אורטל, בת 31 מאשדוד, מורה למתמטיקה במקצועה, ילדה את בתה הראשונה בניתוח קיסרי. בעקבות הניתוח נותרה צלקת ועם הזמן, השליה הלכה והתקרבה לצלקת באופן מסוכן. אורטל, שנמצאת כעת בהריונה השני, סובלת משליה נעוצה אשר חדרה אל תוך שריר הרחם. במהלך הלידה יידרש הליך כירורגי של ניתוק והפרדת השליה, מה שעלול להוביל לסכנת חיים אמיתית.

"אני מתרגשת, מפחדת ולחוצה, הכל ביחד", הודתה אורטל בפני ד"ר איה מור ששון, שאמנם יילדה נשים רבות במהלך הקריירה שלה, אבל במקרה כזה מסובך נתקלה לעיתים רחוקות. "יש פה צוות מנתחים שבא לכבודך כדי שאם נצטרך להרחיב את הניתוח או נגיע לסכנה לכריתת הרחם, כל מי שצריך להיות יהיה כאן", הרגיעה אותה איה.

"המטרה הכי חשובה שלנו זה לשמור את אורטל בחיים", הסבירה ד"ר מור ששון על הניתוח שתבצע ב"המתמחים" הערב (רביעי, אחרי החדשות, ערוץ 12). "נעשה מה שאנחנו יכולים כדי לשמור את הרחם, במסגרת הסיכונים המחושבים. זה מאוד דרמטי לבחורה צעירה שמעוניינת בעוד לידות עתידיות. אני יכולה מאוד להזדהות עם זה בתור אמא לארבעה".

איה הסבירה על מהלך הניתוח והודתה כי הוא עלול להדרדר לכדי סכנת חיים: "הניתוח לא פשוט, הוא יכול להפוך לדרמטי מאוד עם דימום משמעותי ואפילו סכנת חיים. צוות של רופאי ילדים, אורולוגים, מרדים ומיילדת מתכוננים לכל תרחיש שיכול להיות". האם תצליח ד"ר מור ששון להציל את חיי האמא והתינוקת?