הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 נכנסת לשלבים האחרונים בהחלט, ובמוצ"ש הקרוב (21:15, קשת 12) נגלה כולנו מי הם 10 הגדולים של התוכנית. אבל לא נקדים את המאוחר, כי עד אז חברי הנבחרת הנותרים צריכים לעלות לבמה עם ביצועים שכל כולם סובבים סביב הפרויקט של עידן רייכל. בינתיים, התעסקנו השבוע בכמה הדחות כואבות, רגעים מרגשים במיוחד ופרט אחד קטן שממש לא ידענו על דוראל סעדון. הנה זה בא.

אז מה היה לנו השבוע?

1. המחווה המרגשת של בן אל תבורי לאורטל עמר

אם עוד לא שמעתם על המחווה המרגשת שתבורי הכין לבת זוגו לשעבר (האמנם?), כדאי שתתעדכנו מהר. באמצע צילומי התוכנית, עמר חשבה שהיא זו שמפתיעה אותו כשהגיעה לסולחה מתבקשת בין השניים, שתפסו לא מעט כותרות בשנה האחרונה, בעיקר בעקבות הפרידה המתוקשרת על רקע הולדת בנם תו פרינס. אבל נראה שעכשיו, הכל כבר מאחוריהם, כי תבורי הוא זה שהפתיע אותה עם השיר המרגש תודה לך של רז חדד. מילים לא יוכלו לתאר את כמות הדמעות שהזלנו שם, אבל מי שדווקא כן יכול לספר לכם מה בדיוק קרה שם הוא לא אחר מאשר תבורי עצמו.

בן אל תבורי, אורטל עמר (צילום: אסי עזר, מתוך instagram)
המחווה המרגשת של בן אל לאורטל | צילום: אסי עזר, מתוך instagram

>> אל תפספסו את כל מה שקורה בכוכב הבא לאירוויזיון 2020

2. התשובה של אסי עזר ורותם סלע למחווה של תבורי

טוב, הגזמנו. לא רק תבורי יכול לשפוך אור על המצב, גם עזר וסלע נרתמו לעניין והמחישו לנו בדיוק איך העניינים התגלגלו בין השניים. הם כבר סיימו לנגב את הדמעות, והחליטו שאסור בשום אופן לשחרר מהרגע הקסום הזה. אז מה עושים? מפיקים גרסה מיוחדת משלהם, כמובן. כשהם לבושים בדיוק באותם התלבושות, חובשים את הפאות המתאימות ושרים, טוב לא באותו הקול, אבל כמעט, צמד המנחים נתנו חיקוי שממש לא יבייש את אלה של ארץ נהדרת. ככה זה נראה.

3. לחגוג את הסרט: נפרדנו ממועדון הקצב של אביהו פנחסוב

אין מה לעשות, ככל שעובר הזמן ככה גם אנחנו נקשרים יותר ויותר למתמודדים, ובטח כשמדובר בפרפורמר אדיר כמו פנחסוב. אבל בתחרות כמו בתחרות, יש רק זוכה אחד. מה שגרם לנו להיפרד השבוע מאחד מחברי הנבחרת היותר בולטים בתוכנית, שמהרגע הראשון ידע איך לדפוק כניסה דרמטית, אבל לא רק. נכון, אי אפשר לשכוח את האפיריון המפואר שנשא את כבודו לתוך האולפן או הריצה של פנחסוב אל השופטים עוד לפני שהמסך עלה, אבל מאז עברו מים בנהר ויש עוד הרבה רגעים שאסור לכם להחמיץ.

מועדון הקצב של אביהו פנחסוב בדו קרב  (צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת12)
חוגג את הסרט של עצמו. מועדון הקצב של אביהו פנחסוב | צילום: מתוך "הכוכב הבא לאירוויזיון 2020", קשת12

>> הכירו את כל חברי הנבחרת של הכוכב הבא לאירוויזיון

4. נופל וקם: שיחה על הדחה עם עומר אליהו

לא רק מפנחסוב נפרדנו השבוע, גם המלצר המזמר, אותו מתמודד שהתרסק על הבמה בצורה הכי אלגנטית שאפשר והמועמד המוביל בתחרות הדמיון לנדב גדג', גם הוא הודח מהתחרות של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020. בשיחה על הדחה הוא הודה שהמעבר בין המלצרות לבמה קשה לו, ומן הסתם, כנראה שהגיע זמנו לפרוץ את תקרת הגג של עצמו וללכת עד הסוף עם חלום המוזיקה. אנחנו כאן מחזיקים לך אצבעות.

עומר אליהו (צילום: מתוך: הכוכב הבא לאירוויזיון 2020, קשת12)
עומר אליהו ברגע ההדחה | צילום: מתוך: הכוכב הבא לאירוויזיון 2020, קשת12

5. מה הקטע של עזר עם מוזיקה מוזרחית?

בין ביצוע אחד לאחר, אנחנו שומעים לא מעט פרטים על השופטים שלנו וגם על צמד המנחים. אחד מאותם רגעים, היה בראיון המקדים עם המתמודדים, אותה ניהלו איתי לוי, עזר וסלע. מה שהתחיל כשיחה תמימה על הביצוע האחרון של אלה-לי להב, הפך לאתגר מיוחד: איזה שירי מזרחית עזר מכיר? בנקודה הזאת, הוא חשף שגדולי הזמר המזרחי התארחו אצלו בבית בזמנו, אבל בתור ילד, הוא רק רצה למרוד. מה הייתה התשובה הגאונית של סלע לעניין? הכל כאן.

>> כל הביצועים הבולטים של "הכוכב הבא לאירוויזיון" מחכים לכם באפל מיוזיקספוטיפיי ודיזר

6. הפרט המפתיע שלא ידעתם על חברה של דוראל סעדון

ולא רק על בת הזוג, מן הסתם. מסתבר שמתמודד הכוכב הבא לאירוויזיון 2020 שומר לעצמו כמה וכמה פרטים מאוד מסקרנים על החיים שלו. כמו למשל הטייפ המנצח שלו בבחורות או בגד המזל אותו לבש בכל ביצוע מחדש. אבל הכי אהבנו את הקרבה שלו לאמא כמובן, זאת שמתרגשת בכל פעם שהוא עולה על הבמה, והאחת שעל השניצל שלה הוא לא יוותר בחיים. אז מה בדיוק גילינו על בת זוגו? התשובות כולן כאן.

7. הצוחקת המסתורית נחשפת

והגענו לאחרונה חביבה, אותה אחת שהדביקה את כולנו בצחוק המתגלגל שלה. אנחנו מדברים כמובן על מי שנקרעת ברקע בכל פעם שעזר וסלע מפרשנים את התוכנית. כן, כן, כולנו מכירים את הצחוק שלה, אבל לא באמת יודעים מי היא. אבל השבוע כל זה השתנה, כשעזר החליט לחשוף את הצוחקת המסתורית והציג אותה בשמה - לירון שטיינמץ, עוזרת הסטייליסט וכוכבת בהתהוות. כדאי לכם להכיר אותה.

לירון שטיינמץ (צילום: אלון חן, לירון שטיינמץ)
הכירו את הצוחקת המסתורית מהעמדה של אסי ורותם | צילום: אלון חן, לירון שטיינמץ