בפרק האחרון של "כחולים" (רביעי) תועד המבצע הדרמטי לתפיסת פדופילים ברשת, בו התחזתה חוקרת המז"פ, ולרי גולדשטיין, ל"אמילי" ילדה תמימה בת 13 שנכנסה לצ'אט אינטרנטי. למרות הקושי הנפשי, ולרי הצליחה להוביל לתפיסתו של גבר בן 34 אשר ביצע בה עבירות אינוס בצ'אט. "למיטב ידיעתי הפדופיל נשפט והאשימו אותו בעבירת אינוס", היא מספרת בראיון לייב בעמוד הפייסבוק של התכנית, ומוסיפה: "היו לנו את מירב הראיות כדי להביא אותו למשפט ולהרשעה".

במהלך המבצע ולרי נתקלה בלא מעט פניות מצד גולשים מבוגרים, שלא העלו על דעתם שמעברו השני של המסך נמצאת שוטרת נחושה בדעתה להכניס אותם מאחורי סורג ובריח. "היו הרבה צ'אטים שהגיעו למעשה מגונה ולתמונות מסוימות", אמרה ולרי וחשפה פרטים נוספים על המבצע: "קיבלתי תמונות של ילדים שביצעו בהם מעשה מגונה". בנוסף, ולרי סיפרה שברוב הפעמים הצ'אט לא התפתח לשיחת וידאו, כך שהשיחה נשארה בגדר התכתבות בה הפדופילים גירו את עצמם על חשבון התמימות של "אמילי".

בעבודתה היומיומית ולרי היא חוקרת מז"פ, אך המחשבה על האחיינים שלה דירבנה אותה להצטרף למבצע המשולב עם מחלק הנוער: "זה מפחיד אותי לחשוב שעלול לקרות להם משהו". לאחר שנחשפה מקרוב לתופעת הפדופיליה ברשת, ולרי המליצה להורים להישאר עם היד על הדופק: "הפיתרון הוא שההורים יהיו מעורבים בחיים של בני הנוער, ויחסמו אתרים מסוימים כמו צ'אטים".

למרות הצלחת המבצע והתקווה לעליית המודעות לסכנות ברשת בעקבות הפרק ששודר, ולרי נשארת פסימית: "אני יכולה להבטיח שאם אני עכשיו מתחברת שוב בכינוי "מהממת 13", אני אקבל עוד 50 פניות ואפילו יותר, אלה אנשים שאין להם סוף".

קטעים נוספים בעמוד הפייסבוק של "כחולים"

"כחולים" - שבת ב-21:00, ערוץ 2, קשת