אתם מכירים אותה כמנהלת התיכון בנהריה שהייתה אהבת נעוריו של אלון (צחי הלוי), קצין הבילוש שבא להפוך את העיר ב"השוטרים", וממש הערב תוכלו לראות אותה על המסך כאהובתו של משיח (אודי כגן), בעונה החדשה של "משיח" (אחרי אולפן שישי בקשת 12). חוץ מזה, היא גם משחקת את אשתו של המרגל הישראלי אלי כהן בסדרה "אלי" שמשודרת בנטפליקס, ופתאום היא נמצאת בכל מקום. "כיף שזה בא ביחד", סיפרה היום (שישי) הדר בגלית ואילנית.

"התגובות על 'השוטרים' מטורפות. כולם רואים את הסדרה, עוצרים אותי ברחוב ושואלים מה יהיה, אם אני הורסת משפחות או לא", צחקה הדר. "מה יהיה הלאה? תצטרכו להמשיך לעקוב".

במקביל, הדר תככב בעונה השנייה של הסדרה הקומית "משיח" שעולה הערב גם בקשת, ולטענתה, העבודה עם אודי כגן הייתה מלחיצה בהתחלה: "נורא חששתי שאני זאת שאהרוס טייקים, כי חשבתי שלא אוכל לעמוד מול בגלל הוא בן אדם מצחיק", הודתה הדר. "אבל הוא היה זה שהורס טייקים, כי כשהסיטואציה מצחיקה הוא פשוט צוחק". הדר מגלמת את ריקי, ידידה קרובה של משיח שחוזרת בעונה השנייה ובגדול. "היא החברה המטורפת שמי שבא לו לעשות חיים ולהתפרע – זה עם ריקי, היא תמיד זמינה". 

הדר רצון-רותם על ההצלחה בישראל ובעולם (צילום: מתוך "גלית ואילנית", קשת 12)
"כיף לעשות גם וגם". הדר רצון-רותם | צילום: מתוך "גלית ואילנית", קשת 12

מה יותר כיף לעשות – תפקיד קומי כמו "משיח" או דרמות כמו "השוטרים" ו"אלי"?
"וואו, זאת שאלה. לפני שקיבלתי את התפקיד ב"משיח", התגובות אצל מלהקות היו – 'הדר היא דרמטית'. ולאודישן הזה הגעתי די במקרה, באתי ולא האמינו שאני יכולה בכלל להצחיק. אם יש לי את המקום הזה להתפרע ולהשתולל – זה חלום".

אבל לא תמיד התפקידים באים בצרורות ושחקנים מוצאים את עצמם לפעמים בחוסר מעש: "בחרתי מקצוע מאוד קשה, לא פשוט להיות לפעמים בלי עבודה", הודתה הדר, "אבל ברגע שאת מקבלת תפקיד את שוכחת מכל התקופה הקשה שהייתה. זה באמת מה שמחזיק אותי, שאני באמת מאמינה". בעקבות חוסר היציבות, הדר מצאה לעצמה עוגן של הוראה, ובנוסף לתפקידים על המסך, כבר ארבע שנים היא מלמדת ילדים בכיתות א'-ג' משחק וסיפור סיפורים: "לבלות עם ילדים בגיל הזה זה מרתק", אמרה. 

בניגוד מוחלט לשחקנים רבים, את הקריירה שלה הדר התחילה דווקא בגדול, בסרט "חקירה מעבר לקווים" בו שיחקה לצד ג'ייק ג'ילנהול ומריל סטריפ: "זה היה בעצם הפרויקט הראשון שלי, וחשבתי שזהו, מפה אני חיה באל.איי", סיפרה הדר, "אבל הצלחתי להמשיך על הקו הזה גם כשאני פה בארץ".

את מצטערת שזה קרה לך מיד בהתחלה ולא בתקופה שאת יותר מנוסה?
"אני חושבת שלא, זה מרגש אותי. אני יודעת מה זה ומה השאיפות של שחקניות קולגות שלי שמאוד רוצות להגיע לשם. ואני הייתי שם, וזה מדהים. מי שמכיר אותי יודע שאני חרוצה, אוהבת לעבוד ומעריכה כל עבודה, אבל הדברים שיש שם מסביב זה ממש לא מה שיש פה: זה מתחיל במטוס פרטי וחדר משלך, ואסור לך לעשות שום דבר – עושים הכל עבורך, גם את המטריה מחזיקים עבורך, דואגים לך - שרק תשחקי. אבל אני לא מזלזלת, תנו לי להחזיק ולעשות, אני הכי בחורה פשוטה וחרוצה, אבל זה כיף להתנסות גם בזה".