אנחנו אמנם מתקרבים בצעדי ענק לסוף שנת 2020, אבל עדיין קשה למצוא נשים בתחום ניתוחי הלב. התחום הזה עדיין נחשב גברי מאוד וכיום יש בישראל רק מנתחת לב אחת, ד"ר הילית כהן, שלפני חמש שנים הפכה לאישה הראשונה אי פעם במדינת ישראל בתפקיד הזה. בקרוב יצטרפו לכהן שתי מנתחות לב נוספות, ד"ר רעות שביט וד"ר ענבל ברוך (38), מתמחה בשנה השביעית בניתוחי לב בבית החולים בילינסון.

ד"ר ברוך עתידה להפוך למנתחת הלב השנייה בישראל בכל הזמנים, ותוך כדי ההתמחות היא תספק לנו הצצה אישית ונדירה לחייה כמתמחה בבית החולים בעונה החדשה של "המתמחים" שתשודר החל ממחר (רביעי, אחרי החדשות בקשת 12). "כשהגעתי למחלקה, אף אחד לא הבין בכלל מה אני עושה פה", סיפרה ד"ר ברוך בתוכנית "המתמחים". "הייתי שקטה, לא דיברתי יותר מדי, אבל היה לי דרייב מאוד רציני". 

ד"ר ענבל ברוך (צילום: מתוך "המתמחים", באדיבות ספורט 1)
"אף אחד לא הבין מה אני עושה פה". ד"ר ענבל ברוך | צילום: מתוך "המתמחים", באדיבות ספורט 1

כבר מאז שהייתה קטנה, ד"ר ברוך ידעה שזה מה שהיא רוצה לעשות בחיים. "תמיד ידעתי שאני רוצה להיות רופאה", סיפרה לחדשות 12. "עוד בגן, כששאלו את הילדים בגן 'מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול' וכולם ענו 'זמר' או 'כבאי' או 'טייס', אני תמיד אמרתי שאני רוצה להיות רופאה וזה נשאר".

אחרי שבחרה להגשים את חלום הילדות שלה, היא בחרה באחד התחומים המורכבים ביותר בעולם הרפואה: ניתוחי לב. "בפעם הראשונה שראיתי לב פועם בתור סטודנטית, זו הייתה התרגשות גדולה בשבילי", סיפרה ד"ר ברוך. "בואו נגיד שזה הרבה יותר ממה שחשבתי".

בעונה הקרובה, המצלמות יספקו הצצה לחייהם של חמישה מתמחים חדשים מבתי החולים שיבא ובילינסון, והם יהפכו לגיבורים האמיתיים של הדרמות האמיתיות – מצד אחד האקשן והדרמות הרפואיות לצד עיסוק ברמה האנושית והמקצועית של המתמחים, ומצד שני החיים האישיים וההקרבה העצומה שלהם. "המחויבות שלנו למטופלים ולחולים היא טוטאלית", אמרה ד"ר ברוך. 

"זאת הייתה הזדמנות בשבילי לתת הצצה למשפחה ולחברים שלי, מה אני עושה כל כך הרבה שעות וכל כך הרבה שנים, למה אני לא מגיעה לאירועים ולמה אני מבטלת בשנייה האחרונה", סיפרה ד"ר ברוך. "וזו הזדמנות באמת להראות לכולם מה עומד מאחורה המילה "מתמחה'".