חן אהרוני – "בואי נרקוד" (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", קשת 12)
מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019" | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", קשת 12

את חן אהרוני הכרנו בעודו בן 17 בלבד, בעונה החמישית של "כוכב נולד", אי שם לפני כמעט 15 שנים. מאז כבר הספקנו לראות אותו על במות ברחבי העולם, לשמוע אותו בעשרות סינגלים מצליחים ולחכות בציפייה לאלבום השלישי שאוטוטו יוצא לאור. גם בעונה החמישית של "הכוכב הבא" צפינו בביצועים שלו ששרפו את הבמה כשהגיע למקום הרביעי בתחרות, הישג ששחזר עוד מתקופת "כוכב נולד". עכשיו, כשהעונה החדשה בפתח (פרק הבכורה בראשון בקשת 12), חזרנו עם הזמר אל נקודת ההתחלה. 

 1. מתי בפעם הראשונה הרגשת כוכב?
  "כשהתחלתי להופיע אחרי 'כוכב נולד', הרגשתי את האהבה המטורפת מהקהל. ילדים היו רודפים אחרי הוואן שלי, דפקו בחלונות והצטלמו איתי כל שנייה, אבל לא באמת עיכלתי את זה. רק מאוחר יותר, כשהתארחתי בהופעה של מתי כספי ואנשים ניגשו אליי, להחמיא לי ולהצטלם אחרי ההופעה, הרגשתי שאני באמת חלק מהדבר האמיתי. גם הבנתי שכל האהבה הזאת היא באמת אליי ולא להילה של 'כוכב נולד'".
 2. מה הפער בין איך שמעריצים רואים אותך למי שאתה באמת?
  "אני לא באמת יודע איך תופסים אותי מבחוץ, ואני רוצה להאמין שהקהל שלי כבר מכיר את רוב הצדדים שלי. אני נוטה לפעמים לצלול לעומק של התחושות והרגשות שלי, וזה מוביל אותי לא פעם לדאונים שאני בוחר לא לשתף לפעמים, אז לא כולם יודעים".
 3. מה השינוי הכי גדול שעברת מאז שהתפרסמת?
  "הדבר העיקרי שהשתנה בי זה היכולת להתעלם מתגובות שליליות. כילד, דברים היו נוגעים בי ומעליבים אותי, אבל מאז החשיפה למדתי לא לתת לזה מקום. אם הייתי נותן לא הייתי יכול להתפתח, או שהייתי משתגע. הכמות של התגובות אליהן אתה חשוף כשאתה מתפרסם היא לא הגיונית, לטוב ולרע".
 4. איזו ביקורת השפיעה עליך הכי הרבה במהלך הקריירה?
  "אחת הביקורות הראשונות שקיבלתי הייתה מגל אוחובסקי, שאמר לי שלא צריך להכניס את כל מה שאני יודע ויכול לעשות בשלוש דקות. בהתחלה לא הבנתי על מה הוא מדבר, אבל היום, אחרי תהליך ארוך, אני מבין כמה הביקורת הזאת הייתה בונה ומדויקת. הכל צריך לבוא בטעם ובדיוק".
 5. האם יש משמעות נסתרת באחד השירים שלך?
  "בטח, בכל שיר שלי יש משהו שאני רוצה להעביר ולהגיד. לרוב, משמעות באה לפנים ולפעמים אני אוהב להשאיר את זה פתוח. לדוגמה בשיר 'המנון', אפשר לחשוב שהשיר מדבר על בחורה, אבל השיר בכלל נכתב על המוזיקה – על הצלחה וכישלון".
 6. מי האמן האחרון שהאזנת לו?
  "האמן האחרון שהתמכרתי אליו היא יסמין מועלם. גיליתי אותה בסינגל הראשון שהיא הוציאה לפני הקורונה, וכשיצא האלבום המלא הקשבתי רק לו במשך שבועות טובים. היא פתחה לי את הראש והרגשתי שהיא מדברת מגרוני. מאז, הבחורה הזאת נמצאת אצלי עמוק בלב ואני תמיד אפרגן לה ואעקוב אחרי מה שהיא עושה".
  סיכום העונה של חן אהרוני (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", קשת 12)
  "האתגר שלי היום הוא דווקא הזמן" | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2019", קשת 12
 7. איזו תגובה של מעריץ הכי נגעה בך?
  "לאחרונה, עם המוזיקה החדשה שאני משחרר אני מקבל המון הודעות מקהל שהולך איתי מאז 'כוכב נולד', חברים שלי למסע שתומכים בי כבר 15 שנה. לשמוע את מה שיש להם להגיד על הדרך, על התהליך שעברתי ועל המוזיקה החדשה זה הדבר שהכי מרגש ומשמעותי עבורי".
 8. מה האתגר הכי גדול שאתה מתמודד איתו כרגע?
  "האתגר שלי היום הוא דווקא הזמן. התרגלתי בתקופת הקורונה לעבוד על הדברים בקצב שמאוד אהבתי, ועכשיו אני מנסה למצוא איזון בין העדפה שלי להתעכב על כל דבר לבין הקצב שהכפיל ואפילו שילש את עצמו במציאות של היום".
 9. על איזה פרויקט אתה עובד עכשיו?
  "ספציפית עכשיו מצלם קליפ לסינגל הבא אז כולי על זה. אני בפינישים אחרונים של האלבום השלישי שלי שנקרא 'אני בחוץ', על שם הסינגל האחרון ששחררתי ממנו. זה האלבום הכי חשוף ואמיץ שלי ואני מאוד גאה במה שיוצא, מחכה כבר שתוכלו להאזין לכולו כחוויה שלמה".
 10. מה משאיר אותך ער בלילה?
  "לרוב ההשראה והתכנונים תוקפים אותי בלילות – אני מתחיל לחשוב, לשחק עם זה בראש והגוף מתמלא באדרנלין של צהרים, אז לוקח לי קצת זמן לשחרר את זה ולהצליח להירדם".
 11. מה הפדיחה הכי גדולה שקרתה לך על במה?
  "באחת ההופעות שלי לפני כמה שנים הג'ינס שלי נקרע באזור המפשעה, בשנייה שעליתי על הבמה. לא הייתה לי אופציה להחליף וההופעה כבר התחילה אז המשכתי לשיר במשך שעה שלמה עם רגליים צמודות ועם מינימום תנועה – שזה הכי קשה לי כי על הבמה לרוב אני משתולל וזז כל הזמן".
 12. מה היית עכשיו אם לא זמר?
  "ביום שיעלה לי מלהיות על הבמה אני מאמין שאעבור לתוכנית ב' שלי שהיא לנהל אומנים. אני מחובר למוזיקה ולתחום הזה בדם שלי ולעולם לא אעזוב את זה, לכן מאמין שכשארגיש מיצוי בלפתח את עצמי, אעבור לגלות לעזור ולפתח כישרונות חדשים".
 13. מה השיר האהוב עליך?
  "'תל אביב' של יסמין מועלם. מתחבר לכל מילה שם וכשאני מקשיב לו היום אני נזכר ביום הולדת 30 שלי, שישבתי לבד בבית בשיאו של הסגר הראשון ובמקום לחגוג עם חברים ואלכוהול חגגתי עם עצמי והתובנות".
 14. איך מתמודדים עם כישלון בדרך לכוכבות?
  "פשוט ממשיכים. הכישלונות שם כדי להעשיר ולהעמיק אותנו. חשוב לזכור שכל דבר שקורה בדרך הוא חלק חשוב ובלתי נפרד מהצלחה".