"הכל מתחיל כשאנחנו מקבלים דיווח על אירוע בוואטסאפ המשטרתי", מספרת רפ"ק ורדית אגסי, חברה בצוות משא ומתן של המשטרה, "אני בדיוק מקריאה סיפור לבת שלי אז אני מתחילה לספר את הסיפור בדילוגים, אם יש אירוע אני חייבת לצאת".

בשעת לילה, מגיעה למוקד המשטרתי שיחה ועל הקו בחור שרוצה להודות ברצח. בשיחה עם המוקדנית מתבהרת התמונה כי החשוד מתבצר על מנוף גבוה כשהוא חמוש ומהווה סכנה לעצמו ולסקרנים שמתאספים מסביב. אל הזירה מגיעות ניידות רבות וביניהם גם ורדית, שתפקידה באירוע מסוג זה הוא מעט שונה משל שוטרים אחרים. 

"יחידת משא ומתן זו יחידה שהתפקיד שלה והייעוד שלה זה הצלת חיי אדם", היא מסבירה בקטע מתוך "כחולים", "לפתור מצבי משבר אבל לא באמצעים הרגילים אלא בעיקר דרך הפה, השיחה והחשיבה". ורדית מגיעה לזירה ומתחילה לאסוף כל פיסת מידע שתוכל לסייע לה להבין טוב יותר מי הוא החשוד. "אנחנו יודעים שהבן אדם חמוש. הוא חולש על כל הזירה וכל מי שנמצא שם כרגע נמצא ברמת מסוכנות מאוד גבוהה אם הוא מחליט לירות מלמעלה. אנחנו מנסים לבנות פרופיל, מי זה הבן אדם הזה? מה מניע אותו? ובהתאם להבין איך אפשר להגיע אליו".

במשך דקות ארוכות, אוספים ורדית ואנשי הצוות עוד ועוד פרטים כדי להבין כיצד הכי בטוח לפנות אל החשוד. צפו ברגעים המותחים למרגלות המנוף, מתוך הפרק האחרון של "כחולים".

בפרק הקודם של "כחולים" מאיה שניטמן התעמתה עם עבריין שהפלילה כסוכנת סמויה. צפו בקטע

קטעים נוספים בעמוד הפייסבוק

"כחולים" - רביעי ושבת ב-21:00, ערוץ 2, קשת