במאי: דור אברבוך | צלם: שי פרג ורן מנדלסון | ארט: מישה גת | הפקה בפועל: דנה בן ג'ויה | הפקה ופוסט: ליהי פיין ואורטל דהן זיו 

רק שני פרקים עברו מאז עלתה לאוויר דרמת המתח החדשה "השוטרים", וכבר זכינו לראות את המורכבות של הסיפור. במרכז העלילה עומדים אנשי יחידת הבילוש של נהריה, שנלחמים מול ארגון פשע שמטיל אימה על העיר. העבריינים לא בוחלים להשתמש באמצעים, יורים טיל לאו על תחנת המשטרה, מניחים רימון בפתח ביתו של שוטר אחד ויורים לעבר דירתו של האחר. כך למעשה ניצבת בפני השוטרים בסדרה (הערב אחרי החדשות, קשת 12) דילמה מוסרית אחת - האם כדי להגן על החוק הם צריכים להפר אותו? רגע לפני שממשיכים, תפסנו את השחקנים בין צילומי סצנה אחת לשנייה, כדי לשמוע לעומק על מה שעוד עומד להתרחש לנגד עינינו.

"גם סצנות שיכולות להיראות לצופים מאוד מופרכות - באמת קרו במציאות", מספר צחי הלוי שמגלם את דמותו של אלון שנהב, קצין בילוש שחוזר לעיר הולדתו, נהריה. "בעצם הדמות שלי גדלה בבית להורים שהם שוטרים, מבחינתו המוסר והחוק זה משהו מאוד ברור. אחרי שקראתי את התסריט של הסדרה פעמיים, רק מהכתיבה זה מרתק". 

השוטרים (צילום: רן מנדלסון)
"מה שמרתק בסיפור הוא השילוב של מערכת החוק עם מערכת הפשע". מאחורי הקלעים של הצילומים | צילום: רן מנדלסון

הלוי לא לבד. גם שני כהן, שמשחקת לצידו בסדרה, מסכימה שאת הפרקים צריך לראות בנשימה אחת. "מיקי היא אישה מאוד חריפה, עורכת דין בפרקליטות ואשתו של אלון", מספרת כהן על הדמות אותה היא מגלמת, "היא לא אישה שתשב בבית עם הילדים ותחכה לבעלה הגיבור שיחזור. עד כדי כך, שהיא מתחילה להתערב באזורים שהיא לא אמורה להתערב בהם".

כמו שאפשר להבין, חציית הקווים היא מוטיב מרכזי בעלילה, ובעיקר בקרב השוטרים שנמצאים בחזית. "הסיפור הוא לא סיפור פשוט, בלשים שמחליטים לקחת את החוק לידיים מול ארגון קשה ואכזרי", מבהיר אלי פיניש, שמגלם את עמי עטיה, בלש וחבר ילדות קרוב של אלון, "הוא בלש שפתאום מבין שיש פה בעיה, שהחוקים פה אחרים, שהשפה פה היא אחרת וזה מטריף אותו. זה גם לא רחוק לי העולם הזה, אני גדלתי בנתניה, מכיר קצת שכונות. גדלתי בשכונות שהם לא פשוטות".

לצד פיניש, משחקים בסדרה גם כוכבים כמו מאור שוויצר בתפקיד רכז המודיעין, קובי אדרי; דני שטג בתור ראובן פרץ, הבלש הוותיק; ודניאל גד, אחיינו הנלהב של אלון שהתקבל זה עתה למחלקת הבילוש. "לראובן פרץ מפריע מאוד מאור עזרא, העבריין בעיר", מספר שטג, " כשקראתי את התסריט אמרתי 'וואו'. באיזשהו שלב אלון מבין שצריך ללכת על הצד הזה שנגד החוק, וארבעת הבלשים מתחילים לעשות דברים שהם נגד החוק".

השחקנים על דרמת המתח "השוטרים" (צילום: שי פרג, רן מנדלסון)
"גדלתי בשכונות שהם לא פשוטות". אלי פיניש מסט הצילומים | צילום: שי פרג, רן מנדלסון

מי שמגלם את מאור עזרא הוא השחקן העולה שלומי יפרח, שלמעשה מככב בתפקיד הראשון שלו בדרמת המתח. ארגון הפשע בהנהגתו מסתבך לא פעם עם השוטרים בתחנה המקומית, ומי שאחראית לסנגר עליו היא עורכת הדין הפלילית, מלי רביע, אותה מגלמת שירי מימון. "מה שריתק אותי בסיפור הזה הוא בעצם השילוב של הצדק, של מערכת החוק עם מערכת הפשע", היא מספרת, "ארגון פשע כזה גדול שהצליח להשתלט על עיר, שהצליח לערבב ולערב שוטרים בתוך הפשע".