אחרי שחמישה מתמודדים כבר הבטיחו את מקומם בנבחרת, בקרב השיאנים המטורף של "הכוכב הבא", החלטנו לחזור לאודישנים הלא שגרתיים שהיו בעונה הזאת, או יותר נכון - לאודישנים בהפתעה, שהמתמודדים וכנראה שגם אנחנו לא נשכח בחיים. אם האודישנים "הרגילים" הם מעמד מלחיץ מאוד, אנחנו לא רוצים לדמיין מה עבר על המתמודדים שהגיעו לאודישן המיוחד שסידרו להם. גם מתיחה וגם אודישן בהפתעה? אנחנו בחיים לא היינו עומדים בזה. ולכן, על זאת ועוד, רמת ההערכה שלנו אליהם גדולה פי כמה וכמה, על כך שהצליחו להתאפס מיד אחרי המתיחה, לאסוף את עצמם ולתת ביצוע כזה שהשופטים לא הצליחו לעמוד בפניו.

והנה זה קרה, חמישה מתמודדים שזכו לאודישן בהפתעה, הרימו את המסך (או קיבלו סייב מאסי ורותם), וכך עברו לשלב הבא. אבל רגע לפני שהם מבצעים את השיר שיקבע האם הם ייכנסו לנבחרת או לא, רצינו להיזכר במתיחות הנהדרות שאסי ורותם עשו להם - והתמוגגנו מכל רגע. אנחנו עדיין צופים בהן בלופים והגיע הזמן שגם אתם.

>> חולמים להיות בקהל בגמר הכוכב הבא? הירשמו

"בן אל" – הסרט

את סבב המתיחות פתח האודישן בהפתעה של מתן לוי, שבכלל חשב שהוא מגיע לאודישן לסרט על חייו של בן אל תבורי. במשרד חיכו לו עוד כמה בן אלים שהתמודדו על אותו התפקיד – ומשם זה רק הלך ונהיה הזוי יותר.

חוץ מזה שהוא לא הגיע לבוש כמו בן אל והיה צריך ללבוש מעיל מנומר, הוא היה צריך ללמוד טקסט בעל פה, לרקוד את הריקוד – ולבלוע את השטויות של המפיק ועוזר הבמאי המטורללים. גם סטטיק ובן אל היו מהופנטים למסך כשמתן עשה חזרות על הטקסט עם מועמד נוסף ולא חשד בכלום.

כשמתן נכנס לאולפן וגילה שהגיע לאודישן בהפתעה, הלב שלו דפק חזק, ולמרות זאת הוא הסכים לעשות את האודישן, לא לפני שהסתפר ועבד על השיר שביצע. כולנו יודעים איך זה נגמר, אבל אנחנו מוכנים לראות את המתיחה הזאת בלופים.

יום כיף בספא עם רלי ו"קולות של עיזה"

את האודישן בהפתעה של אלמוג בקר אנחנו נזכור לעוד הרבה זמן. אלמוג בקר, שליח בדואר שחולם להיות זמר, נרשם לאודישנים של "הכוכב הבא" – רק שהוא לא ידע מתי יתקיים האודישן שלו. בשיתוף פעולה עם בת זוגו מעיין, הוא הגיע לאודישן בהפתעה, במסווה של יום כיף בספא "נוף הרים" – הספא שנבנה במיוחד בשביל המתיחה.

בספא אלמוג עבר טיפול מאוד ייחודי, בין היתר מהמעסה שלו רלי – אותה גילמה רותם סלע. כמובן שרלי לא שתקה ולו לא לרגע אחד במהלך המסאז', חשפה סודות על המטופלים המפורסמים שלה – ביניהם יואב אבן ואסף אמדורסקי, ועשתה הכל כדי להציק לאלמוג שלא יצא לרגע משלוותו – וגם לא חשד בכלום.

ואז הוא נכנס לאולפן, הבין שעבדו עליו והוא בעצם הגיע לאודישן בהפתעה והפרצוף הבלתי נשכח שעשה לאחר שגילה שרלי היא רותם סלע – היה פרייסלס. אין ספק שקשה להחליט מי היה יותר מצוין מבין השניים, אלמוג או רותם, אבל אין ספק שיש לנו כאן עסק עם מנחה שהיא - המלכה.

>> כל הביצועים הבולטים של "הכוכב הבא" מחכים לכם באפל מיוזיק, ספוטיפיי ודיזר

טרלול של בוקר

מירה סמנדוייב (20) משדרות היא פקידת קבלה במלון במצפה רמון, שחלמה להגיע לאודישן מול שופטי הכוכב הבא. היא רק לא ידעה שהיא מגיעה לאודישן בהפתעה, כשלפני זה היא הולכת לעבור טרלול שלם, כחלק מתוכנית בוקר מומצאת לגמרי – "עם ישראל כאן". התוכנית, שכביכול אמורה להיות משודרת בקשת 12, מארחת נציגים שונים מערים שונות, ומירה הוזמנה כזמרת צעירה מהעיר שדרות. בית היתר, התארחו איתה מלך הזומבה של צפת, מימי מלכת המיסטיקה של הדרום, ואפילו מורה דרך שעושה את שביל ישראל בזום.

הפרצופים שלה במהלך המתיחה ממחישים את מה שהלך שם, וברגע שהיא נכנסה לאולפן והבינה שהיא הולכת לעבור אודישן ל"הכוכב הבא", היא לא הצליחה לעצור את ההתרגשות והחלה לדמוע. האם היה פה פוטנציאל לתוכנית בוקר מצוינת? ניב רסקין, מאחוריך. 

תוכנית רדיו מהגיהינום

ניב שקד (19) הוא חייל בצה"ל, גולש סקי ומתאמן בג'ודו, אבל הפעילות האהובה עליו ביותר היא שירה – ועם כמה שהוא אוהב אתגרים, הוא ממש לא ציפה שזה מה שיקרה לו. אז איך הכל התחיל? ניב העלה סרטון מרגש שלו לרשתות החברתיות, והשדרן המומצא של "רדיו מאקו ים תיכון", פלג חלפון, התרגש לכאורה מהסרטון והזמין את ניב להתארח בתוכנית הבכורה שלו ברדיו. ניב, שלא חשד לרגע, אפילו העלה סטורי ובו הוא כתב לעוקבים שלו: "חברים יקרים, היום לקראת הערב אתראיין ברדיו של מאקו. תישארו מחוברים". כמה מקסים.

אז ניב הגיע לתוכנית הרדיו שהלכה והתדרדרה מרגע לרגע, והפכה לסיוט. מדיווחי התנועה המומצאים ועד אופירה אסייג בחיקויו של אוראל צברי, כל הכלים נשברו כאשר מנהל התחנה פיטר את שדרן הרדיו והותיר את ניב בהלם. מה קרה כשהוא הבין שזו הייתה מתיחה, ובעצם הוא הגיע לאודישן בהפתעה? הוא שמר על קוליות - ואנחנו נמסנו מהאטיטיוד. 

"הרווק במסכה" – בוא ותעשה אותי כלה שמחה

מה קורה כששתי תוכניות מתאחדות ושני מנחי עבר עושים קאמבק? יוצאת תוכנית השידוכים הגרועה בהיסטוריה – וזה מה שקרה באודישן בהפתעה של הדר ישראל. הדר הגיעה כדי לקחת חלק בפורמט חדש (אך מומצא) שנקרא "הרווק במסכה", במטרה למצוא אהבה, אבל היא ממש לא ידעה שזה מה שהולך להתרחש ושהיא תמצא את עצמה בעיצומו של מופע אימים, באדיבות המנחים ומשתתפי התוכנית.

בתוכנית השידוכים המזויפת, אסי עזר וארז טל עשו קאמבק – ונבחרו להנחות את פורמט השידוכים המטורלל הזה. אבל חוץ מהטירוף של הפורמט, הדר נחשפה למה שקורה מאחורי הקלעים של השואו ביזנס, או יותר נכון – לשיגעונות של אסי, ארז – ואפילו השניצל שאיבד את העשתונות. לא מבינים מה קשור השניצל? כדאי לכם לצפות שוב במתיחה, כי כל מה שנגיד – פשוט לא יגיע למה שקרה שם.