סוף סוף זה קרה, הכרנו את כל 14 הדמויות של הזמר במסכה. אחרי ששבעה מפורסמים הדהימו אותנו בפרק הבכורה, אמש (שלישי) עלו לבמה שבעה חדשים שלגמרי הצליחו לסקרן אותנו. תאמינו או לא, גם אנחנו אשכרה לא יודעים מי המפורסמים שלקחו את הסיכון להופיע בתחפושת ללא כיווני אוויר ועדיין להיראות קול. הגלגלים בראש לא הפסיקו לעבוד, הרמזים נערמו, גוגל הפך לחבר הכי טוב, התערבויות סוערות נפתחו בסלון ודמות אחת שהוציאה אותנו לתחקיר מעמיק - מי המפורסם שמתחת לתחפושת הכריש?

למרות שהיו כמה אופציות שנשמעות הגיונות לגמרי, בחרנו ללכת עם הניחוש של סטטיק, ששם את כל הקופה על מנחה הטלוויזיה אלי אילדיס. תראו, אם אופירה החליטה ללכת איתו, מי אנחנו שנתווכח?

 1. מוניות הכריש. עד שלא ראינו את המנחה עידו רוזנבלום עומד פיזית ליד הכריש, היינו בטוחים שמדובר בו. אבל כשהבנו שאין סיכוי, גילינו (כן, לרוץ לויקיפידה נחשב שגילינו) שאלי בעברו היה נהג מונית בעצמו ואף סדרן בתחנת מוניות. אז מי הכריש של תחנת המוניות, מי?
  הרמזים של הכריש אקסטרה 1 (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
  מוניות הכריש. | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12
 2. כריש פטיש. המונית היא לא העבודה היחידה של אלי לפני שהתפרסם, למקרה שתהיתם, הוא גם היה פועל בניין בין שלל המקצועות שנגע בהם. ולמי אין פטיש בארגז הכלים שלו? הכי בייסיק.
 3. מארס טורקי. אחד הרמזים שראינו על המסך הוא הניצחון המוחץ של הכריש במשחק השש בש, ולא סתם אלא במארס טורקי. אז שוב חזרנו לויקיפדיה והרגשנו שכל הכוכבים הסתדרו בשורה - בעוד שאמא של אלי אילדיס נולדה בפולין, אביו הוא בכלל יליד טורקיה. צירוף מקרים? לא בטוח בכלל. 
 4. שניצלים. כידוע בת זוגו לשעבר של אלי היא לא אחרת מאשר מיקי חיימוביץ', יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, וסגנית יושב ראש הכנסת. היא ידועה בפעילותה למען זכויות בעלי החיים ולהפחתת אכילת בשר, הובלת קמפיין "יום שני ללא בשר", בקשתה להחלפת כיסא העור עליו יושבת במליאת הכנסת ועוד. אז אולי האקס מנסה להעביר כאן מסר לטבעונית? 
  הרמזים של הכריש אקסטרה 2 (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
  מסר לטבעונית? | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12
 5. "הכריש הוא דג טורף, מהיר וקטלני – ההפך הגמור ממני. אני מקנא בנהגי מרוצים".  מנחה הטלוויזיה ידוע בחיבה שלו לספורט המוטורי. במהלך הקריירה שלו הוא הנחה כמה תוכניות בנושא, יצא ללא מעט מסעות מוטוריים בחייו והצצה בחשבון האינסטגרם שלו מבהירה לגמרי שמדובר באהבה אמיתית. ממש כמו הכריש, גם הז'אנר הזה הוא מהיר וקטלני. אולי יום אחד עוד תהיה נהג מרוצים, אנחנו מאמינים בך.
 6. "אין לי פחד קהל, אני מופיע כמעט כל ערב". כבר 20 שנה שאלי מנחה מדי ערב את "חדשות הספורט" בערוץ הספורט. יש עוד מה להוסיף פה?
 7. הכריש זה סוג של רישיון ליהנות. לפני עשור הנחה אלי תוכנית לצד השף חיים כהן, חובב מכוניות לא קטן בעצמו, בשם "רישיון ליהנות". השניים טיילו ברחבי הארץ והכירו אתרים, כבישים ומסלולי שטח, אבל לא שכחו גם לאכול על הדרך.
 8. להקת קווין. אנחנו מודים, הכל הסתדר לנו בול עד עכשיו אבל את הרמז הזה היה לנו קשה לפצח ולקשר לאלי אילדיס. עד שהגיעה אלינו התיאוריה של הגולש החד יעקב קובי עשור ופתאום גם הרמז הזה נשמע הגיוני. תעקבו אחרינו: אילדיס נולד בתאריך 26.5 והוא מזל תאומים. הכוכב השליט של מזל זה הוא כוכב החמה - מרקורי, ולסולן להקת קווין קראו פרדי מרקורי. אמרנו לכם שזה הגיוני.

>>רוצים עוד רמזים? היכנסו עכשיו לאינסטגרם או לפייסבוק של הזמר במסכה

עם כל הקשרים שהצלחנו לקשור, יש עוד כמה רמזים לא פתורים בתעלומת אלי אילדיס והכריש: הפוסטר של כדורסלן העבר דניס רודמן, בחירת השיר "טמפרטורה" של עומר אדם והקנאה באסטרונאוטים. אם יש לכם רעיונות לפתרון או שאתם בכלל חושבים שמדובר במישהו אחר - הדלת שלנו תמיד פתוחה. עד אז ננסה להשקיט את כל השאלות האלו שרצות לנו בראש.