בנק הפועלים
תכניות קשת
הכוכב הבא

שווים מיליון: מהאודישן הראשון ועד היום

פסנתרן עם וויב מהפכני, זמיר בעל קול פעמונים, יוצרת שמגישה את הלב על הבמה או מי שמרגשת בכל השפות - רק אחד מהם יוכרז הערב (21:00, קשת 12) כזוכה הגדול של גמר המיליון, ורגע לפני שהם עולים לביצוע האחרון, נזכרנו בכל הרגעים הגדולים שלהם לאורך הדרך

שני קורן | | פורסם 01/09/21 12:00 

ואלרי חמאתי
צילום: שי פרנקו

 

מי הכוכבת? המתמודדת שתשאיר אתכם המומים בכל פעם שהיא פותחת את הפה ותרגש אתכם בכל שפה אפשרית.

 

וולקאם: אל האודישן הראשון ואלרי הגיעה עם נוצ'ה, הכלבה שלקחה את תשומת הלב והוציאה לאסי ורותם את העיניים. אבל ברגע שהמתמודדת עלתה לבמה – כל העיניים נישאו אליה והיה ברור מי הכוכבת האמיתית פה. הביצוע הראשון של ואלרי מוטט את פאנל השופטים, פרט לשופט אחד קשוח – אמדורסקי. אל דאגה, בסוף היא הצליחה לכבוש גם אותו.

 

הרגע שגרם לנו להתאהב בה סופית: הביקור של חנן בן ארי ב"הכוכב הבא" היה מוצלח מאוד עבור ואלרי, והביצוע המדהים שלה ל"מה אתה רוצה ממני" לא רק זיכה אותה בביקורות מטורפות אלא גם לגמרי היה הביצוע שריסק אותנו סופית. האמת? הרגע המדויק שגרם לנו להתאהב בה היה ממש אחרי שהיא סיימה את הביצוע ובן ארי ביקש ממנה לשיר באקפלה את הבית שתרגמה לערבית. השירה הנקייה שלה הייתה מהפנטת וכל מילה נשמעה כמו תפילה עוצמתית וכנה. 

 

ביקורת בלתי נשכחת: את אחת הביקורות היותר בולטות העונה, קיבלה ואלרי מלא אחר מאשר אמדורסקי על הביצוע שלה לשיר של חנן בן ארי:  "אני לא חושב שמישהו צריך להיות מגדת עתידות כדי להגיד שאת הולכת להיות אחת הזמרות המובילות בארץ". 

  

שיר להיכנס איתו לחופה:  "Bl Alb" שביצעה באודישן הראשון העונה. זכינו להכיר שיר אהבה מרגש ומיוחד בערבית, שקריאה מהירה בתרגום הטקסט העיפה אותנו ישר לדמיין צעידה מרגשת לחופה, וכשזה בביצוע של ולארי זה בכלל יגרום לכל הסובבים לבכות.

 

לשים בפלייליסט:  הדואט הבלתי נשכח של תמיר וולארי ל"הללויה" הפך בין רגע להמנון, הושמע בתחנות הרדיו ונכנס אוטומטית לפלייליסט של כולנו. אם יש ביצוע שאפשר לשמוע בריפיט ולהנות ממנו בכל צפייה מחודשת יותר מהקודמת - הרי זה הדואט הנ"ל. אגב, תגובות נרגשות לביצוע הגיעו גם ממעריצים מעבר לים - אפריקה, צרפת ואפילו בלבנון לא פספסו את הפלא הזה.

 

כחולים: 44 | אדומים:

 

אז למה מגיע לה לזכות? ואלרי היא אחת הזמרות היחידות שלא משנה באיזה שפה היא תשיר, אנחנו נתמלא בתחושה שכל מילה מובנת וחודרת לנו לנשמה, דרך ההגשה המהפנטת ושובת הלב שלה. השירה חוצת המגזרים שהיא מביאה נותנת תחושה שמוזיקה היא באמת אם כל השפות, ומיליון שקלים יכולים לגמרי להזניק קריירה מלאה ביצירה של עולמות תוכן מגוונים.


 >>  ההצבעה המוקדמת לגמר נפתחה, לחצו כאן והצביעו לזוכה שלכם

ואלרי חמאתי – All I Ask
מוכיחה שמוזיקה היא אם כל השפות|צילום: מתוך "הכוכב הבא 8", קשת 12

 

תמיר גרינברג
צילום: שי פרנקו
 

 

מי הכוכב? האיש שלא יודע להתראיין בשום צורה (על פי אסי עזר), אבל על הבמה חושף בפנינו ישות חדשה – פרפורמר ברמה עולמית עם וויב גרובי, רענן וסוחף.

 

וולקאם: באודישן הראשון תמיר הופיע על הפסנתר, וכבר אז אפשר היה לזהות את הגרוביות המתפרצת. הישר מארה"ב הנוצצת, הוא הגיע לכבוש את הבמה הגדולה בישראל, כשלצידו אביו התומך שדואג לשווק את בנו ולהשמיע אותו לכל נוסע שעולה למונית. תמיר שבחר לבצע את "Oh! Darling" קיבל תגובות שנויות במחלוקת, ובפעם היחידה לאורך התוכנית קיבל רק ארבעה כחולים. מיותר לציין שמאז הצבע הכחול זורם אצלו בקלילות.

 

הרגע שגרם לנו להתאהב בו סופית: בביצוע השני שלו העונה, תמיר עלה עם שיר מקורי "Tell me where the light goes", שם גילינו לראשונה שלא מדובר רק באדם עם קול משוגע, אלא גם ביוצר מוכשר במיוחד. תמיר הצליח לעשות דבר ששמור למעטים בלבד, כשבשמיעה ראשונה של שיר מקורי הצלחנו להתמכר מיד ולהרגיש שהשיר הזה היה תמיד חלק מפסקול חיינו.

 

ביקורת בלתי נשכחת: כשתמיר עלה לבמה וסיפר שאת הלהיט "שבורי לב" של חנן בן ארי הוא תירגם לאנגלית ויבצע בעיבוד מחודש - לא מעט שופטים הרימו גבה. אבל מיד בתום הביצוע נוכחנו לגלות שתמיר כהרגלו יודע בדיוק מה הוא עושה ואף זכה למחמאה אדירה מסטטיק: "אני חושב שבכל העונות לא אמרתי משהו שאפילו דומה לזה, אבל זה באמת משהו שאני מרגיש כשאני שומע אותך – יבוא יום ואני לא אאמין שהייתי פה שופט ואתה היית שם על הבמה".

 

שיר להיכנס איתו לחופה: השיר האייקוני של אדל "When We Were Young" קיבל גרסה גברית ורכה כשתמיר התייצב על הפסנתר ושר מעומק הלב. בביצוע זכינו לראות את תמיר כמו שלא ראינו מעולם, ואפילו הוא העיד זאת על עצמו: "התרגשתי יותר ממה שחשבתי שאתרגש".

 

לשים בפלייליסט: השיר שגרם לנינט להרגיש שהיא בהופעה בווגאס ולנו לשמוע אותו בלופים בפול ווליום - הגרסה הגרובית של תמיר ל-"Sunny" שהפילה את השופטים והקהל. היה שם הכל, החל משואו עוצמתי, דרך ווקאליות יחידה במינה ועד סטייל היסטרי שמשך את תשומת הלב. 


כחולים: 44 | אדומים:

 

אז למה מגיע לו לזכות? תמיר מביא משהו חדש לבמה שלא נראה כאן קודם. הוא גורם לנו לדמיין אותו כובש את הבמות הגדולות בעולם - החל מהפרפורמיות המטורפת שלו, לקול המחוספס והמפתיע ועד השירים המקוריים שהוא כותב ויוצר שכבר משמיעה ראשונה הופכים ללהיטים. התעוזה והאינטליגנציה שהוא מביא איתו לכל ביצוע הם נכס שיש רק לו, ואין ספק שמדובר באחד היוצרים המהפכניים והמסקרנים ומיליון שקלים יזניקו קריירה שכולם מחכים לעקוב אחריה.

 

תמיר גרינברג –
ממציא את הגלגל מחדש בכל ביצוע|צילום: מתוך "הכוכב הבא", קשת 12

 

שי המבר
צילום: שי פרנקו
 

מי הכוכבת? הבחורה שביד אחת מחזיקה עיפרון ורוקמת על הדף שירים מקוריים, וביד השנייה אוחזת בגיטרה וממיסה את הלב בביצועים נוגים.

 

וולקאם: כששי המבר נכנסה לאולפן לראשונה, קרן פלס הכריזה "אני מכירה אותה מגיל 13", ולא רק קרן - כל המדינה זוכרת את ילדת הפלא הקסומה מבית ספר למוסיקה. אבל אחרי אודישן בו היא שרה שיר מקורי וחשוף שעושה קווצ' בבטן, נחשפה אלינו שי חדשה - בוגרת, ייחודית ומסקרנת.

 

הרגע שגרם לנו להתאהב בה סופיתאם נשים לרגע בצד את האהבה אליה כבר משנת 2011, ההתאהבות המחודשת ללא ספק הייתה כששי שרה את "ויקיפדיה" של חנן בן ארי, שם החליטה להוסיף בית אישי משלה והוכיחה פעם נוספת שיוצרת כמוה יש רק אחת. 

 

ביקורת בלתי נשכחת: כמו שרק אמדורסקי יודע, בין אדומים וביקורות קשוחות, בסוף הוא זה שמביא את הביקורת האחת שגורמת לנו להצטמרר מהתרגשות. בחצי הגמר אמר לשי: "זה מאוד טבעי שיוצרות נשים יחבקו את הכישרון שלך, אבל זה יותר חשוב שאומנים ממין זכר יעריכו בקול רם את הכישרון". בשלב הזה אמדורסקי הסיר את משקפי השמש ופנה להמבר במחמאה אישית מרגשת ובלתי נשכחת: "צריך עוד כמוך במוזיקה הישראלית". פייר, אנחנו מסכימים.

  

שיר להיכנס איתו לחופה: אם יש שיר מתוק וממיס במיוחד לצעוד איתו בשביל החופה הרי הוא "יונתן", אותו כתבה שי המבר. השיר שנכתב על אהבת נעורים מתוקה ניחן בתמימות כובשת וגורם לנו לדקלם את המילים כבר מהשמיעה הראשונה. 

 

לשים בפלייליסט: מהרגע שהמבר התחילה את "אני והעיר", היה בו משהו ממכר שקשה להסביר. מעין תחושה ששמענו אותו כבר פעם בגלגול אחר והוא רק חיכה לחזור אלינו, ועכשיו – הוא לגמרי נמצא בפלייליסט שלנו יחד עם כל השירים המקוריים של היוצרת הצעירה.

 

כחולים: 41 | אדומים: 7  

 

אז למה מגיע לה לזכות? לפיינליסטית המוכשרת יש ערמות של שירים שרק מחכים לצאת החוצה, ולאורך התוכנית היא הוכיחה שכל אחד מהם מיוחד ויפהפייה בפני עצמו. הזכייה תעניק לה הזדמנות אמיתית למנף את כל מה שכבר קיים ורק צריכה דחיפה אחרונה למעלה. את קהל המעריצים יש לה, שירים בארגזים כבר שם, גיטרה ואישיות כובשת ללא ספק וכל שנותר זה מיליון שיגשים את כל זה. 

 

שי המבר –
מגישה את הלב על הבמה|צילום: מתוך "הכוכב הבא", קשת 12

 

מתן לוי
צילום: שי פרנקו
 

 

מי הכוכב? הבחור שהגיע לאודישן בהפתעה וברגע הפך להפתעת העונה עם קול פעמונים, צניעות כובשת ורגש מתפרץ.

 

וולקאם: מתן הגיע לאודישן רגע אחרי שחשב שהוא נבחן לסרט על חייו של בן אל (פייר? מחכים שזה יקרה). אל הבמה הוא עלה מבלי להתכונן, כשהוא שר את "חומות חימר" והצליח לגרוף 98% מהקהל והשופטים, ולהיכנס להיכל התהילה של שיאני האודישנים בכל הזמנים. הוא כבש את השופטים בקלילות שבה קול עוצמתי בקע מגרונו ובאישיות הצנועה שלו, והפך במהרה לאחד המתמודים המפתיעים ביותר בשלב האודישנים.

 

הרגע שגרם לנו להתאהב בו: איזה לא? בכל ביצוע מתן נכנס לנו עמוק ללב, אבל יש ביצוע אחד שהותיר חותם ענק במיוחד ומוטט אותנו סופית. בעוד שלא מעט שירים הקדיש מתן לאימו במהלך התחרות, שיר אחד הופנה דווקא לכיוון אחר ואף גרם לבן אל לבכות מהתרגשות - "אבא".

 

ביקורת בלתי נשכחת: בחצי הגמר מתן ביצע את שירו של ישי לוי "את", איתו ניצח בדו קרב את סהר טויטו ברגע מותח במיוחד ועליו גם קיבל מחמאה אדירה מסטטיק: "אתה מצליח להביא שירים ישנים וכבדים, עם המון משמעות ומסר, ולתת בהם איזשהי רוח מאוד צעירה, לעשות אותם רעננים ועכשוויים, בלי לפגוע במסורת ובמה שיש בהם. הדרך שלך סלולה בוודאות בלי קשר לתוכנית".  

 

שיר להיכנס איתו לחופה: מבחינה וואקלית, כל ביצוע של מתן יכול להיות שיר חופה מושלם כי יש בו כל מה שצריך – קול שמרעיד את הנשמה, חודר עמוק ללב וגורם לדמעות לרדת מעצמן. אבל שיר מסוים בתוכנית היה גם עם המשמעות המתאימה למעמד, וללא ספק הרבה חופות עתידיות הולכות להיות מלוות עם "את" בביצוע של הפיינליסט הזמיר.

 

לשים בפלייליסט: החל מהטקסט העוצמתי שם כל מילה נבחרה בקפידה, ועד הביצוע העדין והאינטליגנטי - השיר המקורי של מתן "יש לך מקום" נכנס מידית לפלייליסט שלנו משמיעה ראשונה ומאז אנחנו חורשים עליו ללא הפסקה.


כחולים: 42 | אדומים: 6  

 

אז למה מגיע לו לזכות? למתן יש קול פעמונים שזוכים לשמוע מסוגו אחד בדור. בין אם הקהל מתחבר לסגנון הזמר המזרחי ובין אם לא – על עוצמת קולו ודיוקו של מתן אין ויכוח. וכנראה שאמדורסקי הצליח לסכם את זה בצורה הטובה ביותר: "זה לא רדום כזה וגם לא מסורתי מידי, ומצד שני אתה גם לא מפחד לשיר את המזרחיות של המתנה שקיבלת. אין הרבה זמרים כאלה היום, לא בגיל שלך".

 

מתן לוי – את
מאודישן בהפתעה להפתעת העונה|צילום: מתוך "הכוכב הבא 8", קשת 12
 

תגובות סגור
...טוען
מקרא: = תגובה ללא תוכן   = תגובה עם תוכן