ד"ר אוריאנה הרן היא מומחית בכירה לכירורגיה פלסטית. היא חשבה שראתה הכל בקריירה שלה, אלא שערב אחד הובהלה למיון היא לי בן משה, אחות בחדר ניתוח במקצועה. כשנשאלה בקבלה מה הסיבה שהגיעה למחלקה, הפתיעה את הצוות הרפואי כשסיפרה באדישות-מה: "טרף אותי טיגריס. כן, קורה".

הערב (חמישי) נפגוש ב"המתמחים" (אחרי החדשות, ערוץ 12) את היא לי בת ה-50, שמעידה כי "בעלי חיים הם חלק בלתי נפרד מהחיים שלי. אני לא זוכרת את עצמי בלי חיה. בגיל 12 מצאתי סוס בשדות והבאתי אותו אל ההורים שלי הביתה, לסלון".

להיא לי סיפור אהבה מאוד לא שגרתי עם חיות טורפות. "לפני שנתיים בערך מצאתי מקום באפריקה, להתנדב במקלט לחיות בר. האהבה שהם מרעיפים - מבחינתי לא צריך יותר כלום בחיים. זה כמו חתול שאת מגדלת, רק ביכולות וממדים הרבה יותר גדולים. זאת הייתה אהבה ממבט ראשון, אי אפשר להסביר את זה".

סיפור האהבה של היא לי והטיגריסים (צילום: מתוך "המתמחים 4", קשת 12)
"האהבה שהם מרעיפים - מבחינתי לא צריך יותר כלום בחיים" | צילום: מתוך "המתמחים 4", קשת 12

עד כמה הקשר בין היא לי לחיות הבר צמוד? הטיגריסים הם בני בית אצלה, משחקים איתה בחצר ואף ישנים איתה באותה מיטה. "פתאום מדובון קטן אני ישנה עם לביאה. להיות שותפה לגדילה שלה ולחוות את זה, זה אושר עילאי", היא מספרת, "אני מתכרבלת ומתגלגלת עם לביאה. זאת אהבה, אי אפשר להתבלבל. אני חולה עליה, והיא אוהבת אותי".

אלא שבהתנדבות מבורכת וחשובה כזאת יש גם מידה לא מבוטלת של סיכון, ויום אחד הכל השתבש. טיגריסית ששמה חאליסי (לא מפתיע) תקפה את היא לי וטרפה לה את הרגל. בפני ד"ר הרן וצוות המנתחים באיכילוב אתגר גדול: לשחזר את הגפה התחתונה. האם יצליחו להציל את הרגל שלה?