המתחזה שהגיע הכי קרוב לראש הממשלה: הוא שם על הכוונת את האנשים הבכירים ביותר בישראל, וביניהם את אחד מאנשי העסקים המוכרים במדינה. הערב (רביעי, אחרי החדשות, קשת 12) ייחשפו עדויות ב"המתחזים" על מתחזה מתוחכם שהוליך שולל את מי שנחשב לכריש ממעלה ראשונה - ואף הגיע הכי קרוב לראש הממשלה.

המתחזה איתר את אותו איש העסקים כשהיה בתקופה קריטית בחייו. הוא התחזה לאיש משטרה בכיר, סיפר שיש לו מידע מתוך חקירה שקשורה אליו היכול לסייע לו בצורה משמעותית וכך בעצם הוציא ממנו כספים. "אותו אדם נמצא ברגע דרמטי בחייו, ואז אותו מתחזה לומד את הטריטוריה, פוגש אותו ומתחיל לסובב אותו בכחש. הוא אומר 'אני נותן לך את המידע, את ראיית הזהב שמוציאה אותך מכל הסיפור'", מספר חיים אתגר בשיחה עם ניב רסקין. 

חיים אתגר ומערכת "המתחזים" החלו לבדוק על אותו מתחזה - וגילו כי מדובר באדם ששם למטרה את הבכירים במדינה. "הוא הולך על המטרות הבכירות במדינת ישראל עם הטיעון הזה, הוא מגיע אפילו לראש הממשלה", הוא מספר, "הוא מנסה להניע כמה ממקורביו של ראש הממשלה ומתנהלת ישיבה סודית בבלפור".

עבור אותו איש עסקים, שנפל קורבן למתחזה, האירוע מהווה שיעור לחיים. "זה אחד מהשיעורים הגדולים שלמדתי בחיים. אם זה קרה לי, בוודאי שזה יכול לקרות לכל אחד", הוא מספר ומדגיש: "קשה לי להאמין שזה היה קורה לי בעולם העסקי. זה קרה לי בעולם האישי, הפרטי שלי".

לפי דבריו, אותו מתחזה זיהה את נקודת החולשה שלו - וניצל אותו. "האנשים שנמצאים בנקודה רגשית, בסף רגשי מאוד נמוך הם הטרף הקל", הוא אומר, "שם הזאבים או הצבועים מזהים את החולשה ולא מפספסים את ההזדמנות".