השבוע עלתה בקשת 12 סדרת המתח "השוטרים" (שני אחרי החדשות) בה משחק שוויצר לצד צחי הלוי, דני שטג, שני כהן, אלי פיניש ועוד, שוטר בילוש שנלחם בעבריינים של העיר נהריה. אז נכון, אנחנו לא רגילים לראות את מאור בתפקידים כאלה, אבל מבחינתו זה היה ברור מאליו שהוא רוצה לעשות את זה: "די נלחמתי על התפקיד הזה, שכמו שרואים הוא לא הטייפקאסט שלי ואני לא הראשון שקוראים לו לעשות אודישן אליו. לא חשבו לקרוא לי בכלל", סיפר שוויצר בריאיון לגלית ואילנית, "אבל זה מה שאני אוהב, ללכת תמיד למקומות שהם יותר רחוקים ממני. אני והסוכנת עשינו פוש כזה מגניב וזה הצליח".

איזה תגובות קיבלת השבוע על התפקיד?
"תגובות מהממות, בכלל על הסדרה. יצא מהמם, כיף, טוב ומותח. באופן אישי אני אוהב להיות בדמות קצת אחרת, תמיד כיף להשתנות ואני חושב שזו המהות".

צילמתם לפני כמה חודשים בזמן שהזמר במסכה שודרה, וישר קלטת שזה צחי.
"כבר בפרק הראשון של הזמר במסכה, איך שהתרנגול פתח את הפה שמעתי שזה צחי. התקלתי אותו, שלחתי לו הודעה וכתבתי לו 'יא תרנגול', והוא שלח לי הודעה מצחיקה וכתב – 'לי זה דווקא נשמע כמו יהודה לוי'. לי זה היה ברור לגמרי שזה הוא".

איך אפשר לעבוד ברצינות עם שני כהן ואלי פיניש על הסט?
"היה לנו מאוד כיף לצלם את זה. הגענו בדיוק בלב ליבו של אחד הסגרים, בדיוק קיבלנו אישור לצלם וזה היה מרגש – סוף סוף לצאת מהבית, היו צחוקים והייתה השתחררות – עם מסכות כמובן". 

השוטרים (צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12)
שוויצר בתפקיד | צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12

אבל החיים של שוויצר לא תמיד היו על המסלול למעלה. במגזין mako סיפר שלא הסתיר את העובדה שבמשך תקופה ארוכה היה מכור לסמים – גם לא מהקולגות וגם לא מבת הזוג, ניב סולטן, אותה הכיר בשיא תקופת השפל בחייו. ולמרות זאת, הזוגיות שלהם פורחת, והיום הם מאורסים ומאוהבים מתמיד.

בתקופה הכי מבולבלת שלך פגשת בניב וסיפרת לה הכל בפרצוף. לא פחדת שהיא תגיד 'עזוב אותי'?
"ההסתרה היא משהו שמחלחל. אם מתחילים משהו בשקר, הסוף שלו הוא תמיד לא טוב, וזה מי שאני. באתי ממקום של ביטחון. אם היא הייתה אומרת 'עזוב אותי' אז היא לא האישה שלי, אבל היא לא אמרה, נהפוך הוא, והיא עוברת איתי את זה כל יום כמו גדולה".

כל יום מחדש, עדיין?
"אלה לא הרצון והתאווה כמו שאלה ההשפעות הפיזיות שנשארו מהגמילה, מהמכה הנפשית, אלה עדיין דברים שאני מרגיש, לפעמים יום יום, לפעמים כמה שעות. היום אני יודע יותר טוב איך להתמודד עם זה, פעם זה היה מכניס אותי ומכנס אותי לתקופות ארוכות בבית".