זוהי שעת אחר הצהריים באיזור דרום תל אביב, כששוטרי יחידת הבילוש של מרחב יפתח מבחינים באדם שהם מזהים כחשוד בשהייה בלתי חוקית, ומתחילים לעקוב אחריו. "אני לא יודעת מה יש עליו, יכול להיות סכין, יכול להיות נשק, יכול להיות חגורת נפץ", מנחשת הבלשית מאיה שניטמן, ועוד לא מתחילה לדמיין מה הם עומדים למצוא מאחורי הגדר שהחשוד מטפס עליה והם בעקבותיו. כבר עם הכניסה לחצר מתקשים השוטרים להתעלם מהריח החזק שמקדם את פניהם ומבהיר להם היטב מה מסתתר בה, ועדיין הם מופתעים כשמסתבר סדר הגודל: "גו'נגל מטורף של קנאביס, כל עציץ איזה מטר וחצי, מיני מעבדה".

כמויות הסמים ממשיכות ונחשפות כשהבלשים חוקרים את החשוד, תושב השטחים, וממשיכים לערוך במקום חיפוש קפדני.  "כל חיפוש אני לומד משהו חדש, שיטות ההסלקה רק הולכות ומשתכללות מיום ליום", מעיד הבלש דרור יאחבס בעוד עמיתתו חושפת פחית תמימה למראה בעלת תא מתברג נסתר. "והדובדבן שבקצפת: מתחת לכרית יש אקדח טעון, ומבחינתי הצדקנו את היום הזה", מצהירה שניטמן, ויאחבס פוסק: "זה עוד לא קרה לי, שב"ח שרץ לתוך מעבדת סמים. שתי ציפורים במכה אחת".

אלא שציפור שלישית ושמנה במיוחד לא מאחרת להגיע, ואחד השוטרים בזירה מאתר בחצר מעין מחסן גרוטאות: "אנחנו פותחים את הארגזים ואנחנו פשוט לא מאמינים. מצאנו בונקר צה"לי אצלו בחצר, עם ציוד של חלקי רובים ואקדחים, ציוד לבניית כלי נשק, אלפי מחסניות, משתיקי קול, להביור. זו תחמושת של המאפיה הקווקזית, כמות של נשק שאפשר להרים איתה את כל תל אביב. היינו בשוק. כשאנחנו רואים דבר כזה, אנחנו מבינים שמישהו פה מתכנן משהו מאד גדול, ורק המחשבה על זה מפחידה אותי", אומרת שניטמן.

קטעים נוספים בעמוד הפייסבוק

"כחולים" - רביעי ושבת ב-21:00, ערוץ 2, קשת