אחרי העזרה שקיבלנו ממנה בשבוע שעבר ב"הזמר במסכה" (היום, אחרי החדשות בקשת 12), כולנו צריכים לשלוח זר פרחים גדול ויפה למיכל אנסקי. כשעידו אפשר לחברי הפאנל המבולבלים להפנות שאלה לפלאפל, שופטת "מאסטר שף" לחשה לסטטיק את ההצעה שלה, וזה פנה לפלאפל ושאל - האם התנשקת אי פעם עם מיכל אנסקי? כשהוא ענה בשלילה, מיד נפסלו שמות שפאנל המומחים ניחש, ביניהם מייקל לואיס, ליאור מילר ודודי בלסר. אנחנו כמובן הלכנו לבדוק איזה עוד שמות נפסלו בזכות מיכל אנסקי, רק כדי להקל על המומחים ועל עצמנו.

העזרה שקיבלנו מאנסקי ועוד לפני כן ממירי מסיקה, ששאלה את הדרקון האם הוא שיחק בשמש ועזרה לנו להוריד מהפרק את צביקה הדר, גרמו לנו לחשוב איזה שאלות היו עוזרות לנו ולמומחים להתקרב לאמת. ולא אופירה, עם כל הכבוד ויש כבוד (בכל זאת, מה ששלך שלך), הכוונה היא לא לשאול את האנשים מתחת לתחפושת אם הם שכנים שלך או אם הם התארחו אצלך בתוכנית. אז מה כן? הנה כמה שאלות שיקלו על כולנו לגלות מי המפורסמים מתחת לתחפושת.

הדרקון

כמו שאמרנו, השאלה של מירי מסיקה עזרה לנו לפסול את צביקה הדר, אבל האמת? אנחנו רחוקים מלדעת מי מסתתר מתחת לתחפושת כמו שסטטיק ובן אל רחוקים מאאוטפיטים קונבנציונליים. כדי להיות קצת פחות מבולבלים, היינו רוצים לדעת האם מי שמסתתר מתחת לדרקון השתתף תוכנית בישול.

למה? כי תשובה שלילית תוריד מטבלת הניחושים שלנו שמות כמו חיים כהן, אסף גרניט, טום אביב ויונתן רושפלד, ותגרום לנו להפסיק לרגע לחשוב על אוכל (כלומר בהקשר של התוכנית, צריך יותר מזה בשביל לגרום לנו להפסיק לחשוב על אוכל) ולהסתכל קצת על כיוונים אחרים. מנגד, תשובה חיובית תוכל למקד אותנו בעולמות הקולינריה ולעזור לנו לפתור את התעלומה. אז יאללה אופירה, אנחנו בונים עלייך שממש כמו ב"אופירה וברקוביץ'", גם פה תדעי לשאול את השאלות הנכונות.

הדרקון – "ויקיפדיה" (צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12)
הדרקון, אנחנו חייבים לדעת אם השתתף בתוכנית בישול | צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12

>>רוצים עוד רמזים? היכנסו עכשיו לאינסטגרם או לפייסבוק של הזמר במסכה

החסידה

אחת מהתחפשות הכי מאתגרות לפיצוח היא ללא ספק זו של החסידה, ופייר? אנחנו לא מתביישים להודות שהתפללנו לא מעט בניסיון לקבל רמז מאיזשהו כוח עליון שיעזור לנו להבין מי זו. אחת מהנחות היסוד כלפי החסידה החסודה היא שמדובר במישהי שחזרה בתשובה, אבל האמת שאין לנו שום הוכחה שזה אכן נכון. אז מומחים שלנו, אנא מכם, עשו את הדבר הנכון והראוי למען אזרחי ישראל וכשיש לכם הזדמנות, תעשו מצווה ותשאלו את החסידה האם היא חזרה בתשובה.

תשובה שלילית לשאלה זו תעשה עם כולנו חסד ותוריד מהרדאר שמות כמו אתי אנקרי, לינור אברג'יל, נרקיס ועדן הראל. תשובה חיובית מנגד, תעזור לנו להתרכז בשמות האלו ולהמשיך להטריד את גוגל בשאלות רוחניות עד לחשיפה.

 

החסידה – "שיר ללא שם" (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
החסידה - אנחנו מתים לדעת אם היא חזרה בתשובה | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12

הפלאפל

אם נודה באמת, הפלאפל מתחיל מעט לעצבן אותנו. לא מספיק שבכל פרק אנחנו תוקעים מנה, גם אין לנו שום מושג מי הוא. השאלה של מיכל אנסקי כאמור עזרה לנו לסנן לא מעט שמות, אבל היינו שמחים לשאול אותו שאלה נוספת שתעזור לנו להבין במי לעזאזל מדובר. אז פאנל מומחים יקר, אנחנו מבטיחים מדליית זהב לכל אחד מכם אם תשאלו את הפלאפל האם הוא השתתף במשחקים האולימפיים.

אם המאכל הלאומי שלנו יענה כן, זה ימקד אותנו בעולמות הספורט האולימפי ויגרום לנו לחקור לעומק שמות שעלו כמו אריק זהבי ואורי ששון, בהם אנחנו כבר חושדים. תשובה שלילית מנגד, תחזיר אותנו למסלול הדוגמנות וגם למגרשי הכדורגל והכדורסל.

 

הפלאפל – "Cold Little Heart" (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
הפלאפל. האם מדובר בספורטאי אולימפי? | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12

היעל

אז כן, היעל שלנו מלאת ביטחון עצמי ולגמרי משדרת מיליון דולר, אבל חוץ מהנחת היסוד שמדובר במישהי שיודעת מה היא רוצה, אין לנו שום מושג מי מסתתרת שם. אם הייתה לנו שאלה אחת, היינו שואלים אותה איך היא שומרת על גזרה כזו אבל בהקשר של "הזמר במסכה", היינו רוצים לדעת אם היעל נשואה או הייתה נשואה לכדורגלן.

למה? כי תשובה שלילית תוריד מבורסת השמות כמה מהניחושים המרכזיים של הפאנל ושלנו כמו למשל נטע אלחימסטר (שנשואה לרמי גרשון), קורל סימנוביץ' (שנשואה לסרג'י רוברטו) ואפילו את ההימור הטרי של אופירה - מלי לוי (שנשואה לשמעון גרשון). אבל אם היעל תענה שלא, זה יעזור לנו לכוון את הרדאר שלנו לשמות אחרים לגמרי ולהפסיק להיות אובסס לשמות של כדורגלנים בעמודת "חיים אישיים" בוויקיפדיה.