה זר בלונים צבעוני. את הפריצה הגדולה שלה חייבת נחמיאס לתוכנית הטלוויזיה לילדים "בלי סודות", ואם ניזכר לרגע בפתיח המיתולוגי - הייתה שם דמות מצוירת שצעדה עם זר בלונים בידיה, בדיוק כפי שעשתה השועלה שלנו.
 2. המאבטחת הגישה לשועלה בקבוק יין אדום שעל התווית שלו היה מעוצב סמלה של רשת קמעונאות המזון "קואופ" והכיתוב Since 1995. נחמיאס הייתה הפרזנטורית של רשת "קואופ" ובאשר ל-1995, זו השנה שעלה לבמות המחזמר "צלילי המוזיקה" בכיכובה של נחמיאס, שאת ביצועיה הגדולים משם אי אפשר לשכוח.
  בקבוק יין לשועלה (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
  הסתכלנו על שנת הבציר - ופספסנו את הקואופ | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12
 3. השועלה הודתה כי, "אני אוהבת את זה שאני קטנה בין גדולים. זה לא הפך אותי לפחות מצליחה מהם. ההפך הוא הנכון". נחמיאס משכה תשומת לב רבה כבר בגיל צעיר מאוד כששיחקה בתפקיד הראשי במחזמר "שמלת השבת של חנה'לה". גובהה 1.58 מטרים בלבד, לכן היא מרגישה לפעמים קטנה בין גדולים - וכמובן, לא חשבתם שלא נציין את השורה ששרה בשיר הנושא של הסדרה "גברת פלפלת": "אני אישה קטנה מאוד ושמי פלפלת".
 4. לשועלה הוצג בקבוק יין נוסף שעליו תווית עם שתי אבני דומינו שחורות, אחת של ארבע והשנייה של חמש. על התווית היה כתוב הפעם Since 2002. בשנת 2002 השתתפה נחמיאס בתפקיד אורח בתוכנית המערכונים "דומינו" - והמספרים על האבנים ממש לא נבחרו במקרה. נחמיאס נישאה למאיר עוזרי בתאריך הנפלא: 9.9.99.
  תה חליטת דובדבן (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
  אוסף חליטות תה מכל העולם. תזמיני אותנו לטעום? | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12
 5. לשועלה הוגש כוס מים רותחים עם שקיק תה בטעם חליטת דובדבן. לא רבים יודעים, אבל לנחמיאס אוסף חליטות תה מכל העולם. ולא רק זה: בשנת 1992 הוציאה ביחד עם מיקיאגי שיר ילדים בשם "דובדבן".

הרמז השני

 1. בזירת הדו-קרב היו תלויים על החבלים דגלי הגאווה. נחמיאס שיחקה בסרט קצר בשם "מסובך" את אדווה, אמא לנער גיי. הסרט הוצג בפסטיבלים רבים בעולם, כולל בפסטיבל הקולנוע הגאה לשנת 2020.
 2. המאבטח הניח על ראשה של השועלה כתר מזהב. נחמיאס שיחקה בהצגות תיאטרון רבות, למבוגרים ולילדים. אחת מההצגות בהן השתתפה הייתה "נסיך מהאגדות", בה גילמה את המלכה פטרונלה. אכן, הכי מלכה שיש.
  הכתר של השועלה (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
  כתר למלכת הבמה | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12
 3. רגע לפני הדו-קרב מול הספגטי אמרה השועלה: "אני מאוד מעריכה את הספגטי, אבל לא משנה כמה מחוייבות, השקעה וזמן זה יצריך ממני, מבחינתי להיות במקום הראשון זו האופציה היחידה". נחמיאס הגישה בערבי שישי תוכנית בשם "במקום הראשון".
 4. שתי מאבטחות מעריצות ביקשו שהשועלה תחתום להן על גלויה שבה תמונה שלה מוצללת וכוכב. אחד מתחביביה הרבים של נחמיאס הוא לצלול בים, היא אף עברה קורס צלילה מקצועי ומוסמכת לכוכב אחד.
  הפצירה המסגירה (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
  חובבת חתולים מושבעת | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12
 5. בזירה, המאבטחים סידרו את השועלה: סירקו אותה, איפרו אותה ושייפו את ציפורניה. חדי העין שביניכם הבחינו בוודאי כי על הפצירה היה מצוייר חתול. נחמיאס אוהבת מאוד חתולים ועל הכתף יש לה קעקוע של חתול עם ירח.

הרמז השלישי

 1. בספיישל שירי האהבה השועלה פתחה בפנינו את הלב וסיפרה: "אהבה בשבילי זה לדעת להתחיל מחדש, גם כשחשבת שמצאת את האחד לנצח נצחים". בעלה הראשון של נחמיאס, צביקה שטיינמץ זכרונו לברכה, נפטר בשנת 1993 כתוצאה מסיבוכים של מחלת הסוכרת. שנים אחר כך נישאה נחמיאס בשנית.
  הלבשה תחתונה (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
  מחווה ל"גולדי חזיות" | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12
 2. בתוך הקופסה שהגיש המאבטח לשועלה היו בגדי הלבשה תחתונה. הסיבה? נחמיאס השתתפה במחזמר בשם "גולדי חזיות".

הרמז הרביעי

 1. באמצעות מכונת השיקוף גילינו שבתוך המזוודה של השועלה הייתה עוד מזוודה קטנה שעליה הכיתוב New York. נחמיאס שיחקה בהצגה "אורזי המזוודות" וכן הופיעה מול ישראלים רבים בניו יורק עם ההצגות בכיכובה "קצרות ולעניין" ו"פסטיפאן".
  שיקוף המזוודה (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
  מכירה את ניו יורק מקרוב | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12
   

הרמז החמישי

 1. השועלה בחרה לשיר את Dogs Days Are Over של להקת פלורנס אנד דה מאשין ואיתגרה אותנו לגלות למה בחרה דווקא בשיר זה. ובכן, התשובה פשוטה יותר ממה שחשבנו: נחמיאס שיחקה במחזמר "101 כלבים דלמטים".

הרמז השישי

 1. השועלה הגישה לחברי הפאנל מנת חורשט סבזי - מנה פרסית ידועה שמורכבת מתבשיל ירקות ירוקים שמוגשים לצד אורז פרסי לבן ובשר. הכוסברה, פטרוזיליה ושמיר היו צריכים להסגיר מיד שמדובר בנחמיאס, שהרי במהלך הקריירה הפוליטית הקצרה שלה הייתה נציגת מפלגת הירוקים במועצת העיר רמת גן.
  הרמז השישי: השועלה (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
  מנת החורשט סבזי של השועלה | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12