היא רק בת 21, אבל ברזומה של אביב בוכלר תמצאו לא מעט תפקידי משחק מרשימים. בימים אלה אפשר להוסיף לרשימה המכובדת גם את דרמת "השוטרים", בה היא מגלמת ברגישות רבה את תום שנהב, בתם המתבגרת של אלון ומיקי שנהב, הלוא הם צחי הלוי ושני כהן. "הם קיבלו אותי בידיים פתוחות מהשנייה הראשונה", מספרת בוכלר על עבודה עם שניהם בסט הצילומים, "היה מדהים לעבוד עם שחקנים כמוהם אבל לא הצלחתי להתעלם מהעובדה שהם שחקנים מוכשרים ומוכרים מאוד - ואני לא. זה מורכב, היו לי ימים לא פשוטים על הסט. הרגשתי שאנשים מסתכלים מהצד ואומרים לעצמם: 'מי ליהק אותה? היא לא מספיק טובה להיות פה'".

שיתפת את הקולגות בתחושות שלך?
"יום אחד הגעתי לסט בלי מצב רוח, כי ההתחלה הייתה קשה ולא רציתי לאכזב, ובלי לשים לב אמרתי לצחי 'זה לא קל לשחק לידך. אתה מוכר ומצליח ומי אני? הביטחון שלי ברצפה'. הוא אמר לי שאין שום קשר לזה שהוא מוכר, ושהעובדה שאני שם איתם היא ההוכחה הכי גדולה שאני ראויה וצריכה להיות שם, בסוף הוא צדק".

עוד לפני דרמת "השוטרים" (הערב אחרי החדשות, קשת 12), טבילת האש הראשונה של בוכלר בעולם המשחק הייתה בגיל 12. היא שיחקה ב"השמינייה" והתמודדה עם הביקורת הנלווית לחשיפה הגדולה. מאז זכינו לראות אותה גם בסדרות כמו תאג"ד ואפילו בנטפליקס, בגרסה האמריקאית לסדרת הנוער "החממה". "אמנם השתתפתי בעוד הפקות, אבל בחלקן אני ממש מתביישת", משתפת בוכלר בכנות, "ההפקה האמריקאית לנטפליקס לדוגמה, אני לא משוויצה ביכולת המשחק שהצגתי בה. אנשים אומרים שזה רק בראש שלי".

עם הקולגה צחי הלוי (צילום: מתוך "השוטרים", קשת 12)
צילום: מתוך "השוטרים", קשת 12

"רק עכשיו נפל לאנשים האסימון והבינו שאני שחקנית. זה אגב, משהו שרק לאחרונה למדתי להגיד בביטחון ולא להתבייש להגיד אותו לעצמי"

כי להגיע לנטפליקס זה לא מובן מאליו.
"בהפקות קודמות הרגשתי שהמצלמה לא אוהבת אותי, אבל היום אני כבר במקום אחר. אני אומרת לעצמי ׳עשית עבודה טובה, ואת נראית לא רע׳. לראות את ההפקה הזאת בטלוויזיה ולהיות גאה בעצמי זאת חוויה מאוד שונה עבורי, ואני שמחה על זה. פתאום הביטחון שלי עלה. רק שלא יעלה לי השתן לראש", אומרת בהומור, "אני רוצה להישאר אביב החמודה והצנועה".

ממש כמו תום.
"אני חושבת שאני ותום די דומות. שתינו מופנמות ומחוברות למשפחה וכמו תום, גם אני שומרת לעצמי את המחשבות והרגשות שלי ובוררת בקפידה את האנשים שאני משתפת בחיי. אני חושבת ששתינו קצת שיפוטיות כלפי הסביבה וכלפי עצמנו. בפעם הראשונה שהדמות של תום פוגשת את הילדים מנהריה היא אמנם נחמדה, אבל היא גם קצת נרתעת ולא מוצאת את המקום שלה איתם או עם בנות הדודות שלה שגרות בנהריה".

>>  עדיין באדרנלין? לכל הפרקים של פודקאסט "השוטרים"

איך היה לצלם בזמן הקורונה?
"זה הורגש מאוד. כל הצוות היה עם מסיכות ושמר על ריחוק. התבקשנו להישמר כמה שיותר ובאמת לא יצאנו בסופי שבוע ולא פגשנו אנשים מחוץ לסט לאורך כל הצילומים. האמת שהיא, שהייתי בטוחה שאכנס לבידוד מתישהו, זה לא קרה ופתאום הגיע היום האחרון של הצילומים ואף אחד לא נדבק או נכנס לבידוד. לא האמנו שהצלחנו לעבור את זה בצורה כזאת. אנחנו ממש מרגישים שהייתה לנו השגחה עליונה".

קיבלת תגובות על התפקיד?
"כבר בשלב הפרומואים, עוד לפני שהפרק הראשון שודר, אנשים לא הפסיקו להתקשר. זה היה סיפור מאוד גדול ומלחיץ כי פחדתי שהם יתאכזבו. הרבה אנשים פרגנו וזה כיף, אבל אחרי שיובל יפת התסריטאי ורותם שמיר הבמאי, אמרו לי שהרבה אנשים מגיבים לדמות של תום ומפרגנים ממש עלה לי הביטחון".

אביב בוכלר מתוך "השוטרים" (צילום: מתוך "השוטרים", קשת 12)
צילום: מתוך "השוטרים", קשת 12

גם הסביבה הקרובה מפרגנת?
"זה מצחיק. אמא שלי אומרת שזה כאילו נולד לה ילד. ההורים שלי מקבלים המון טלפונים והודעות מאנשים. מורים לשעבר, אנשים רחוקים ואפילו אנשים ששירתו עם אמא שלי בצבא התקשרו. זאת לא ההפקה הראשונה שלי, אבל נראה שרק עכשיו נפל לאנשים האסימון והבינו שאני שחקנית. זה אגב, משהו שרק לאחרונה למדתי להגיד בביטחון ולא להתבייש להגיד אותו לעצמי. אני שחקנית ואני רוצה להתגאות בזה". 

אז את מרגישה את הביטחון עכשיו?
"רק עכשיו, כשאני מצלמת עוד הפקה, אני מרגישה איך הביטחון שלי השתנה. העובדה שאני עובדת עם שחקנים מוכרים ואני לא רואה בהם איום אלא לומדת מהם, היא חידוש חיובי".