ד"ר נתי בן שלום מבית החולים בילינסון הוא כוכב עולה בתחום הנוירוכירורגיה וזה בכלל לא במקרה: הוא קורע את עצמו במהלך ההתמחות ומשקיע מאמצים רבים כדי להפוך למנתח מוח מיומן. אלא שלפעמים, למקצועיות חסרת הפשרות הזאת יש גם מחיר חברתי.

במהלך ניתוח מורכב שישודר ב"המתמחים" הערב (חמישי, אחרי החדשות, ערוץ 12), ד"ר בן שלום התרגז על אחד העובדים בחדר הניתוח שעבד לאט מדי בעיניו. "אוף, איך יש לך סבלנות, סטיב?", שאל נתי את המנתח הבכיר ד"ר שלמה סטיב ג'קסון, מומחה לניתוחי ראש ועמוד השדרה. ד"ר ג'קסון הסביר: "אני עובד על זה. פה אתה נבחן, פה בא לידי ביטוי מה אתה שווה. צריך סבלנות, לא לכסח".

ד"ר ג'קסון ביקש ללמד את נתי שיעור חשוב, על כך שרופא טוב צריך לדעת להתנהג בסבלנות כלפי חבריו לעבודה ולא לגעור בהם גם כשהם עושים טעות. "החוכמה שלנו היא איך אנחנו מתייחסים לאנשים", קבע ד"ר ג'קסון, "שום דבר לא נחשב חוץ מזה, כל היתר זה רק התלבושת. זה הדבר היחיד".

נתי הודה כי לא פעם במהלך ההתמחות שמע מהקולגות שלו דעות פחות נעימות עליו: "שמעתי לא מעט מהסביבה שאני בן אדם יהיר, שחצן, עם אגו ופאתוס של מישהו שיודע הכל", סיפר נתי, "זה משהו שאני מודע אליו".