עונה שלמה אנשי יחידת הבילוש רדפו, עקבו ונלחמו בארגון הפשע של מאור עזרא, עד שהצליחו לשים אותו מאחורי סורג ובריח. לרגעים היה נדמה שהשקט שב אל כנו, אבל אז החלה חקירת מח"ש, שהצליחה לשבור את רכז המודיעין, קובי אדרי, שפתח על חבריו במסגרת הסכם עד מדינה והביא למעצרם. העלילה לא נגמרה כאן, ומיד לאחר סצנת הסיום בה השלושה קיבלו את פרס המפכ"ל, הם גם נוכחו לדעת שהאיום סביבם עדיין חי ובועט. אחד הסוהרים העביר להם את המקומון, בו התפרסמה מודעת אבל עם שמותיהם, ומכאן אפשר להניח שהאירועים עוד יתגלגלו בעונה הבאה של הסדרה. עד שזה יקרה, דיברנו עם יוצר הסדרה, יובל יפת, כדי לסגור את הקצוות שנשארו פתוחים.

 1. דנ"א
  אין ספק השוטרים ידעו לנקות אחריהם את הראיות בשטח, ובמיוחד לאור העובדה שהם מגיעים מתוך מערכת החוק עצמה. הם קנו אציטון שמנקה ביסודיות טביעות אצבע מהמטענים, ולאורך כל הדרך נזהרו שלא יהיו עדים שיובילו להפללתם. אז איך בחקירת מח"ש נמצאה התאמה לדנ"א של רכז המודיעין קובי אדרי? מי שהתרכז טוב טוב בפרק הרביעי של העונה, יכול היה לשים לב שבלחץ הזמנים אדרי קרע את האיזולירבנד עם השיניים, וזה הנתון שהוביל לבסוף לשבירה שלו במהלך החקירה.
 2. סיגריות
  יש משמעות גדולה לסיגריות במהלך הסדרה, שמגיעה לשיא בפרק האחרון של העונה. למעשה העישון הוא מוטיב חוזר, שמתחיל כבר בפרק הראשון כשאלון שנהב מגלה שאביו, עובד שרעבי, חזר לעשן. בעקבות הלחץ והמשברים, אלון בעצמו חוזר גם כן לעשן, למרות שהפסיק עם ההרגל כבר בגיל צעיר, וככל שהעלילה מתפתחת ככה גם הוא חוזר לעשן יותר ויותר. זהו למעשה רמז לצלילה שלו אל תוך הצד האפל, ובסוף הסדרה כשאלון מודה בפני תום שנהב במעשה המיוחס לו, הוא מגלה שגם היא, בדיוק כמוהו, מעשנת. במקום לכעוס עליה, הוא מציע לה סיגריה, אך היא מבינה שלא באמת מסוגלת לעשן לידו וגם הוא מכבה אותה. רמז לצד המואר שלו? לפי ההודאה במעשים - בהחלט.
  מתוך: "השוטרים" (צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12)
  הסיגריות: מוטיב חוזר. | צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12
 3. געיתון
  כאמור, האיום על אנשי יחידת הבילוש לא פוסק גם לאחר ההודאה במעשים שלהם. הם מקבלים את העיתון, או בשמו בסדרה - הגעיתון, בזמן ריצוי המעצר, ומגלים בו את מודעת האבל שנושאת את שמם. לאן זה יוביל אנחנו עדיין לא יודעים, אבל בינתיים אפשר לספר שהשם של המקומון הומצא במיוחד עבור הסדרה, ועוצב על ידי מחלקת הפרופס. בינתיים, נשאר עם המתח של האיום עד לעונה הבאה של דרמת "השוטרים", נתראה.
  מתוך: "השוטרים" (צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12)
  הגעיתון | צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12