את הביצועים הסוחפים של ואלרי חמאתי, מתמודדת "הכוכב הבא" (הערב אחרי החדשות, קשת 12), אי אפשר לשכוח. בת ה-21 פרצה לחיינו באודישן עוצמתי שגרם לשופט איתי לוי לפרוץ בדמעות. "אני שומע בשירה שלך את כל הדברים שעברתי", שיתף השופט המרוגש, "את הקול של אלוהים".

אחרי שהצליחה שוב למוטט את איתי לוי ותפסה את מקומה בנבחרת, ואלרי סיפרה הבוקר (שני) על התחושות שמלוות אותה מאז. "אחרי ששמעתי את המחמאות, חזרתי הביתה וניסיתי לעכל את גודל הדבר, אבל זה לא מתעכל".

המעמד הזה מפחיד אותך?
"כן ולא. למרות שהצבתי סטנדרט יחסית גבוה מהשופטים ומהקהל – זה לא תלוי בי. מבחינתי אני אתן את הכי טוב".

וזה שיש המון מתמודדים חזקים לצידך, לא מלחיץ אותך?
"זה מערער ומלחיץ אותי לפעמים. אבל בסופו של דבר כל אחד מביא ומציג משהו אחר לקהל ולשופטים – ככה שכולנו טובים כל אחד בתחום שלו".

>> חולמים להיות בקהל בגמר הכוכב הבא? הירשמו

את יושבת כאן מכונסת ועדינה – ואז פתאום יוצא ממך קול גדול ועוצמתי. כשאת על הבמה את נכנסת לדמות אחרת?
"זו לגמרי אני. הקול הפנימי שלי ולוחמת שבי יוצאים במוזיקה - כל מה שיש לי להגיד יוצא דרך השירה". 

ניתן היה לחשוב שקולה העוצמתי של ואלרי, המביע בגרות וניסיון, הוא תוצר של עבודה ארוכת שנים. אבל מסתבר שהמתמודדת, החלה את דרכה בעולם השירה רק לפני חמש שנים. "גיליתי את השירה במסע לפולין בבית הספר. הייתי הזמרת הערבייה היחידה שיצאה מהשכבה למסע הזה – הייתה לי זכות ענקית להיות שם. זה היה מעמד מרגש ושם הבנתי שזה המקום שלי – זה מה שאני רוצה לעשות".

>> כל הביצועים הבולטים של "הכוכב הבא" מחכים לכם באפל מיוזיק, ספוטיפיי ודיזר

"החלום הכי גדול הוא קריירה בינלאומית", הצהירה ואלרי שמנגנת על מספר מעורר קנאה של כלי נגינה וכותבת במגוון שפות. "אבל אני אתחיל קודם בארץ שנולדתי בה בשתי שפות האם שלי".