שני אודישנים מוצלחים העבירו את מתן עגמי היישר אל נבחרת "הכוכב הבא". הוא הצליח לגעת בנקודות הכי רגישות, ולהעביר את המסר שלו דרך המוזיקה שזורמת לו בדם. הוא בחר בקפידה כל שיר ושיר, בחן לעומק את החיבור הרגשי אליו והיה חלק בלתי נפרד בעיבוד של כל אחד מהביצועים שראינו במסך. אבל אחרי לא מעט תשבחות, וקרן פלס אחת שמגדירה אותו כ"שלמות", עגמי סיים את הדרך שלו בתחרות, בדו קרב מול תמר עזרן, כשביצע את השיר "הלוואי" של בועז שרעבי. "הייתי בשוק שלא עברתי, חשבתי שיש לי מקום בין כל המתמודדים", מודה עגמי ברגע שאחרי, "היה לי חשוב לשים את עצמי עד הסוף, שזאת תהיה אחריות מלאה שלי".

אז אתה שלם עם כל הבחירות שלך בתכנית?
"שלם איתן ב-100 אחוז. אם זה לא מתאים אז זה לא מתאים. חשבתי שאני יכול להגיע לשלבים יותר רחוקים, אבל את זה כל אחד חושב על עצמו. ביאס אותי שלא הייתה לי את האפשרות לתת עוד דברים שחשוב לי לדבר עליהם. דיברתי על הסיפור האישי שלי, האובדן שחוויתי, ההתמודדות והתהליך שעברתי".

מתן עגמי – "כשאת עצובה" (צילום: מתוך: הכוכב הבא, קשת 12)
"מוזיקה היא מפתח להגיע ללבבות של אנשים" | צילום: מתוך: הכוכב הבא, קשת 12

ואיך מתמודדים עם שלושה אדומים בשלב כזה, מי הכי הפתיע אותך?
"לא הפתיע אותי מישהו ספציפי, הפתיע אותי שקיבלתי שלושה אדומים על זה ששיניתי שיר. חשבתי שהשופטים יעריכו את היצירתיות, אז הפתיע אותי שהם אמרו שלא נצמדתי למקור".

בביצוע השני אסף אמדורסקי שוב נתן לך אדום.
"הוא פחות התחבר לשיר, אבל באמת לא ייחסתי לזה יותר מדי חשיבות, אם זה מה שהוא בוחר – זאת בחירה שלו. אני באתי עם הלב, האמונה, הסיפור והאמת שלי, וזה היה ככה עד הסוף. באודישן אסף אמדורסקי אמר שהוא רוצה שאביא את עצמי עד הסוף, והבנתי אותו. בסופו של דבר, אני אחראי למה שקורה על הבמה".

מחושך לאור

מאותו אודישן ראשון, עגמי יצא בהיי. הוא נהנה בכל רגע על הבמה, והרגיש שזה המקום שלו להביא לפרונט את המסר שהוא רוצה להעביר. באותו אודישן גם נחשפנו לסיפור חייו, כששיתף על האובדן הפתאומי של בת זוגו וההתמודדות הקשה שעבר מאז, התמודדות שהביאה אותו לתחום הטיפול ב-NLP. היום הוא שואף לעזור לאנשים דרך המוזיקה, ומי שעזרה לו לעבור את התהליך היא בת זוגו הנוכחית, שגם כן נושאת את השם טל. "השיר 'מתנת שמיים' ששרתי בקרב השיאנים, הוא סביב הסיפור של אובדן בת זוג שנהרגה בתאונת דרכים, וכל התהליך של איך להפוך את הסיפור למתנת שמיים – להפוך אותו מחושך לאור בחיים שלך. לשליחות".

איך עושים את זה?
"דבר קשה שקורה לך ואתה לא מוכן אליו, כמו אובדן, זה תהליך שאפשר לקום ולצמוח ממנו. חוץ מהמוזיקה, אני גם מטפל ב-NLP ועשיתי את זה באמצעות הכלים האלה – להבין שמוזיקה היא מפתח להגיע ללבבות של אנשים, וברגע שמצליחים להגיע לשם, אפשר לעשות קסמים".

אז המוזיקה תלווה אותך כל החיים?
"אני חושב שכן, היא פוגשת אותי כל הזמן ובכל מקום. אני כותב כל הזמן, אף פעם לא הפסקתי. אם יבוא אדם שידע לקחת את הפן הניהולי, יש לי את כל התכנים המוזיקליים כדי להרים את זה מהצד שלי. ואם כבר, אז לא בקטן – אלא עד הסוף".

ומה החלום?
"אני עושה טיפולים אישיים ובקרוב גם סדנאות שישלבו מוזיקה והתפתחות אישית, זה עובד מעולה ביחד. אנשים שואלים אותי שאלות ברשתות החברתיות ואני עוזר להם, זה ממש חשוב לי. אני גם לא מכיר מישהו שסלל את הדרך הזאת לפניי, ומאוד הייתי רוצה לסלול אותה".