אפשר להודות שרוב הקצוות של התעלומה התחברו לנו כבר בפרק השביעי של ביום שהאדמה רעדה, אולי חוץ מהאחת - מי הוא האחד? כנראה שאת התשובה נגלה בפרק סיום העונה, שישודר בחמישי (22:15, קשת 12), ועד אז ההתרגשות שלנו אמנם בשיא, אבל צריך לשמור על פאסון אז נחזור לעניינים עם גיל גולן משובר מסך.

>> רוצים לקרוא עוד? היכנסו עכשיו לאתר של ביום שהאדמה רעדה

הפרק מתחיל בחוה, שמבינה סוף סוף שהכפיל של גבי, הוא הוא הרוצח של אירנה. גם יואל ניצל מתא המאסר, וביחד הם מנסים להבין מה לעזאזל קרה כאן. בינתיים, על מסך הטלוויזיה שבתחנת המשטרה, אנחנו מזהים את נוח, שנקלע לאמצע שדה מוקשים בעקבות מרדף עיקש אחרי אמא. המורה שלו, שהזעיקה את כל העולם ואחותו, אבל בחרה לקחת את העניינים לידיים בעצמה, נכנסה לשדה המוקשים, וביחד נוצר בלגן אחד גדול. חכם, מאוד חכם.

במקביל, בעולם עם הפילטר הכחול, חוה מגלה שמילר מכיר את אירנה, ויחד עם דן האנרכיסט מצליחה לעקוב אחרי פרופ' בניטה עד לפגישה הסודית עם דרייפוס, שככל הנראה היה אחראי על פרויקט זאוס מלפני תשע שנים. מה זה הפרויקט הזה בדיוק? אנחנו לא יודעים, אבל נראה שאדם, סולימני ומי שנראה כמו הפתולוג מהפרק הראשון הם אלו שנשלחו ליקום שלנו בעבר. שמונה שנים אחרי, והצוות שאנחנו כבר מכירים (גבי, אירנה, אביגיל, יואל וניקו) נשלח גם כן לטיול של"ח בין ממדי. בחזרה להווה, פרופ' בניטה מבקשת מדרייפוס לפתוח את השער פעם נוספת, ואדם מקבל מייל בין ממדי שהפורטל עומד להיפתח בפעם האחרונה ודי.

בדרך לשדה המוקשים, יואל שומע ברדיו על שני פיצוצים עזים, ואנחנו יודעים שהמורה והחבלן הם אלה שנפגעו מהמוקשים (מה זאת אומרת איך? בקצב הזה כבר פיתחנו כוחות על). יואל שמרוכז מן הסתם רק ברדיו, נכנס לתוך בועה בין ממדית שמשלבת את העבר וההווה יחד, ומתנגש ברכב שלו תשע שנים קודם לכן. יואל מיילד את נוח, רואה את הילה גוססת וכאן חלקי הפאזל סוף סוף מתחברים להם. ע