מתוך: "השוטרים" (צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12)
צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12

זהו זה, מאור עזרא נתפס. יחידת הבילוש של נהריה הצליחה לעלות על עקבותיו של ראש ארגון הפשע בדרך לבורר, שאמור היה להסדיר את הסכסוך עם לירז באומן. כמובן שמתחת לפני השטח הדברים נראים אחרת, ומאור מנסה להתנקש בחייו של יד ימינו, ממש מול עיני השוטרים שעוקבים אחריו. מכאן אנחנו ממשיכים למרדף דרמטי, שבסופו אלון שנהב תופס את מאור עזרא וכמעט לוחץ על ההדק. בנקודה הזאת, נראה שאלון סוגר עם עצמו מעגל, והפעם הוא לא מוכן לחצות את הקו האדום. בזמן שהייתם מרותקים למסך, דיברנו עם יוצר הסדרה, יובל יפת, שסיפר לנו על הפרטים שפספסנו בדרך.

>>  עדיין באדרנלין? לכל הפרקים של פודקאסט "השוטרים"

 1. ההשראה
  מאור החליט לחסל את אנשיו של לירז אחרי שזה בגד בו לכאורה. הראשון שנופל ברשת הוא החייל גילי, כשבסצנת הפתיחה של הפרק, ניסן הוא זה שאחראי על ביצוע החיסול. מסתבר, שהסצנה נכתבה ובוימה בהשראת הסרט "החבר'ה הטובים" של מרטין סקורסזה, בו סמואל ל. ג'קסון זוכה לסוף דומה לזה של גילי. מעבר לזה, יכולתם גם לשים לב שהסצנה כולה צולמה בשוט אחד, ועל כך אחראי הבמאי הנוסף של הסדרה, דן סחר.
  מתוך: "השוטרים" (צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12)
  מה ההשראה לסצנת החיסול? | צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12
 2. הסלוגן
  אי אפשר היה להתעלם מהעניינים שמתחממים בין אלון לסיגל, אהבת נעוריו. גם זה כמובן קו אדום שאנחנו לא רוצים שיחצה, אבל אם נשים את הדילמות בצד, בשיחה שלהם יש רפרנס מעניין. סיגל אומרת לו "למרות הכל, יש משהו שאני אוהבת פה", בעוד אלון עונה: "אוהבת את החיים". אם הסלוגן הזה מוכר לכם, זה ממש לא סתם. לאורך הסדרה, אפשר לראות את המשפט על שלטי חוצות, ולמעשה עד לא מזמן היה זה הסלוגן של העיר.
  מתוך: "השוטרים" (צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12)
  אוהבת את החיים. סיגל, אהבת נעוריו של אלון | צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12
 3. הפיצוץ
  אם זיהיתם את מקום הפיצוץ שבו נפגעת הדס, אשתו של קובי אדרי, כנראה שאתם מכירים את נהריה מקרוב. הסצנה הזאת צולמה בלב ליבה של העיר, בשדרות הגעתון, וזאת בזכות שיתוף הפעולה עם פקחי העירייה שסגרו את האזור. מסתבר, שהצילומים גררו התקהלות גדולה סביב המקום, והאנשים במקום ניחשו שמדובר כנראה בסדרה בהשראת האירועים שהתרחשו בעיר.
  מתוך: "השוטרים" (צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12)
  סצנת הפיצוץ: בלב הגעתון | צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12
 4. הקבר
  גם הלוקיישן לבוררות לא נבחר סתם. יוצרי הסדרה גילו שהמקום הנפוץ לבוררות בעולם התחתון הוא קברי צדיקים, מהסיבה הפשוטה שבשם האמונה העבריינים לא יעזו לפגוע אחד בשני. כמו שכבר הבנו, למאור עזרא אין אלוהים והוא עושה את זה בכל זאת. אגב, שם הצדיק, אלעזר בן-ינאי אמנם נשמע אמיתי, אבל זאת המצאה של יוצרי הסדרה, ובפועל המקום מוכר כקבר מתתיהו.
  מתוך: "השוטרים" (צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12)
  בשם האמונה: העבריינים לא פוגעים אחד בשני מעל קברי צדיקים | צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12
 5. המעצר
  בסוף הפרק רואים את השוטר רוזיליו נעצר על ידי מח"ש. אם התרכזתם לאורך העונה, אתם בטח יודעים שהוא שם לב לגניבת האקדחים של יואב קשתי, ולכך שלאט לאט הוא מחבר את התמונה לגבי המעורבות של השוטרים באירועים. רוזיליו בעצמו מכר נשק למאור, מה שמסביר את הסיבה מאחורי המעצר.
  מתוך: "השוטרים" (צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12)
  הסיבה שרוזיליו במעצר | צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12