אי אפשר היה לפספס את דני שטג בפרק הבכורה של דרמת המתח "השוטרים", שם הוא מגלם את דמותו של ראובן פרץ, בלש וותיק שמשרת בתחנת המשטרה של נהריה מזה 20 שנה. פרץ לא עושה חיים קלים לאלון שנהב, קצין הבילוש החדש שממונה על המחלקה, אבל מהרגע הראשון אפשר להבין שהמניעים שלו הם טובים. בסה"כ פרץ רוצה להחזיר את השקט לנהריה, וכדי להשיג זאת, הוא צריך להפיל את שלטון האימים של מאור עזרא, ראש ארגון הפשע.

רגע לפני שאנחנו מתקדמים הלאה בעלילת הדרמה (החלק השני של פרק הבכורה הערב, אחרי החדשות בקשת 12), שטג שוחח עם ניב רסקין ב"חדשות הבוקר", וסיפר על ההשראה ששאב לדמות הקשוחה שהוא מגלם: "תוך כדי הצילומים ליווה אותנו מפקד תחנת פתח תקווה לשעבר, בזמן שהוא הדריך אותנו איך לאזוק ואיך להחזיק את הנשק לא הפסקתי להסתכל עליו".

השוטרים (צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12)
דני שטג בדמות ראובף פרץ, הבלש הוותיק | צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12

ולא סתם, הרי לאנשי משטרה, כמו גם אנשי צבא, יש את הניואנסים הקטנים שלהם. "עקבתי אחרי האופי שלו", הודה שטג ששם לב לפרטים הקטנים ביותר, "לשוטרים יש דיבור משלהם כמו שלצבא יש דיבור משלו, יש גחמות שכל אחד מאמץ לעצמו, וגם במשטרה יש את הקטעים האלה בינם לבין עצמם".

לא רק על האופי והדיבור המשטרתי הסתכל שטג, אלא גם על תנועות הגוף. "ברגע שתגובה שלו הייתה טובה לקחתי אותה לעולם שלי, הוא ליווה אותנו כל הסדרה בקטעי האקשן שלה ובאמת בא עם הרבה ניסיון". ניסיון או לא, הצצה קטנה על הבלש הקשוח ואנחנו כבר משקשקים, אז בואו נגיד שלא היינו רוצים להתעסק איתו.