מי המפורסמת שמסתתרת מתחת לתחפושת השפירית? הלוואי והיו לנו תשובות, אבל בינתיים אפשר רק לנחש. הערב בתוכנית הזמר במסכה (21:30 בקשת 12) נקבל רמזים חדשים, אבל עד שהם יגיעו, החלטנו לנסות ולהבין בעצמנו מי היא אותה אחת שכובשת את הבמה בכל הופעה. בינתיים בשולחן המומחים, סטטיק ובן אל משוכנעים שמדובר בזהבה בן, ואילו חברת הפאנל שיושבת לידם, הלוא היא אופירה אסייג, שמה בכלל את הקלפים על אתי לוי, אחותה התאומה של זהבה. התלבטנו ארוכות, ואחרי תחקיר מעמיק הגענו למסקנה שיש סיכוי גדול שזו זהבה. למה? הנה הפרטים.

>> רוצים עוד רמזים? היכנסו עכשיו לאינסטגרם או לפייסבוק של הזמר במסכה

 1. "כילדה גדלתי בסביבה מלאת אלימות וכאב". המשפט הזה שאמרה השפירית החזיר אותנו מיד לילדות של זהבה. אחרי שיטוט ברשת, גילינו שזהבה גדלה בבאר שבע בשכונה ד', שכונת מצוקה שבמשך שנים הייתה שם נרדף לעוני ופשע וגם הייתה מזוהה עם עבריינים מסוכנים וסוחרי סמים.

 2. זהבה ושלושת הדובים. מעבר להקשר הברור בין שמה של גיבורת הילדים לזה של הזמרת, אפשר גם להתייחס לשלושת הדובים כאל שלוש התשובות, מה שמקשר אותנו ל"זמר שלוש התשובות", השיר המיתולוגי של רבקה זהר, שזכה לקאבר מוכר מצד זהבה, וגם היה שמו של אלבום גרסאות הכיסוי של הזמרת לשיריה של זהר.
  הרמזים של השפירית (צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12)
  צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12
 3. "בתוך מטר הקשיים – היו גם טיפות קטנות של מזל". המשפט הזה שאמרה השפירית בווידאו הרמזים הראשון החזיר אותנו כמובן ל"טיפת מזל", שהוא לא רק שמו של אלבום הבכורה המצליח והלהיט הכי גדול של זהבה, אלא גם שמו של הסרט הפופולרי בו שיחקה הזמרת לצד זאב רווח.

 4. הספרה 1. תהינו לעצמנו מה יכולה להיות המשמעות, ואז גילינו שבשנת 1997 שודר "כוכב אחד לבד", סרט דוקומנטרי שגולל את סיפור הסינדרלה האישי והאנושי של הזמרת. בעקבות הצלחת הסרט, שחררה בן אלבום תחת אותו השם. יש יותר צירוף מקרים מזה?
  הרמזים של השפירית (צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12)
  צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12
 5. "אבא שלי ברא עבורי ועבור אחותי ארץ של שירים". למי שלא יודע, נספר על ההיסטוריה המשפחתית שגילינו על זהבה. את הערכים המוזיקליים שלה, קיבלה זהבה עוד בילדות. אביה, סימון, היה זמר במרוקו, וגם בישראל שר בעיקר מול הקהילה המרוקאית. בראיון סיפרה בן על ההשפעה הגדולה שלו עליה, והודתה כי הוא זה שהשריש לה את האהבה למוזיקה. על זה שיש לה אחות מיותר לחזור, נכון?

 6. הספרה 16. נכון, זהבה פרצה לחיינו מעט יותר מאוחר, אבל בראיונות סיפרה כי הגיל שבו הבינה שהיא רוצה להיות זמרת הוא 16. אם זה לא מספיק, הזמרת הוציאה עד כה בדיוק 16 אלבומי אולפן (לא כולל אוספים). אז האם מספר הלוטו שהיה בווידאו הרמזים הוא מקרי? אנחנו לא חושבים.
  הרמזים של השפירית (צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12)
  צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12

אז נכון, לא הצלחנו לפצח את כל הרמזים, כמו למשל המתנה שהגיעה באמצע החיים והאזהרות שהופיעו בעקבותיה, וגם הקול לא ממש מתקשר לנו לזהבה, אבל יש לנו תחושה שהבחירה בשירים בלועזית נועדה בשביל לבלבל אותנו קצת. האם אנחנו בכיוון? נצטרך לחכות ולראות.