בתור אחד מהקומיקאים הותיקים והמוערכים בתעשייה, לא היה לאף אחד ספק שפאנל המומחים של הזמר במסכה יתודלק בזכותו בלא מעט הומור. ועם כל הכבוד לפייט היפה שנותנים לו שאר החברים (ויש כבוד), שחר חסון מצליח בכל פעם להעיר את האולפן עם משפט לא צפוי שגורם לנו לתפוס את הבטן מרוב צחוק. אז רגע לפני שנדע מי מהמתמודדים יעלו לגמר הגדול (מוצ"ש אחרי החדשות, קשת 12), אספנו עבורכם, וקצת גם עבורנו, את הרגעים הכי מצחיקים של הפאנליסט. לידיעת הקוראים ושירן סנדל – זה הולך להיות ביצוע של גמר. 

>>רוצים עוד רמזים? היכנסו עכשיו לאינסטגרם או לפייסבוק של הזמר במסכה

6. ההימורים שגמרו אותנו

אין ספק שמלאכת פיצוח הניחושים היא קשה למדי, וכן הראש נזרק לכל כיוון אפשרי. בעוד שאר חברי הפאנל מנסים ללכת בגבולות המפורסמים שיש סיכוי סביר שיסתתרו מאחורי המסכה, חסון לוקח את הניחושים שלו לאקסטרים. כך חשד שמאחורי השפירית מתחבאת מוג'דה ילדת הפלא, הדב יכול היה להיות גיא פלג או ברהנו טגניה, הדרקון הוא יובל המבולבל או דני קושמרו שיכול להיות גם התרנגול, הפלאפל הוא הצל, והמלפפון החמוץ? פנים רבות לו כמו חני נחמיאס, דנה רון, מירי אלוני ועד רותי ברודו. טוב, לפחות בחלק מהם אנחנו כבר בטוחים שזה לא. 

שחר חסון ומוג'דה (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
אנחנו עדיין בטוחים שזאת היא | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12

5. הקאצ'פרייז שתפס אותנו

מכונת הקאצ'פרייזים המשוננת, או בשמה המקורי – שחר חסון, הביאה לנו מכולה של מילים שלא יוצאות לנו מהראש עוד הרבה לפני שהתיישב בשולחן המומחים, כמו סאדנליי, שושי, מה לו"ז, בכיף ועוד ועוד. אבל גם כאן הוא הצליח להכניס ללקסיקון עוד כמה מילים ומשפטים שלא משחררים אותנו כמו: "אני רוצה לערבב", "אני לא יודע אם אתם יודעים אבל אני לוקח את התוכנית מאוד ברצינות", "רוב הסיכויים שאני טועה, אבל אני בטוח" ואהוב מכולם – "זיס איז אמייזינג". אז זה מבחינת הפאנץ'. 

4. ביצוע של גמר

אבל עם כל הכבוד לרפרטואר המכובד שהזכרנו פה, יש אחד שכבר הפך להיות כמעט מילה נרדפת לשחר חסון. בין שלל המחמאות שמרעיף הפאנליסט על המשתתפים כמו "זה לוהט כמו דשבורד של מכונית חונה באילת", "זה גוף של אדם שעולה במדרגות בבניינים שהם לא שלו, סתם לעבוד על התאומים" ועוד, אחד מנצח מעל כולם. זה תמיד היה החלום שלו להגיד את זה, וסוף סוף יש לו הזדמנות (לכל ביצוע מחדש) – כי זה היה ביצוע של גמר. 

3. סיפורים מהחיים

כדי לתבל ולבסס את הניחושים שלו, חסון מוסיף לא פעם סיפורים עסיסיים מהחיים האישיים שלו או סתם תובנות של הגיל שאנחנו וצדי נוטים להאמין שנכונים, וגם אם לא – הם מצחיקים מספיק כדי שנזרום איתם. כך כששיחק מחבל בסדרה טירונות לצד אקי אבני, הבמאי ביקש שיאפרו את כל שאר המחבלים בדיוק כמוהו (והוא עדיין לא היה מאופר), סיפר איך בזמן שיש בעלים למופת שמלחינים שירים לנשים שלהם, אבא שלו עסוק בלברר למה אין כפית לרימונים בליל הסדר, וכמובן איך בגיל 40 מוציאים את הפאן מכל דבר. כשנגיע לגשר, נבאס אותו.

2. פסטיבל מספרי הסיפורים לצדי

אז בין כל הסיפורים של חסון, יש ז'אנר שחביב עלינו במיוחד – ביסוס ניחושים על ידי ביקור פיזי אך דמיוני במקומות שקשורים, תוך כדי הטרפה של צדי צרפתי. אין ספק שזה אחד החלקים האהובים עליינו בפאנל השופטים, ולגמרי מגיע לו את המקום השני בדירוג. כך הוא הלך ליואל גבע לשנורר מידע על הדרקון, ובסוף גם לא גילה מי זה וגם חתם לארבעה חודשי קורס פסיכומטרי, שיחק פוקר בשביל לדעת מי זה התרנגול והפסיד 800 שקלים, ואל תשאלו בכלל מה קרה לו בדוכן הפלאפל. צדי, תהיה חזק אנחנו איתך.
 

1. "הרומן" עם שירן סנדל

ובמקום הראשון פנו את הדרך לאחת ויחידה, כוכבת הילדים, השחקנית, הדוגמנית, מנחת הטלוויזיה, הזמרת והאושיה האהובה על שחר חסון – שירן סנדל. אין ספק שאחת הכוכבות הבולטות בפאנל המומחים של הזמר במסכה היא סנדל, ולאו דווקא כי היא הניחוש הכי בטוח לדמויות. חבר הפאנל שהיה איתה בהפקת הפסטיגל בעבר, ניחן ביכולת הקוסמית לזהות את ה-ing באנגלית שלה וחשב שהיא השפירית. מהר מאוד היא הפכה להיות אופציה טובה ולגיטימית גם לכריש, פלאפל, פטריה ושאר ירקות. יש מצב שהיא עוד תפתיע אותנו מאוחרי אחת המסכות, אבל עד אז אנחנו הולכים לעבוד קצת על הפרזנט סימפל שלנו.

שירן סנדל ושחר חסון (צילום: מתוך "הזמר במסכה" | "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
איזה ing. שחר ושירן | צילום: מתוך "הזמר במסכה" | "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12