ד"ר איתן קייזמן, מתמחה בכירורגית לב בבית החולים שיבא בתל השומר, מקדיש את חייו לעבודה. את רוב היום הוא מבלה בבית החולים וכמעט אין לו זמן פנוי אפילו לעצמו. בפרק הסיום של "המתמחים" (הערב, אחרי "הכוכב הבא", קשת 12) הוא מספר בדמעות על החשש לקראת לידת בתו הבכורה ועל הקושי לשלב בין העבודה האינטנסיבית להורות המתקרבת. "אני כנראה לא אהיה הבן אדם הכי נוכח מבחינה כמותית בחיים שלה, שזה משהו שהוא כואב לי".

"לפני כמה זמן נזכרתי שיש סיפור בספר 'האלכימאי' על צעיר שרצה לגלות את סוד האושר", הוא מספר. "הוא הלך לחכם באדם, הגיע אליו בשביל שיגלה לו את הסוד. הוא נתן לו כפית עם שתי טיפות שמן ואמר לו לעשות סיור בארמון ולהשתדל להשאיר את שתי הטיפות בכפית".

"הצעיר עשה סיבוב די ארוך כי היה לו ארמון גדול וחזר מבסוט עם שתי טיפות השמן בכפית. הוא אמר לו 'אבל תגיד, ראית את הארמון, האומנות והפסלים?'. הצעיר ענה לו שהוא לא ראה כלום, שהוא דאג לשתי טיפות השמן".

"הוא אמר לו ללכת שוב עם טיפות השמן, לעשות סיבוב ולחזור אליו. הוא הלך ונהנה וראה הרבה דברים מדהימים שהוא לא ראה בשום מקום אחר. הוא הגיע אליו חזרה ואין טיפות שמן בכפית. הוא אמר לו 'אתה רואה, סוד האושר הוא לדעת ליהנות מכל מה שיש לעולם הזה לתת ולא לשכוח משתי טיפות השמן".

"פתאום, כשאני הולך להיות אבא, בא לי הסיפור הזה בחזרה בבום לפנים", ממשיך ד"ר קייזמן, "ברמה של הבת שלי, יום אחד היא תגדל ואני פוחד שהיא לא תבין מה עשיתי, למה לא הייתי נוכח וכמה אני אוהב אותה למרות זאת".