מנתח המוח ד"ר נתי בן שלום עבד קשה במשך שש שנות ההתמחות בנוירוכירורגיה בדיוק בשביל הרגע הזה, הרגע שבו יהפוך לרופא בכיר. אלא שלפני שזה קורה, נתי נדרש למבחן אחרון וקשה מכולם, הערב בפרק סיום העונה של "המתמחים" (רביעי, אחרי החדשות, ערוץ 12).

זיו, בחור בן 28, הובהל לבית החולים כשהוא מעורפל וסובל מכאבי ראש עזים. בדיקת סי.טי. גילתה כי הוא סובל מלחץ תוך-גולגולתי מוגבר שעלול לסכן את חייו ולהוביל למותו בתוך זמן קצר.

באותן דקות מי שנמצא בתורנות במחלקה הוא נתי, ללא בכירים בסביבה. "זה קורה בזמן התורנות, הבכירים כבר לא נמצאים ואני לבד במחלקה", תיאר נתי את הרגעים המתוחים הללו, "אין לידי אף אחד שיחזיק לי את היד ויגיד לי מה לעשות או איך לעשות".

נתי הודיע מיד כי יש לפנות את זיו לחדר הניתוח ולהתערב כירורגית כדי להציל את חייו. "זיו, אתה איתנו? אתה שומע?", פנה נתי אל זיו המבולבל, "יש לך דימום בראש שגורם לך ללחץ, אנחנו רוצים לנקז אותו. אני יודע שאתה טיפה מבולבל, אבל הכל יהיה בסדר. סמוך עליי".

נתי יודע שברגעים האלה, החיים של המטופל נמצאים ממש בידיים שלו. "כשחולה מוסר את עצמו לידיים שלך וזה מאה אחוז אחריות שלך, זה מפחיד", הודה ד"ר בן שלום, "זה עניין של חיים ומוות. אתה משנה פאזה, עוזב הכל ודוחף את החולה לחדר הניתוח. אתה צריך לארוז את כל מה שלמדת ולהציל את חייו".