השבוע האחרון של שלב האודישנים בכוכב הבא לאירוויזיון 2020 היה עמוס במיוחד. אסי ורותם השיקו את תחרות "פסטיבל שירי הילדים", בר פורמן קיבלה אודישן בהפתעה, רון בוחניק וניקול ראידמן קפצו לביקור וכמובן שגם החיפושים אחר נציג ישראל בתחרות הזמר האירופית נמשכו. 

60 המתמודדים שכבר הרימו את המסך, יעלו בשבת הקרובה (21:15 בקשת 12) על הבמה לאודישן נוסף מול השופטים. הם יצטרכו לתת את הכל, כי הפעם, שני שליש מהם הולכים הביתה. עד שנדע מי הם 20 המתמודדים שייכנסו לנבחרת,  חזרנו אל הרגעים הכי מעניינים, דרמטיים ומרגשים שהיו לנו בשבוע האחרון. 

אז מה היה לנו השבוע?

1. בן אל תבורי ואורטל עמר לגמרי עדיין מאוהבים

הזוגיות המורכבת של תבורי ג'וניור ומיס עמר נמצאת בכותרות זמן לא מבוטל, אבל השבוע היא הגיעה לשיא חדש ומרגש במיוחד. אחרי שהשניים נפרדו וכיבסו את הכביסה המלוכלכת שלהם בפלטפורמות השונות, הזמן כנראה התחיל לרפא את הפצעים ובשבועות האחרונים השניים החלו לפזר רמזים על קאמבק אפשרי.

בתחילת השבוע כל סימני השאלה התחלפו בקריאה, אחרי שפורסם קטע וידאו מתוך צילומי הכוכב הבא לאירוויזיון 2020, ובו תבורי מקדיש את השיר "תודה לך" של רז חדד לעמר, שהגיעה להתארח בשולחן השופטים. עמר לא הצליחה לעצור את הדמעות והדרך בה אחזו ידיים הבהירה לכולם שמי שמיהר להספיד את מערכת היחסים הזאת - טעה ובגדול. 

>> כל הביצועים הבולטים של "הכוכב הבא לאירווזיון" מחכים לכם באפל מיוזיק, ספוטיפיי ודיזר

2. שירי מימון הגיבה לביקורות שהופנו כלפיה

אחרי המחווה המרגשת של בן אל, סיפרה השופטת מימון על הרגע הספונטני: "מאוד התרגשנו בשבילם. הם שני אנשים טובי לב ומתוקים עם ילד קטן שהם הביאו לעולם", אמרה, "בסופו של דבר, בן אל רצה להגיד לה תודה על זה שהיא אמא מדהימה, והיא נורא הייתה צריכה את זה ואת החיבוק הזה". 

זו העונה השנייה של מימון בתוכנית, והיא ללא ספק הפכה השנה לדומיננטית ובולטת יותר. באותו ראיון, מצאה לנכון השופטת להגיב על הביקורת שהופנתה כלפיה וטענה שהיא קשוחה מדי. "אני עושה את עבודתי נאמנה", אמרה, "להיות קשוחה מדי זאת לא תכונה רעה, אני בכל זאת יושבת בשולחן שבו הדעה שלי חשובה ואני חלק מבחירת המתמודד או המתמודדת שייצגו את מדינת ישראל באירוויזיון. אני לוקחת את זה מאוד ברצינות וחשוב לי לעמוד מאחורי מה שאני אומרת, להגיד את האמת שלי תמיד. זה מה שמנחה אותי". יו גו גירל. 

שירי מימון - "גברת פלפלת" (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת12)
מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020" | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת12

3. לאסף אמדורסקי יש טונות של חוש הומור 

משהו ממש טוב קרה העונה לאמדורסקי. אולי זו שינוי סדר הישיבה וההתקרבות שלו לסטטיק ובן אל, ואולי זה הפז"מ שהוא צבר בשולחן השופטים, אבל מה שזה לא יהיה, תנו לנו עוד מזה. במסגרת "פסטיבל שירי הילדים" של המנחים אסי ורותם, ביצע השופט הקשוח גרסת קאבר ללהיט של שימי תבורי, "אלירן שלי", עם טוויסט משעשע למדי. לגרסה הקודרת של אמדורסקי קראו אמנם "אווירה שלילית", אבל היא הייתה הכי מרימה שיש.

>>אל תפספסו את כל מה שקורה בכוכב הבא לאירוויזיון 2020

4. אל תנסו למתוח את רותם סלע, זה לא יעבוד 

אסי ורותם בדרך כלל מסתלבטים אחד על השני, אבל השבוע החליט עזר לקחת את העניין ברצינות ולהפיק מתיחה מושקעת ומרושעת, בעזרתה של המתמודדת נוי הלפרין. במהלך הראיון של צמד המנחים עם המתמודדת, קיבלה הלפרין שיחת טלפון מפתיעה, ממנה חזרה מבולבלת ומהורהרת. סלע התחילה לדאוג, שאלה את נוי אם היא צריכה כמה דקות וניגשה לעזור, רק כדי שהמתמודדת תתמוטט לה בידיים. 

סלע לא איבדה את העשתונות וסייעה לבחורה במצוקה, אבל יותר מפתיע מזה הייתה הדרך הלא דרמטית והקלילה בה קיבלה את הבשורה שנפלה קורבן למתיחה. "האמת, שאף פעם לא התעלפתי. גם לא עכשיו", צחקה נוי אחרי שהתאוששה מ"ההתעלפות", ורותם ההמומה פשוט השיבה: "אני פשוט בשוק שעשיתם לי התקף חרדה במכוון. זה היה נראה לי קצת מוזר, לא מתעלפים ככה. אבל לא הרחקתי לכת עד כדי שאשכרה עבדתם עליי שהיא התעלפה כדי שלי יהיה התקף חרדה. אין כמו חברים". במילים אחרות, הבחורה כל כך קולית שאין אפילו טעם לנסות לעבוד עליה.

5. לעטרה אוריה העדינה יש עור של פיל 

לסיפור של מתמודדת הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 יש סוף טוב, אבל הדרך לשם לא הייתה פשוטה בכלל. בראיון מיוחד חזרה עטרה אוריה בת ה-23 אל השנים המבלבלות, בהן דילגה בין משפחות אומנות עד שמצאה עצמה בגיל 18 ברחוב. "זה פחד מוות. חוויתי דברים מפחידים בחיים שלי, אבל שם זאת באמת תחושה שהגעת לסוף", סיפרה, "זה כמו להיות בתוך מלחמה. אם אתה שונה או מתנהג מוזר, יאכלו אותך". 

עטרה ניצלה מהחיים ברחוב אחרי שאימה המאמצת, זוהר אוריה, אספה אותה אליה והעניקה לה בית חם. "זוהר באה אליי ושאלה אותי פשוט, 'את רוצה שאני אאמץ אותך?'. אז אני שאלתי אותה בחזרה, 'את רוצה להיות אמא שלי?'" סיפרה, "ברגע שהנחנו את זה על השולחן וזה נהיה רשמי, שם נפל הבורג האחרון. היה לי מזל שהיא הייתה לידי והחזיקה אותי כמו לביאה". 

הכירו את עטרה אוריה (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת12)
מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020" | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת12