מתוך: "השוטרים" (צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12)
צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12

אם בתחילת הפרק השביעי של "השוטרים", נראה שאנשי יחידת הבילוש סוף סוף הגיעו לנחלה, מהר מאוד התגלה שלכל מעשה יש את המחיר שלו. בעוד שבוע בדיוק (פרק הסיום בשני אחרי החדשות, קשת 12) נגלה איך תיגמר העלילה של הדרמה, והאם יוצרי הסדרה שאבו את ההשראה לסוף מהמציאות או שמחכה לנו הפתעה מוחלטת? בינתיים, הלב שלנו עם ארבעת השוטרים שעוכבו לחקירה על ידי חוקרי מח"ש, והשאלה הגדולה היא האם הם יתחילו לדבר או יצליחו להתחמק מהעונש על המעשים? עד שנגלה את התשובה, דיברנו עם יוצר הסדרה, יובל יפת, כדי להבין מה עומד מאחורי הסצנות.

 1. המדים
  הפרק נפתח עם חגיגות חג הקציר, הלוא הוא חג השבועות, שמתקיים כחודש לאחר המעצר של מאור עזרא. אנשי יחידת הבילוש, כמו גם שאר השוטרים בתחנה המקומית, מתכנסים באולם להרמת כוסית, שבמרכזה עומדים מעשי הגבורה של הדמויות הראשיות בסדרה. אם שמתם לב, זו הפעם הראשונה שאנחנו רואים את אלון שנהב, ראובן פרץ וקובי אדרי על מדים, והראשון אפילו מתגלח. המסר כאן הוא ברור - הם הכי שוטרים שהיו אי פעם. רמז לבאות?
  מתוך: "השוטרים" (צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12)
  כבר ראיתם את אלון שנהב על מדים? | צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12
 2. הילד
  עוד לפני הרמת הכוסית, השוטרים מתכנסים מחוץ לאולם כדי להתעדכן, ובעיקר לברך על שהגיעו עד הלום. מן הסתם, במציאות של הסדרה זה ממש לא מובן מאליו. בין המשפחות השמחות, יש גם ילדים שמתרוצצים לכאן ולכאן, ולאחד מהם יש אבא שאחראי על יצירת המופת שאנחנו צופים בה. אם התרכזתם, יכולתם לראות שקובי אדרי מזהיר את הילד שרץ במדרגות, ומסתבר שזהו בנו של יובל יפת, אייל, שגויס למשימה. מאז צילום הסצנה הוא מחכה בציפייה לראות את עצמו על המסך, ואנחנו מורידים בפניו את הכובע.
  מתוך: "השוטרים" (צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12)
  מזהים מי אביו של הילד? | צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12
  יובל יפת (צילום: גיא להב | צילום פרטי)
  יובל יפת, יוצר דרמת "השוטרים" | צילום: גיא להב | צילום פרטי
 3. החג
  הבחירה בחג השבועות היא אינה מקרית. לא סתם היוצרים כתבו למפקד וויינברג את הנאום, בו הוא מזכיר שבחג הקציר אנחנו קוצרים את פרי עמלנו, יש כאן קריצה. המילים שלו רומזות לנו שהגיעה שעתם של השוטרים לקצור את מה שזרעו. גם כמובן לקבל את השבחים על ההצלחה בתפיסתו של מאור עזרא, אבל גם לשלם את המחיר על מה שעשו. במציאות אנחנו יודעים איך נגמרו האירועים, אבל האם זה גם מה שיקרה בפרק סיום העונה?
  מתוך: "השוטרים" (צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12)
  הרמז שהסתתר בנאום של מפקד המחוז | צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12