מחאת המתמחים החזירה לכותרות את תנאי העבודה הקשים איתם מתמודדים הרופאות והרופאים הצעירים בבתי החולים: שעות ארוכות, שכר לא גבוה ולעיתים גם יחס מזלזל ואף אלים מהמטופלים. העונה החדשה של "המתמחים" שתעלה מחר (חמישי) בערוץ 12, תספק הצצה נדירה לחיי חמישה מתמחים: ד"ר אוריאנה הרן, ד"ר איתן קייזמן, ד"ר קרלה ריקטה, ד"ר רותם פרנקו וד"ר שריף גרה. החיים שלהם הם דרמה אחת גדולה, כל יום בעבודה הוא בלתי צפוי וטעות אחת קטנה שיעשו ומישהו עלול לאבד את חייו.

ד"ר איתן קייזמן, מתמחה בכירורגיית לב בבית החולים שיבא תל השומר, סיפר לאבי סדרינה במהדורה המרכזית, "בתור סטודנט אתה נחשף לכל מיני דברים, אבל ברגע שראיתי לב פועם ידעתי שזה הייעוד שלי, שזה מה שאני צריך לעשות".

"כל אחד מאיתנו מגיע בשלב כזה או אחר בחייו לבית חולים, עומד מול האדם עם הידע, הרופא, ובאיזשהו מקום תלוי בו", תיאר ד"ר קייזמן, "בדרך כלל, אנשים במצב הזה מאוד מכונסים בתוך עצמם. 'המתמחים' פותחת חלון למה שעובר עלינו כצוות רפואי בסיטאוציה הזאת".

המתמחים, עונה רביעית (צילום: טל גבעוני)
הצצה נדירה לדרמות בחיי המתמחים | צילום: טל גבעוני

עבודת המתמחים בבתי החולים קשה ואינטנסיבית. העונה החדשה עוסקת באדרנלין הגבוה, בדילמות ובנקודות השבירה. ד"ר אוריאנה הרן, בכירה צעירה במחלקת כירורגיה פלסטית באיכילוב, סיפרה: "תמיד ידעתי שאני רוצה להיות כירורגית. ברגע שהבנתי שכירורגיה פלסטית מתעסקת לא רק באסתטיקה אלא גם בשחזורים, זה מאוד ממלא בסוף היום".

ד"ר הרן עלתה ארצה מוונצואלה לפני שמונה שנים. הבית שהגיעה ממנו רחוק ב-180 מעלות מהמקצוע שבחרה: "גדלתי בבית שאמא שלי הייתה שחקנית טלנובלות בוונצואלה. כל פעם שהיינו יוצאות לרחוב ומסתובבות, היו עוצרים אותה כדי לבקש חתימה. הייתי צריכה להסביר לה שאני רוצה להיות רופאה ונראה לי ששיכנעתי".