השבוע האחרון בתוכנית הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 לא היה פשוט בכלל. עם סיום סבב הדו קרבים הנוסף הודחו שלושה מתמודדים מוכשרים מהנבחרת, מה שהשאיר את 13 חברי הנבחרת להילחם על הבמה בדרך להיות האחד שיהיה הנציג של ישראל בתחרות המוזיקה הגדולה בעולם.  

בתוכנית ששודרה אמש (חמישי) יצא לדרך שלב הכיסא החם, עליו יושב המתמודד שהשיג את האחוזים הנמוכים ביותר מבין כולם. בשבת (21:15, קשת 12), נגלה מי יהיה האחרון שישב על הכיסא, וגם זה שיודח מהתחרות. כרגע תופס את הכיסא אוהד שרגאי, ועד שנגלה האם הוא יינצל מהדחה או לא, אספנו בשבילכם את כל הרגעים הכי מעניינים, דרמטיים ומרגשים שקרו כאן בשבוע האחרון.

>> אל תפספסו את כל מה שקורה בכוכב הבא לאירוויזיון 2020

אז מה היה לנו השבוע? 

1. ניקי גולדשטיין לא חסך ביקורת מאסף אמדורסקי 

גולדשטיין הגיע לבמת הכוכב הבא לאירוויזיון 2020, הסיר את כובע הקומיקאי והזכיר לכולנו שיש לו גם קול ענק. למרות החלום והתקווה הגדולה לייצג את ישראל בתחרות האירופאית, המסע שלו בתוכנית הסתיים השבוע אחרי דו קרב קשה במיוחד מול הזמיר עומר אליהו.

מבחינתו של גולדשטיין, החוויה בתוכנית הייתה יריית הפתיחה לקריירה חדשה, והוא לא מתכוון לתת לקולות אחרים להשבית לו השמחה. אחד מהקולות האלה שייכים לאסף אמדורסקי, שטען במהלך האודישן הגורלי של המתמודד שהחלומות על פריצה בתחום לא תואמים לגיל שלו. 

ההערה עוררה מחלוקת בשולחן השופטים וברשתות החברתיות וגולדשטיין ניצל את הבמה כדי לענות לשופט האהוב: "אמדורסקי דיבר שטויות. אמירה דבילית בעיניי שגם קוממה כל כך הרבה אנשים. לי זה אף פעם לא הפריע. אני מעדיף להתחיל עכשיו מאשר להיות בגיל 40 בשיא הקריירה ועד גיל 50 כבר להיות אאוט".

ניקי גולדשטיין - "Creep" (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת12)
מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020" | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת12

2. הוא גם המתמודד הכי מצחיק שאי פעם הגיע לכוכב הבא לאירוויזיון 

גולדשטיין ניחן לא רק בקול גדול, אלא גם בחוש הומור שופע, שמתחרה בקלות גם עם אלופי המתיחות, אסי עזר ורותם סלע. זה אמנם לא עזר לו בדו קרב ההרמות שהיה לו מול עומר אליהו, אבל הסיטואציה הזאת הצליחה להוציא ממנו עוד כמה פנינים שננצור לנצח. 

"זה לא פייר, כל הזמן נותנים לי את הדו קרבים הכי קשים", הוא התלונן, וביקש להתחרות מול סבתא של אביהו פנחסוב במקום. אחרי שהבין שתחנונים לא ממש יעזרו לו, הוא החליט לעבור לשוחד והציע לרותם את המדבקות של הקרדשיאנס. לעזר זה הספיק כדי לקבוע שהאיש מכור, ובתגובה טען גולדשטיין שהכוכבות הבינלאומיות הן בכלל חברות. אמין. 

3. הדרך ארוכה ומפותלת, עומר אליהו נופל וקם

הרגע הזה יהפוך ככל הנראה לאחד מהרגעים הכי זכורים בעונה הנוכחית. המלצר המזמר התמודד מול ניקי גולדשטיין בדו קרב שיקבע את עתידו בנבחרת, וביצע מאש אפ מרים במיוחד לשירים BMW שחורה ונמס ממך. ההתרגשות והמחויבות למשימה גבו ממנו את כל תשומת הלב שלו, עד כדי כך שהוא פספס לחלוטין את המסילה של המצלמה שנמצאת בצד ימין של הבמה. אליהו מעד, עיקם את הרגל והתרסק על הבמה, אבל זה לא עצר אותו להמשיך בביצוע ולסיים אותו כשהוא שרוע על הרצפה. 

התרסקות על הבמה היא לא הדבר הראשון שאתה מאחל לפרפורמר, אבל כשאתה חי על הבמה זה משהו שכנראה עתיד לקרות בסופו של דבר. "כבר נפלת, אין מה לעשות", הגיב אליהו יום אחרי שמדינה שלמה צפתה בו צונח אל הקרקע, "הרגשתי מובך, אבל מה תעלים את זה? אתה ממשיך". 

4. לואי עלי מכור לעלי גפן 

תראו, יכול להיות שלואי עלי הולך להיות הנציג הדרוזי הראשון של ישראל באירוויזיון, אז עד שנגלה אם החלום הזה הולך להתגשם, החלטנו לנסות ולהכיר את המתמודד קצת יותר לעומק. מה המקצוע הכי גברי בעיניו, מהי העבודה הכי קשה שהוא אי פעם עשה בחיים שלו ואיזו פעילות ספורטיבית הוא עושה כדי לתחזק את הריבועים? כל התשובות לשאלות האלה נמצאות ממש כאן.

לואי עלי (צילום: instagram/loai_official1
)
לואי עלי | צילום: instagram/loai_official1

5. גאיה שאקי לא מפסיקה לשמוע בילי אייליש 

מהרגע הראשון שלה על הבמה, גאיה שאקי סומנה כאחת המתמודדות הכי ייחודיות העונה. התלתלים מבליטים אותה משאר המתמודדים, גוון הקול העמוק מביא איתו משהו אחר לבמה, והנושלנטיות שלה הופכת אותה לאחת המתמודדות הכי קוליות בנבחרת. 

מיד אחרי שללי קולישקין והיא הרימו את הבמה עם דואט משוגע ל"Umbrella" של ריהאנה, הרמנו טלפון לכוכבת הצעירה כדי לברר אחת ולתמיד איזו מוזיקה באמת עושה לה את זה. אז מה המנגינה שגורמת לה לבכות, למה פינק פלויד מזכירים את הבית ועל איזה שיר של בילי אייליש היא חורשת?

גאיה שאקי - "Set Fire To The Rain"  (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת12)
מתוך: הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת12

>> הכירו את כל חברי הנבחרת של הכוכב הבא לאירוויזיון

>> כל הביצועים הבולטים של "הכוכב הבא לאירוויזיון" מחכים לכם באפל מיוזיקספוטיפיי ודיזר

6. ללי קולישקין הסתירה מאיתנו חשבון טיק טוק ישן

אי אפשר לקבור שלדים בארון כשאת אחת המתמודדות הכי בולטות של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020, אפילו לא אם את ללי קולישקין. מסתבר שהרבה לפני שהמתמודדת סחפה אחריה את הקהל והשופטים, היא הציגה את הכישרון המוזיקלי שלה דרך סרטונים שהעלתה לחשבון הטיק טוק הישן שלה. הצפייה חובה.

@lalikolishkin

I will never forget you.

♬ Never forget you (Sped up) - dizzytunes