כשתמיר גרינברג הגיע לאודישן הראשון שלו ב"הכוכב הבא" עם הלהיט "Oh! Darling" הוא הודה בחיוך נבוך: "אני רוצה להציג את עצמי לעם ישראל". אחרי עונה מטורפת ורגע לפני הגמר שיתקיים הערב בזאפה LIVE פארק ראשון לציון (21:00 בקשת 12) - אפשר להגיד שאין אחד שלא יודע מי זה תמיר גרינברג. לאורך התחרות הוא הבריק פעם אחר פעם עם ביצועים שהבהירו שמדובר בפרפורמר, בין אם זה בשיר מקורי משלו ובין אם בעיבוד מרענן לשיר מוכר שתפור בדיוק למידותיו.

רגע לפני שיעמוד על במת הגמר, תמיר לקח את השופט איתי לוי לטיול בשכונה בה הוא גר, ובשיחה אינטימית הם דיברו על תחילת הקריירה המוזיקלית, האהבה העצומה שהוא מקבל מהקהל והשירים אותם בחר לבצע בגמר. 

איזה תגובות אתה מקבל מהקהל?
"התגובות מדהימות, לא ציפיתי לקבל אהבה כזאת".

אבל אתה חייב להתרגש טיפה יותר.
"אני מאוד מתרגש, זה מחוסר נעימות שלי קצת". 

תמיר גרינברג – "Sunny" (צילום: מתוך "הכוכב הבא 8", קשת 12)
בין הביישנות בראיונות לשואו על הבמה. תמיר גרינברג | צילום: מתוך "הכוכב הבא 8", קשת 12

>>  ההצבעה המוקדמת לגמר נפתחה, לחצו כאן והצביעו לזוכה שלכם

"אני כל כך שמח שאתה בגמר", החמיא לוי, "אני חושב שאין ראוי ממך ובטוח שאבא שלך מבסוט". תמיר הודה שזה סוד ההצלחה שלו: "הכוח שמאחוריי זה ההורים שלי". כשאביו הצטרף לשיחה, הוא סיפר על הדררך הארוכה שהלכו איתו כדי להגשים את החלום: "תמיד תמכנו בתמיר. היינו נוסעים בלי סוף לאודישנים, לילות ישנתי לידו באוטו והוא היה לומד פסנתר".

בערב הגמר החגיגי הפיינליסט יעלה עם שני שירים עוצמתיים במיוחד. האחד, "Crazy In Love" של המלכה האם ביונסה, וגם, איך לא - עם שיר מקורי משלו אותו כולנו כבר מכירים אחרי שביצע אותו מוקדם יותר העונה בשלב השני של התחרות - "Tell me where the light goes".  

זה שיר עם סיפור.
"כתבתי אותו כשחזרתי לארץ לפני שנה וקצת, ממש בתחילת הקורונה. הוא היה שיר בשבילי כדי לפרוק את מה שהרגשתי. לא ידעתי מה אני עושה בחיים, התקופה שהייתי בלוס אנג'לס לא הייתה תקופה קלה. נזרקתי למים כי מטיסים אותך לארה"ב ואתה נכנס למשרדים של חברות ענקיות, ואתה רואה מצד אחד את הארי קלפטון ומצד שני פרינס וגרין דיי, ואתה פוגש אנשים שעבדו עם כל העולם ואשתו והיו ימי הקלטה - ואז הכל נקטע".

ואיך זה מרגיש היום?
"נתנו לי לעשות את מה שאני אוהב, למזלי זה עובד ואני כבר מרגיש שניצחתי".