בני משפחת בטאט לא מרגישים בטוחים בין קירות ביתם. מישהו צופה בהם, עוקב אחריהם, מצלם אותם בסתר. זו תעלומה שנמשכת שבע שנים: דמות בלתי נראית, שזהותה אינה ידועה, השתלטה על חיי המשפחה.

הסיפור המטורף הזה ייחשף הערב (חמישי, אחרי החדשות, ערוץ 12) בסרטו של חיים אתגר, "האויב מבפנים" - אירוע טלוויזיוני יוצא דופן שבמהלכו צוות "המתחזים" יוצא למרדף אחרי אחד המתחזים הכי מסוכנים וחסרי גבולות שנחשפו עד היום.

עם השנים, המתחזה הפך את חיי בני המשפחה לסרט אימה. אין מקום שבו הם מרגישים מוגנים. "זה מפחיד, הוא מגיע לכל מקום", מתאר בן המשפחה לי, "כשאני מדבר על משהו שקשור לזה, אפילו בבית, אני מבקש לא לצעוק - כי יכול להיות שהוא שומע אותנו. הוא חכם. בכל פעם הוא פורץ גבול אחר ואומר לך: 'אני יכול יותר מזה. אני יכול להפתיע אותך. אני יותר ממה שאתה חושב'".

"אנחנו גרים בבית פרטי ויש לנו חצר. תמיד אני מסתכל, אולי הוא מצלם עכשיו. זה מפחיד. הוא יכול לעלות לחומה או לצלם מהצד. כשהחזקתי בסלון תעודת זהות, הייתה לו תמונה של תעודת הזהות שלי מהצד".

אחותו של לי, מיקה, מתארת את חיי היום-יום הבלתי אפשריים: "כל הזמן אני חושדת, בין אם זה בחברים חדשים שיש לי או בחברים ישנים. מי יכול לעשות דבר כזה? יש מין הרגשה כזאת שמישהו מאחוריך תמיד, מסתכל. זה מלחיץ".

חיים סיפר הבוקר על הפרשה ומאפייניה הייחודים: "הביזאריות, האימה, ההתפתחויות המטורפות. ניסינו לפצח את התעלומה הזו. זה מסע ארוך ומפותל. שבע שנים גורם מסוים מתלבש על החיים של משפחה נורמטיבית לחלוטין והופך אותם לסיוט".

"הם קמו יום אחד והבינו שהחיים שלהם השתנו מקצה לקצה. הם לא לבד. מישהו יודע הכל, רואה הכל, שומע הכל, נושף בעורפם. אין להם מושג מה קורה, אין להם מושג מי זה. הם רק יודעים שיש צל בחייהם".

"הצל הזה עושה כל מיני דברים, בין השאר פותח פרופילים שלהם. אלה פרופילים מאוד מצליחים ומוצלחים שהוא מפרסם בהם דברים. לבני המשפחה יש פרופילים פיקטיביים שבהם מתועדים החיים שלהם ברמות שאתם לא מאמינים. הדמויות האלטרנטיביות, שהציבור חושב שזה הם, מנהלות עניינים שמטלטלים את חייהם".