"הזמר במסכה" הביאה אותנו לרמות חדשות של מתח וחשדנות, אבל בעיקר כללה לא מעט רגעים הורסים של האחת והיחידה אופירה אסייג. בשבת הקרובה (אחרי החדשות בקשת 12), נגלה מי הדמות הבאה שתיחשף רגע לפני אירוע הגמר (5.12), ומצאנו את הפתרון המושלם להפגת המתח: קבלו את שיאי השיאים של האישה שהמציאה את המושג שיא השיאים.

השכנים של אופירה

לאורך העונה של "הזמר במסכה" לא ממש ידענו מי מסתתר מתחת לתחפושת, אבל אם יש משהו אחד שהבנו כבר מההתחלה - שלאופירה יש המון שכנים, ויש מצב שהם מתחבאים מאחורי המסכות. זה התחיל מהשור שנחשד כבן זיני, דרך היעל, שנחשדה במהלך התוכניות כמלי לוי והיד עוד לגמרי נטויה. מה שגרם לנו לעשות סיבוב בשכונה של אופירה ולבדוק מי באמת שכן שלה באמת ומי לא.

ההסתכלות על נתונים פיזיים

בעוד שאר חברי הפאנל מסתכלים קודם כל על הרמזים והקול, אופירה שמה לב גם לדברים אחרים וקצת יותר פיזיולוגיים, כבר מהרגע הראשון. מהגובה של התרנגול, שגרם לה לפסול את יהודה הלוי. הערכת מידת הנעליים כ-46 וניתוח שריר התאומים של הפלאפל גרמה לה לחשוד שמדובר ב"חתיכת סוסון", ולא נשכח את ההיכרות העמוקה עם הרגליים של החברות מהבריכה הביתית.

הפלאפל - "אחרי כל השנים" (צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12)
מידת נעליים 46? | צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12

"אני יודעת מי זה"

בעוד כולנו מנסים לנחש מי מסתתר מתחת לתחפושת, אופירה תמיד, אבל תמיד בטוחה שהיא יודעת מי המפורסם שעומד מולה. היא לא משאירה את זה לעצמה, בכל תוכנית היא מכריזה שהיא יודעת בוודאות מי זה, ונראה שמישהו ינסה להגיד לה אחרת.

הנשיקה עם אילנית לוי

אם גם אתם לא הצלחתם לפספס את נשיקת הפרידה של אילנית לוי ואופירה אסייג, הגעתם למקום הנכון. רגע לפני שלוי עזבה את שולחן המומחים של הזמר במסכה (מוצ"ש ב-21:30, קשת 12), היא הצמידה שפתיים עם אסייג, מה שגרם לנו להיזכר בעוד כמה וכמה נשיקות שנראו על המסך. אז חזרנו אחורה בזמן אל הנשיקות הכי איקוניות שנראו בשידור, והחלטנו לשתף גם אתכם ברגעים הנוסטלגיים האלה. בכל זאת, אנחנו לא בונקר.

אילנית לוי ואופירה אסייג (צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12)
אילנית לוי ואופירה אסייג | צילום: מתוך: "הזמר במסכה", קשת 12

האיום על איציק זוהר

בשבת האחרונה אופירה המשיכה בניסיונות שלה לנחש מי הפלאפל ואחרי שהימרה בעבר על דודי בלסר, אליאב אוזן ואפילו מייקל לואיס, ניחשה שמדובר בלא אחר מחברה הטוב – איציק זוהר. אבל אם נקשיב לאופירה, לא בטוח בכלל ששווה לכדורגלן העבר להיות זה שנמצא מתחת לתחפושת. "אם זה איציק זוהר והוא לא אמר לי – אין קידוש, אין חגים, ואין דרינק במרפסת!" איימה אופירה והוסיפה: "החריף שאני אשים לו בבשר, זה לא יהיה מהפלאפל מותק שלי. אני מבטיחה שהוא לא ינשום אם זה איציק זוהר". פייר? אין לנו מושג מי הפלאפל אבל אם זה אכן איציק, אולי עדיף לו לא להיחשף.

דיאטת הוליווד

באחת התוכניות חשפה אופירה את הדיאטה שהיא עושה וגרמה לסערה לא קטנה ברשת. "דיאטת הוליווד"  כוללת למעשה שני תפוחים בבוקר ו-350 גרם חלבון בלבד במהלך היום. זה נשמע לנו מעט מאוד, אבל אופירה הבהירה שהיא לא עושה את זה בכל יום, אלא יום אחד בשבוע. "התוצאות שוות. פעם בשבוע בלבד לנקות את הגוף", היא הסבירה. דיאטה או לא, אנחנו עפים על הגזרה שלה.

"ערב טוב ל..."

לא מדובר בשיר של ליאור נרקיס "ערב טוב לך", אלא בברכתה של אופירה בכל תוכנית אחרי שהיא מסבירה את הטיעונים והנימוקים לגבי הניחוש של המפורסם שמסתתר מתחת למסכה. אז בכל פעם היא חותמת את ההסבר בהכרזה: "ערב טוב" עם שמו של המפורסם בו היא חושדת, וכמובן שהכל בביטחון מלא.

ערב טוב לך אופירה אסייג (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12)
ערב טוב לך אופירה. | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת 12